Jump to content

Photo

Problem Sa Centralnim Zakljucavanjem

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 stefangk

stefangk
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:156

Posted 27 August 2019 - 04:24 PM

Imam problem, kad pritisnem dugme na kljucu za otkljucavanje, ne desava se nista, a kad gurnem kljuc u bravu otkljucava samo ta vrata. A gepek se otvara preko kljuca. Sta moze da bude problem?
Zaboravio sam da napisem u pitanju je 156, 2001. godiste.

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 27 August 2019 - 07:54 PM

Otisla centrala za otkljucavanje. Druga stvar, auto tako reaguje kada je prazan akumulator ali sumnjam  da je to u pitanju ....

#3 Mirko_93

Mirko_93
  • Alfista
  • 0 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 159

Posted 31 August 2019 - 07:06 AM

Pozdrav, novi sam clan foruma, i novi sam vlasnik Alfe  :arflag: 
Prije 2 mjeseca sam kupio Alfu Romeo 159. Imam problem sa senzorom na haubi (bar ja mislim da je to). Ponekad, kad upalim auto, upali mi se lampica i na malom display-u pise "open bonnet". Provjeravao sam, hauba je zatvorena. Cim mi se prvi put pojavila ta greska, provjerio sam haubu. 

Kada zakljucam auto preko daljinskog, nekad mi se aktivira alarm, nekad nakon nekoliko sekundi, nekad nakon par minuta, a nekad se uopste ne aktivira. Pricao sam nekim majstorima, onako usput, sta da radim, jedan mi je predlozio da iskljucim alarm ako nije orginalni. Ali smo utvrdili da je orginalni, pa smo odlucili da ga ne diramo. Drugi majstor misli, a i ja, da taj senzor pravi problem. Kad se pojavi greska za haubu, tad mi se i alarm upali (vjerovatno prepozna da je nesto otvoreno). 
Mene interesuje da ste imali slicnih problema? Da li znate da li bi iskljucivanjem tog senzora mogao rijesiti problem sa alarmom? I najbitnije, da li znate gdje se nalazi taj senzor, kabal do njega, kud prolazi, da ga mozemo naci i iskljuciti, presjeci? :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub