Jump to content

Photo

147/156

147/156

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Gale

Gale
  • Alfista
  • 1 posts

Posted 01 July 2019 - 04:25 AM

Pozdrav svima! Vec duze vreme gledam alfe i najlepse su mi 147 / 156, imao sam priliku jednom da vozim 147 1.9 jtd 8v + chip na 140 hp, i ostao sam bez reci, verovatno zato sto sam navikao na mog tenka Logana od 87 hp i 480 000(predjenih) sa kojim sam preletao preko rupa/lezecih.

Najvise me zanima razlika u odrzavanju ova dva modela, sta su im najucestaliji kvarovi, njihova realna cena, i za motor nikako ne mogu da se odlucim, taj drugar koj je imao jtd mi se kune u taj motor a i mnogi se slazu sa njim, mada ja u principu vise volim benzince jer su kolko tolko jeftiniji za odrzavanje, deluje mi kao da 1.8 i 2.0 TS su jedine opcije od benzinca dok mnogi izbegavaju 1.6 TS, cuo sam price o tom varijatoru, kolko je popravka i jel se stvarno toliko cesto kvare? meni treba kolko tolko pouzdan auto jer prelazim 100-150 km dnevno, tako da bez plina necu ni da gledam TS. Po nekoj mojoj racunici TS bi mi bio malo isplativiji sto se tice goriva ako trosi oko 14-15 Litara plina (u odnosu na 8/9 L dizela),i sto se tice odrzavanja.

Ne verujem u one mitove o alfama toliko, drugar je imao samo problema sa nekim crevom i overboost-om, valjda mu se gasila turbina pa ja morao da ugasi pa da upali auto. Inace dusu joj je vadio i terao u crveno ko nenormalan :D 

Mada znam i coveka koj je kupio 156icu karavan iz italije i moro je da sprca oko 2000 eura da je dovede u neko normalno stanje. 

Uglavnom je gradska voznja u pitanju (semafori,rupe,lezeci) nazalost, tu imam najvise posla.Sta vi mislite da je najbolje za mene od ova 2 motora? Ili bih trebao da ih zaobidjem u sirokom luku?

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 01 July 2019 - 11:14 PM

156 (serije 3) sa 1.8 (moze sa plinom ili 1.9 ali nemoj onaj sa 8V.

147 pozeljno ristajling 1.9 a imas i 1.6 bez varijatora sa 105 KS.

Linkovi za citanje:

http://www.alfisti.r...olovne-156-ice/

http://www.alfisti.r...ovini-alfe-147/

http://www.alfisti.r...18ts-lpg-98god/

http://www.alfisti.r...ator#entry49152

#3 Gale

Gale
  • Alfista
  • 1 posts

Posted 03 July 2019 - 05:27 AM

@Gocy 

Ovaj varijator me plasi tako da ne bih da rizikujem, izgleda da je JTD pravi izbor..Nazalost 156 ne mogu da nadjem nikako da je 2006 ili mladja (ne sme starija zbog posla) a ne bih bas karavan da vozim koj sasvim super izgleda, preferiram malo agilniji autic, gledao sam neke 147ice koje deluju da su poprilicno ocuvane 120/150 HP JTDM , medjutim drugar mi je rekao da njih izbegavam jer su satro skuplje za odrzavanje od starijih verzija, ova mi je bas zapala za oko prelepa boja, ma perfekcija https://www.polovnia...-mjet-blackline , mada ovi iz auto kuce znaju da ih nalickaju jako :D 

Koliko me taj alfin trap privlaci toliko me i plasi... Drugar je uvek morao da stane sa njom pred lezeci da bi prosao cak i na one najmanje, na one vece nije ni pokusavao, mada je njegova bila poprilicno spustena, jel bih mogao ja makar u  drugoj/trecoj da prodjem osrednji lezeci ili da koknem neku osrednju rupu a da me ne boli glava? 

I ako nije problem da mi kazes cenu malog / velikog servisa , jer vecina postova koji govore o tome su iz 2010 :`D 

Inace hvala na savetima i linkovima! 

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 04 July 2019 - 12:19 AM

Pa ovo su teme o kojima smo pisali, pisali i pisali ... Na kraju smo poceli da delimo linkove. Svi zele isto da saznaju.

Mali servis je negde oko 7ooo a veliki do 25ooo sa rukama.  U slucaju da zelis da sacuvas trap duzi niz godina moras paziti na rupe i lezece policajce (pogotovu na betonske, ukoliko negde naletis na iste). Nisu Alfe ipak toliko spustene da se odmah ostecuju, nemoj to da te plasi ... Druga stvar razlika u nekom servisu i radu izmedju 8V i 16V je prvenstveno u broju ventila u slucaju da dodje do loma. Kod 16V su vece sanse da je vise ventila polomljeno a to, naravno, niko ne zeli da mu se desi. Dalje, razlika izmedju JTD i JTDm motora je u nacinu ubrizgavanja goriva ali smatram da nema nikakve razlike u servisnom odrzavanju (tek ukoliko se desi kvar) a razlika u voznji je ogromna kao i u potrosnji jer ovi trose isto kao i benzinci. Takodje zavisi i od stila voznje ali se ne moze puno smanjiti.

Q2, CNC, Ducati Corse, Ti i Black line verzije 147 bi trebale biti vrh u ponudi a ova sa slike je delimicno takva - spolja: zamenjene felne (nisu BL) a unutra - mislim na: papucice, cajgere i sedista (jesu BL). Klima joj je manuelna, nema displej i MF volan sto je steta. Takodje mi se cini da treba imati crnu lajsnu do auspuha i da je ista prefarbana u plavo. Ili je nekom smetalo ili je udarena od pozadi (proveri ispod tapacira gepeka da li ima ostecenja kao i na samoj sasiji da li je radjeno).

https://en.wheelsage...77061/pictures/

Na kraju, svo ovo moje baljezganje ne mora nista da znaci. Odi, vidi, probaj auto pa ako ti se svidi i kupi jer se Alfa oduvek kupovala srcem a ne mozgom ...

#5 Gale

Gale
  • Alfista
  • 1 posts

Posted 06 July 2019 - 07:43 AM

Nazalost ovu alfu i da hocu, ne mogu da uzmem iako obozavam trovratna kola jer zbog posla moram sa 5... sto se mene tice, ne treba mi ni klima ni displej ni mf volan, samo da naletim na neku mehanicki ispravnu i uzivam u krivinama :D 

Strpicu se jos malo pa cu da vidim sta cu i gde cu, malo bi mi bilo zao da je vijam 5,6 sati po gradu, rupama  i semaforima i da mi povracaju pijani po njoj :`D 

Hvala na odgovoru i informacijama! 

#6 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 06 July 2019 - 02:50 PM

A :159:  , da li si razmisljao o njoj?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub