Jump to content

Photo

Alfa Romeo 4C & Spider

• Please log in to reply
118 replies to this topic

#1 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,686 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 01 March 2011 - 01:30 PM

Zapocinjem temu o ovom automobilu na osnovu podataka dobijenih sa raznoraznih izvora na netu. U njihovu verodostojnost nemojte previse sumnjati ali ne uzimajte ni zdravo za gotovo. Ima tu jos dosta stvari koje nisu u potpunosti precizne ...
Pa da krenemo.

O tome da je Alfa u krizi vec duze vreme svima je poznato, troskovi rastu, proizvodnja i broj prodatih modela drasticno opada, dosta spekulacija takodje prati kompaniju, prica se o njenoj prodaji VW-u koji su bili ozbiljno zainteresovani, proizvodnja modela 166 je ugasena, naslednik iste ne postoji, saradjuju sa Krajslerom, koriste zajednicku platformu za neke modele, bije ih glas da su nepouzdane, "izlazak" na trziste "preko bare" se stalno odlaze ... ... i jos dosta toga sto ovoj kompaniji ne daje svetlu buducnost a mozda vodi i ka njenom gasenju sto nijedan od nas ne bi voleo da se dogodi! Medjutim ...
Vec neko vreme se suska, govorka, pomalo tiho a onda sve glasnije i glasnije, da se u alfi priprema novi model, inspirisan jednim drugim, o njegovom izgledu se samo nagadjalo, a ono sto je ugledalo svetlost dana sa motor show-u u Zenevi nikog nije ostavilo ravnodusnim i svi su morali ponovo dati svoj komentar jednom jedinom recju: BRAVO!!!

Ladies and Gentleman, boys and girls, friends all around the world... ... let me introduce you Alfa Romeo 4C! clapping.gif
Delovalo je kao citava vecnost, da je nastajanje ovog modela samo prica i uzaludno nadanje ali smo dementovani sto nam je svima drago.

Alfa Romeo je na salonu automobila u Zenevi otkrio svoj novi, predivni model, sa centralno postavljenim motorom cija ce proizvodnja zapoceti 2o12 pod imenom 4C! Kroz tekst cu morati da potrazim odgovor na nekoliko pitanja i dam neke jasnije podatke o konceptu.

Da li je Alfa Romeo 4C u sustini koncept za novi alfin Spider?
Odgovor na ovo pitanje je negativan. Ovo nije serijska verzija Pininfarininog modela 2uettottanta. Ovaj dvosed je novi superautomobil beba biggrin.gif i drago nam je zbog toga. Inspirisan je modelom 8C, dug oko 4 metara sa osnovom od 2.4 metara. Ovakvih dimenzija nesto je veci od Lotus-ovog modela Elise. Iznenadjenje koje je alfa priredila ostatku autoindustrije je zaista ogromno.

Da li je ovaj model Alfa Romea zaista specijalan kao sto izgleda? Da li je dovoljno dobar?
Na ovo se moze reci samo ovako: prilicno je specijalan. 4C ima centralno postavljen motor i pogon na zadnje tockove izgleda da je uslisena zelja mnogih alfista i da je neko osluskivao trziste, sa turbo punjacem i direktnim ubrizgavanjem. Motor je preuzet iz modela Brera i Giulietta, dakle u pitanju je 1742 ccm tj. dobro poznat 175o TBi motor. Po zvanicnim podacima koje je kompanija objavila njegova snaga je preko 2oo KS ali svim dobrim poznavaocima alfe je poznato da ovaj motor u modelu Giulietta Cloverleaf ima 232 KS. Takodje ima dvostruko kvacilo sa TCT alfinim menjacem, odnos tezine mu je 4o:6o i na sebi ima dobro poznat alfin DNA sistem uparen sa vesanjem, gasom i transmisijom.

Po govorkanjima iz grupacije FIAT za novi alfin model je trebalo koristiti materijale koji su ugradjeni u vozilu KTM X-Bow (na kome se ja licno ne bi zadrzavao) ali iz Alfe tvrde da sasija nema nikakve veze sa austrijskom igrackom. 4C je napravljen od karbon fibera sa aluminijumski oblozenim prostorom za putnike i vesanjem sto ukazuje da je ova alfica laksa od 85o kg, da od o - 62 mph ubrzava za manje od 5 sekundi i ima maksimalnu brzinu preko 155 milja na sat (namerno ovaj deo nisam prabacivao u evropske merne jedinice jer po meni ovo ukazuje da se ozbiljno pripremaju za trziste severne Amerike).

I na kraju najbitnija stavka. Da li je ovo samo jos jedna "igracka" nastala iz Alfa Romea koja ce ostati koncept?
Ne ovo nije model napravljen samo za sajmove automobila i u serijsku proizvodnju krece 2o12 godine a do tada ostaje samo da cekamo ...

Nekoliko pitanja na koje necu dati odgovor, vec samo razmisljanje jednog zaljubljenika u alfu kao takvu ...
Da li je ovo marketinski potez kompanije za podizanje akcija pred prodaju? Da li ce ovim modelom alfi poceti da "cvetaju ruze"? Da li ih je model Giulietta bar malo izvukla iz krize?
Vreme ce pokazati!

F16 stopke, GTA felne i sirova snaga ... Mozda je tako delovao Montreal u pocetku a sada pomalo pitomo, ne znam, videcemo ...

Prednji deo mi deluje jako poznato, seticu se vec ... Nije Tesla ...

#2 Viper

Viper
  • Alfista
  • 759 posts
  • Interesovanja:Alfa i samo Alfa
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed 2002g. 165hp

Posted 01 March 2011 - 01:37 PM

QUOTE(Gocy @ Mar 1 2011, 01:04 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Kazu da je ovo to, a iskren da budem meni je "ne hvata oko", mozda trazi malo vremena ...
Takodje mi "vuce" na neki auto ali se ne mogu tacno setiti.

http://www.facebook..../...151&h=5d674

Mene izgled asocira ne onaj elektricni auto TESLA se zove cini mi se.

#3 Guest_Vule_*

Guest_Vule_*
  • Guests

Posted 01 March 2011 - 01:58 PM

Meni malo lici na Ford GT... rolleyes.gif

#4 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,611 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 01 March 2011 - 03:47 PM

Auuuuu JBT kakav auto smile.gif

Prelep je....

#5 pejo

pejo
  • Alfista
  • 2,142 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 01 March 2011 - 04:40 PM

jel ovo neka mat crvena.auto je full.svidje mi se. e kad bi teli da se menjamo i da im dam josh 500e doplate za nju,nemam vishe biggrin.gif

#6 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,105 posts
  • Pol:Female

Posted 01 March 2011 - 04:47 PM

Dizajneri,namrštite Alfu,aman zaman!Ovako deluje kao zgranuta bubašvaba sad.gif

#7 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,074 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 01 March 2011 - 05:31 PM

stvar ukusa ali meni se cini da joj ova mat boja ne stoji bas naj, naj... a i trebalo bi je malo namrstiti napred... nekako mi je previse zaobljena (sto se tice predjeg dela)

#8 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 01 March 2011 - 06:12 PM

UH, uh, uh..
ta reći...

arflag.gif

Attached Files

#9 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,686 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 01 March 2011 - 06:41 PM

#10 Guest_Vule_*

Guest_Vule_*
  • Guests

Posted 01 March 2011 - 06:51 PM

Svaka cast Gocy! amin.gif eusa_clap.gif

Edited by Vule, 01 March 2011 - 06:52 PM.

#11 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,105 posts

Posted 01 March 2011 - 08:07 PM

Dobar tekst!Samo...da li će Alfi svanuti prodorom na američko tržište,koje već ima svoje etablirane modele?Meni se čini da je ta platforma sa GM-om nekako potez davljenika.Iskerno,niti je Alfa za američko tržište,niti su Amerikanci za Alfu.Dobra stvar je povratak pogona na zadnjim točkovima,ali sve ostalo......malo liči na let muve bez glave.Definitivno Alfi nedostaje Da Silva,ona inervacija koju je uneo i napravio od 156 najprodavaniji model,a nama vratio veru u Anonimu.Studio Pininfarina je za svaki respekt,ali ne mogu nikako da pariraju po uspehu da Silvi i Djudjaru.Alfa nije model za široke narodna mase,oduvek je bila izbor ljudi od stila i sa stavom,a sve mi se čini da se to neprestano pokušava preokrenuti.Ali.......samo razmišljanje jedne male alfistkinje,koju niko neće ni pitati.......samo razmišljanje.

Edited by Mimmy, 01 March 2011 - 08:08 PM.

#12 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,611 posts

Posted 01 March 2011 - 08:10 PM

Galerija 01

Galerija 02

#13 Srdjan011

Srdjan011
  • Alfista
  • 13 posts
  • Alfa model:156 1.8 TS Pelle Momo Blu

Posted 01 March 2011 - 09:28 PM

Super tekst i super alfa. Zasto nema malo vise slika enterijera? Ono sto sam do sad video mi se dopada, s tim sto se slazem sa Mimmy da bi trebalo da bude malo vise namrstena.Malo podseca na Elisa. Koliko sam video sat za merenje brzine je u centru,bilo bi lepse nekako da je rev counter na njegovom mestu,ali dobro.

#14 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 01 March 2011 - 09:39 PM

Sviđa mi se,sviđa.Ustvari sviđa mi se razmišljanje-laka karbon-aluminijum šasija,centralni benziski turbo sa preko 230KS,cena od oko 45ooo€.Ciljna grupa sa ohoho potencijalnih kupaca.
Lepo,al nije baš alfantastično.Neko reče liči na Lotus.Ako će da se prodaje,nek liči na šta hoće...

#15 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,105 posts

Posted 01 March 2011 - 09:54 PM

Gledam slike sa ženevskog sajma,Djudjaro i da Silva u opuštenoj tjaski......vrćite se Alfi,sve vam je oprošteno smile.gif

#16 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,611 posts

Posted 01 March 2011 - 11:32 PM

Facebook Alfa Romeo 4C Galerija

ImageHack Hi-res Galerija

#17 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,611 posts

Posted 01 March 2011 - 11:53 PM

#18 Viper

Viper
  • Alfista
  • 759 posts
  • Interesovanja:Alfa i samo Alfa
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 2.0 JTS Selespeed 2002g. 165hp

Posted 02 March 2011 - 01:43 AM

Auh od ovolikog gledanja moze da se rikne. arflag.gif

#19 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,920 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 02 March 2011 - 07:20 AM

Nov auto, a već matirao! Toliko o kvalitetu izrade smile.gif

Edited by idekius, 02 March 2011 - 07:20 AM.

#20 goyazny

goyazny
  • Alfista
  • 197 posts
  • Alfa model:alfa GT 2005 1.9JTDm

Posted 02 March 2011 - 09:06 AM

Necu da kvarim opste odusevljenje, ali da kazem i ja sta mislim.

1. Auto je sranje. Ko ce to da kupi? Ima da ih prodaju ...'iljadu komada.
2. Ovakva kola moze da pravi firma koja vec plasira 200-300 000 kola godisnje na kojima ima zaradu i ovako nesto izbaci vise radi reklame, ekskluziviteta, da pokazu sta umeju, da bi deca lepila postere sa slikama tih kola...
3. Ovo ce da spase Alfu ko Lotus Elise sto je spasao Lotus.
4. Posle pocetnih onanisanja kako je auto super lep i slicno, izgubice se iz svakih vesti jer ce ga vrlo malo ljudi kupovati ( jer je neupotrebljiv) i samo ce ostati u muzeju. Onom sto hoce da ga zatvore.
5. Oni koji imaju para da kupe hobi neupotrebljiv auto, pre ce kupiti Mercedes, BMW, sta ja znam....
6. Za tri godine vredece na placevima do 10.000 evra i onda ce alfisti poceti da kupuju po neki tu i tamo...
7. Ovo je jos jedan model kojim Alfa srlja u svoje gasenje. Ako Gulieta i Mito ne budu ove godine prodati u makar 150.000 prrimeraka ( daj Boze) , mi cemo postati obozavaoci nepostojece stvari. kao neka uvrnuta religija...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub