Jump to content

Photo

Vredi Li Kupiti Skupu Alfu 156 Ili Ne?

• Please log in to reply
71 replies to this topic

#1 Sasa2202

Sasa2202
  • Alfista
  • 16 posts
  • Pol:Male

Posted 07 January 2015 - 06:19 PM

U oglasima vec neko vreme stoji jedena alfa 156. Malo je preskupa ali ima i dosta opreme, sto bi rekli nasi vrh brate. E sad vase misljenje : Da li vredi kupiti takav auto, ako ste zaljubljenik u alfe ili kupiti od 3000 - 3500 i malo uloziti u sredjivanje. Konkretno radi se o ovom automobilu i da li neko zna nesto o njemu, evo i oglasa:

http://www.polovniau...meo_156_19_jtd/

#2 genca

genca
  • Alfista
  • 542 posts
  • Alfa model:156 1.9 jtd SW 03

Posted 07 January 2015 - 09:32 PM

Italijanov, decko iz NS. Opaka masina. Ulozio je boga i oca dok je nije ovako sredio.

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,133 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 07 January 2015 - 09:48 PM

Lepa Alfa, nema nikakvih zamerki.

#4 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 07 January 2015 - 11:06 PM

Odlicna,odrzavana kako valja i nije akana.Pre bih uzela neki ovakav primerak,negoli neku jeftiniju lesinu sa autoplaca,pa posle da cupam kose.

#5 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,133 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 07 January 2015 - 11:30 PM

U sustini evo ti pravog odgovora.

Vredi kupiti svaku Alfu od pravog Alfiste pa iako joj je cena malo veca jer covek zna: kako i sta treba da joj radi ali i gde sto nije manje bitno. Kada bi polovina nas prodavala svoje automobile verovatno bi nekog dobro usrecili!

#6 Nemanjailic147

Nemanjailic147
  • Alfista
  • 207 posts
  • Alfa model:147

Posted 08 January 2015 - 12:55 PM

vredi ali za 5000 hiljada evrica imas da kupis 147 restayling 2008 ti sam odluci ..

#7 Shanirani

Shanirani
  • Alfista
  • 416 posts
  • Interesovanja:graffiti, design, cars, gaming
  • Alfa model:156 2.0ts '01

Posted 08 January 2015 - 01:54 PM

Ova alfa je jedna od utegnutijih na nasem trzistu. Lik koji je prodaje je Alfista i stvarno je odrzava. Prodaje je jer hoce 159.
Ovaj auto vredi ove pare.

Mada moze da se nadje isto utegnuta za manje pare. Sa,mo treba otvoriti sirom oci.

Edited by Shanirani, 08 January 2015 - 02:01 PM.

#8 genca

genca
  • Alfista
  • 542 posts
  • Alfa model:156 1.9 jtd SW 03

Posted 08 January 2015 - 02:20 PM

Eve ti moja....

#9 Sasa2202

Sasa2202
  • Alfista
  • 16 posts

Posted 08 January 2015 - 09:59 PM

Hvala na savetima. E sada zanima me jos nesto: Pošto sam ja takoreći novopečeni vozač, imam 21god, do sada sam vozio ćaletovu opel corsu c iz 96. Zanima me da li mislite da sam dorastao ovim kolima? Da li mogu da ih čuvam i održavam kako im dolikuje? Ili za početak da uzem neku drugu?

#10 Zverco

Zverco
  • Alfista
  • 1,435 posts
  • Alfa model:1.9 jtd Sportwagon

Posted 08 January 2015 - 10:25 PM

Mozda vedi ako ne volis da se igras oko nabavke delova i sredjivanja, druzenja sa majstorima...  Ali iskreno za te pare mozes da sredis i najvecu krsinu da bude u full!

#11 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 598 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 08 January 2015 - 10:55 PM

Izgleda odlicno i sigurno je dobra.Neznam dali vredite pare?Sa druge strane covek je sredio auto po svom ukusu, i to nemoze niko da mu plati.Sta ako sutra budes hteo iz nekog razloga da je prodas?Treba da se pojavi kupac koji trazi bas takav auto.

#12 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 08 January 2015 - 11:41 PM

Hvala na savetima. E sada zanima me jos nesto: Pošto sam ja takoreći novopečeni vozač, imam 21god, do sada sam vozio ćaletovu opel corsu c iz 96. Zanima me da li mislite da sam dorastao ovim kolima? Da li mogu da ih čuvam i održavam kako im dolikuje? Ili za početak da uzem neku drugu?

Smeš li po novom zakonu?

Mozda vedi ako ne volis da se igras oko nabavke delova i sredjivanja, druzenja sa majstorima...  Ali iskreno za te pare mozes da sredis i najvecu krsinu da bude u full!

Ne,ne može,od g**** se ne pravi pita,niti od babe devojka,pa ni od razlupane motorčine koja je pregazila kao Stanija ne može biti kršten auto.

Izgleda odlicno i sigurno je dobra.Neznam dali vredite pare?Sa druge strane covek je sredio auto po svom ukusu, i to nemoze niko da mu plati.Sta ako sutra budes hteo iz nekog razloga da je prodas?Treba da se pojavi kupac koji trazi bas takav auto.

Vredi,retko dobro održavan auto,kvalitetnim delovima i kod dobrih majstora.Ima i leševa koji ni za u delove nisu,pa ko voli nek izvoli

#13 Nemanjailic147

Nemanjailic147
  • Alfista
  • 207 posts

Posted 09 January 2015 - 02:43 PM

hahaha sve moze da se sredi i uradi i da se naredi i uredi po svom ukusu da je presla 60000 hiljada ma covek da je kupi za te pare ona ubila 200000? i to je pitanje lepo kupi ti mladju neku alfetu i ne se sekiraj mozes i da je prodas nekako a ovo ako kupis 99% niko je nece platiti toliko..pozzz

#14 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 09 January 2015 - 04:27 PM

Jesi li video nekad auto koji je razvlacen na panteru?Znas li koja je pouzdanost tog istog auta posle?Jesi li video lose odrzavan motor posle zilion km?Takvi se kupuju na kg napolju,pa se ovde zamaze,izlakira,ispolira i teraj,sto neko moze da nastrada,koga briga.Cudan smo mi narod,izgleda da se Golf2 mentalitet nece ni DDTjem isterati.Brate,ne mozes da zahtevas devojku iz kategorije Adriane Lime a da je oblacis na buvljaku,ta cizma na tu nogu ne ide.Tvoje razmisljanje "sve moze da se sredi,samo plati" me neverovatno podseca na nasu estradu-ulozili boga oca para,a nisu postale dame,ne vredi,praziluk i dalje viri.

#15 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 09 January 2015 - 04:34 PM

Vredi platiti malo skuplje,al ovo je previse.

Svi je nahvaliste a niko nije probao auto. Mozda ne vredi ni polovinu tih para.

Kolko vidim svi se ovde predstavljate kao Alfisti i onda bi trebalo svi da odrzavate Alfu kako treba. Izgleda da gresim.

#16 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 09 January 2015 - 04:41 PM

Ja je dobro znam :) Zato i kazem,znas da nikad ne pricam napamet!Muka mi je od ovih koji bi da kupuju vrhunski odrzavan auto za sitne pare,a voze na rezervi i ugradjuju svasta kod svakog...pa ni ja ne bih dala Mrvicu!

#17 Nemanjailic147

Nemanjailic147
  • Alfista
  • 207 posts

Posted 09 January 2015 - 04:54 PM

mimmy ne bih da hvalim svoja kola ali kod mene je sve sreceno komplet znaci auto je u perfektnom stanju od srafa pa nadalje i nikad ne bih mogao da stavim 6000 evra svaki auto mora da se proba pre kupovine ja sam moj kupio na placu preko preporuke znaci auto je u extra stanju kakav je bio tad i sad je sve menjema na vreme ali za s159 1.9 jtd to su velike pare da je GTA pa ajde moze i svi moji koji vozim alfe znamo da su to posebni automobili i da se voze srcem a ne dzepom pozzz

i ja se slazem Neso

#18 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 598 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 09 January 2015 - 05:03 PM

Glavo pitanje je-Dali Imas toliko novca,I dali bi dao.Dali se isplati verovatno ne.Ali Kad je zadovoljstvo u pitanju nista nije skupo.

#19 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 09 January 2015 - 08:02 PM

Nisam kupovala Alfu da bih je prodavala,od mene moze samo u presu.Posle celozivotnog druzenja sa Alfama,sve vise sam u taboru Hondasa,jest da se ic ne razumem u njihove motore,ali najvise lice na Alfiste(ne na vlasnike Alfi!!!)

#20 IvanBg

IvanBg
  • Alfista
  • 520 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd 16v

Posted 09 January 2015 - 10:50 PM

Не капирам која је поента купити ауто, после му убациш седишта кожна, пресвучеш волан мењач, фелне, гуме,.Радиш турбину, термостат, алансер, дизне, трапове. То није исти ауто који си купио... Са друге стране све што је човек направио може да се поправи.... Данас може да се купи мотор 1,9 јтд 16в за 300 евра...

Ауто делује Ок, оглас делује искрено, могао је да врати километражу, ауто изгледа као да је мање прешао.

На плацевима има солидних 156ца за 3000-3400евра, нису много прешле, све редом до 1600000км........ :cofe:

Реално сав тјунинг који је урадио на колима вреди 120евра, ту фелне не рачунам, јер је лудост возити у Србистану са 17цама Алфу. Иначе 17це триестар коштају 130е, ове су око 300 без гума.

Мислим да реално ауто вреди  око 4250 евра, под условом да нема апсолутно ништа да се пипне на њему.

Алфа иста опрема, годиште, мотор кошта око 3300. Нек је у солидном стању мотор и трапови мање више, разлика је скоро 1000 евра.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub