Jump to content

Photo

Klima 147

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 bane192

bane192
  • Alfista
  • 3 posts
  • Alfa model:147 jtdm

Posted 14 June 2019 - 08:21 AM

Treba mi pomoć oko klime na 147, najbolje bi bilo kad bi mi neko preporučio majstora tu u okolini BG(ka Nišu :D ) naime problem je što desna strana hladi (mada mislim da ne dovoljno) a leva (vozačeva) ništa, ima freona ima ulja odrađen servi, pali se kompresor.. Čovek koji mi je punio klimu kaže da imaju neke klape ispod suvozačevih nogu i da im je to mana sa elektronikom, u pitanju je manuelna klima (na točkiće ne znam kako da je nazovem :D )

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 15 June 2019 - 04:06 PM

Nema veze koja je klima ali si dobio tacnu informaciju. Klapna za vozacevu stranu je ostala zatvorena zbog cega ne moze da duva vazduh. nije ti potreban serviser za klime vec neko ko zna da rastura Alfe tj. majstor za Alfu. Moguce i da je otisao motorcic koji otvara/zatvara klapnu (aktuator klapne ako se ne varam). Mozes uzeti i polovan ;)

#3 bane192

bane192
  • Alfista
  • 3 posts
  • Alfa model:147 jtdm

Posted 15 June 2019 - 04:37 PM

Gde stoje ti motorići, jel mora da se skida tabla?

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 15 June 2019 - 11:06 PM

Mora, nazalost i nisu toliko nisko kao sto ti je ovaj rekao. Vislje su.Oni upravljaju klapnama i nalaze se na samoj klapni. Nesto kao klapna na protokomeru ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub