Jump to content

Photo

Alfa Stala Na Sred Puta...

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 Alfan

Alfan
  • Alfista
  • 11 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 1.9jtd

Posted 19 January 2021 - 05:51 PM

Evo me po ko zna koji put. Naime, vozim danas i čujem neko brujanje kao usisivač. Rekoh, ne idem daleko, pa ću voziti do majstora čim prodju praznici. Medjutim, nakon 2 km auto mi stane na sred veoma prometnog puta, tj na magistrali. Nakon toga, nema kontakt, tj ne vergla. Nekako došlepan kući, uzmem akumulator i odnesem na reklamaciju (još u garanciji). Kaže akumulator pokazuje 11 volti (a treba 24). Da mi drugi da se služim dok centralni servis u Bg ne proveri sta je sa njim. Stavim taj rezervni, opet ne daje kontakt, tj ne vergla. Moje pitanje je da li je ovo alnaser u pitanju ili možda alternator? Majstor će doći čim prodju praznici, pa rekoh, da pitam ovde sta mislite?

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,133 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 20 January 2021 - 11:02 PM

Anlaser sluzi za startovanje tj. verglanje automobila a alternator za dopunu akumulatora. Meni izgleda da prilikom voznje on prazni alumulator da posle nema snagu da ga pokrene.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub