Jump to content

Photo

Poslednja prava Alfa

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 08 January 2011 - 11:43 PM

Ovo pitanje je uvek prisutno kad krenu malo ozbiljniji razgovori medju Alfistima.Neki kažu da je to Alfa75,jer posledna ima pogon na zadnjim točkovima,neki da je 33 boxer,srce od čelika,jer je taj deo Alfine proizvodnje poslednji ugašen kad je Fiat preuzeo fabriku.izuzima se slučaj 164,koji je skroz Alfa,ali na platformi Crome.Ni malo se ne ljutim kad mi neko kaže da vozim Alfiata.......pa jeste tako.Šta vi mislite?

#2 Bosko159

Bosko159
  • Alfista
  • 717 posts
  • Pol:Male

Posted 09 January 2011 - 09:35 PM

Hmmmm, ovo je kao otvaranje pandorine kutije. Zaista tesko pitanje, na koje niko ne moze dati pravi odgovor. Ja sa svojim skromnim znanjem ne bih se usudio reci koji je to model. Poznate su mi sve price i prepiranja nekih ljudi o tome sta je prava Alfa, koja je zadnja prava itd. Meni odgovara od citave filozofije to da je ona pojam stila, inovativnosti, sportskog duha, originalnosti i dizajna. A ponajvise je karakterise to da ostavlja bez daha coveka koji je gleda i vozi, dakle hedonizam na tockovima... Po mom misljenju svaka Alfa koja uspe da izmami osmeh i osecaj neizmerne srece kod coveka koji je poseduje, zasluzuje epitet prave. Filozofija svih brendova na svetu bila je podlozna promenama i korekcijama, a i svi Alfisti nisu isti, dakle odgovora po meni nema, pitanje ukusa, jer sve su drage, a samo neke su najdraze...

#3 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,612 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 09 January 2011 - 09:38 PM

Kakvo pitanje... Pa 8c :eusa_clap:

#4 Bosko159

Bosko159
  • Alfista
  • 717 posts

Posted 09 January 2011 - 10:00 PM

8c je san snova, iako je na Maseratijevoj platformi i koristi njihov motor koji je opet derivat Ferrarijevog motora... Ali, ono sto ce vecina reci, zadnji pogon, menjac nazad. Meni se najvise svidja izgled i zvuk, zvuk mi je zvono na telefonu : ) . Takodje jedini superauto koji bih stvarno voleo da imam i koji me ne bi bilo blam da vozim. Voleo bih da provozam i Ferarri i Lamborgini... ali nikad ne bih zeleo da ih posedujem.

Kad smo vec kod najdrazih, uz 8c prvo mesto deli Alfa SZ. Nju obozavam, izgleda da me ta tri fara napred neodoljivo privlace : ), kao 159 ufff.

P.S. Sedeo sam u 8c kad je bila i Bg, zajedno sa drugarima Pejom i Viperom, e to je bio dozivljaj! Molio bih drugare da podrze moje reci adekvatnim slikama :eusa_clap: !

Edited by Bosko159, 09 January 2011 - 10:03 PM.

#5 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 09 January 2011 - 10:25 PM

Iskreno......secam se prvog susreta sa 75,prva Alfa sa zadnjom vucom koju sam probala.Neopisiv osecaj,kad je krenula da kontrolisano proklizava pod mojom komandom :eusa_clap:

#6 Bosko159

Bosko159
  • Alfista
  • 717 posts

Posted 10 January 2011 - 03:49 PM

To za 75-cu verujem, sigurno je lep osecaj. Vidi se na svim klipovima na netu kako je auto netralan i kako kontrolisano proklizava. Nije ona tek tako auto za obucavanje na Nirburgringu :), u sred Nemacke!

#7 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,965 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 23 April 2011 - 06:49 AM

E pa sada cu vam reci svoje misljenje: SZ/RZ pa birajte tongue.gif

Attached Files

#8 Igor ARBL

Igor ARBL
  • Alfista
  • 96 posts
  • Alfa model:A.R. 145 LIMITED EDITION-500 No.136

Posted 23 April 2011 - 02:38 PM

QUOTE(Bosko159 @ Jan 9 2011, 11:00 PM) <{POST_SNAPBACK}>
8c je san snova, iako je na Maseratijevoj platformi i koristi njihov motor koji je opet derivat Ferrarijevog motora... Ali, ono sto ce vecina reci, zadnji pogon, menjac nazad. Meni se najvise svidja izgled i zvuk, zvuk mi je zvono na telefonu : ) . Takodje jedini superauto koji bih stvarno voleo da imam i koji me ne bi bilo blam da vozim. Voleo bih da provozam i Ferarri i Lamborgini... ali nikad ne bih zeleo da ih posedujem.

Kad smo vec kod najdrazih, uz 8c prvo mesto deli Alfa SZ. Nju obozavam, izgleda da me ta tri fara napred neodoljivo privlace : ), kao 159 ufff.

P.S. Sedeo sam u 8c kad je bila i Bg, zajedno sa drugarima Pejom i Viperom, e to je bio dozivljaj! Molio bih drugare da podrze moje reci adekvatnim slikama smile.gif !

Cuj ne bi volio Ferrarija da imas ... ma daj ne kaki,pa Alfu jos nazivaju Ferrarijem za siromasne smile.gif a sto se tice teme,svaki model je poseban na svoj nacin i svaka je ona cistokrvna bez obzira sto neka rijesenja dijeli sa Ferrarijem,Fiatom...nju ne mozes da na parkingu pomijesas sa drugom markom automobila,zar to nije dovoljno...
Viva alfa.gif

#9 Bosko159

Bosko159
  • Alfista
  • 717 posts

Posted 29 April 2011 - 09:55 AM

Pa ne kakim, jednostavno ne bih voleo da posedujem Ferrari, znam kako Alfu nazivaju, nije mi to bitno, ne volim superautomobile, ali bih neke voleo samo provozati, poput 458 Italie. Jedini supercar koji bih zeleo imati je 8c, bar sam sedeo u njemu, a to ustvari i nije supercar, to je vise musclecar sa dozom elegancije i prefinjenosti smile.gif.

#10 Igor ARBL

Igor ARBL
  • Alfista
  • 96 posts
  • Alfa model:A.R. 145 LIMITED EDITION-500 No.136

Posted 29 April 2011 - 05:15 PM

QUOTE(Bosko159 @ Apr 29 2011, 10:55 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Pa ne kakim, jednostavno ne bih voleo da posedujem Ferrari, znam kako Alfu nazivaju, nije mi to bitno, ne volim superautomobile, ali bih neke voleo samo provozati, poput 458 Italie. Jedini supercar koji bih zeleo imati je 8c, bar sam sedeo u njemu, a to ustvari i nije supercar, to je vise musclecar sa dozom elegancije i prefinjenosti smile.gif.

Ok Bole,postujem,a uostalom o ukusima se ne raspravlja....P.S. Zavidim ti sto si je i vidioa kamoli sjedio u 8C clover.gif clover.gif clover.gif smile.gif

#11 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,965 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 29 April 2011 - 07:43 PM

Ne zaboravite da je A.L.F.A. Romeo puno starija marka od Ferrarija i kako je taj ferari nastao. I ja znam za tu pricu "ferari za siromasne" ali to je konstatacija neupucenih i onih koji ne poznaju automobilizam a kamo li napred navedene marke.

#12 siki

siki
  • Alfista
  • 1,583 posts

Posted 29 April 2011 - 08:00 PM

cool.gif neam.gif još nije napravljena POSLEDNJA PRAVA ALFA,biće pre poslednja koju ćemo mi voziti biggrin.gif kad odemo ili obesimo ključeve o klin wacko.gif
biće Alfi i te kakvih-a mi nećemo ni znati ni moći da ih vozimo a i posedujemo-nažalost unsure.gif
i zato sve ove što vozimo(bilo koji model-kako ko)su prave alfa.gif ar.gif vesel.gif drinks.gif

#13 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 29 April 2011 - 10:01 PM

QUOTE(Gocy @ Apr 29 2011, 08:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Ne zaboravite da je A.L.F.A. Romeo puno starija marka od Ferrarija i kako je taj ferari nastao. I ja znam za tu pricu "ferari za siromasne" ali to je konstatacija neupucenih i onih koji ne poznaju automobilizam a kamo li napred navedene marke.

Ume i presidente da iznenadi biggrin.gif
Bas tako!

#14 Bosko159

Bosko159
  • Alfista
  • 717 posts

Posted 30 April 2011 - 11:49 AM

QUOTE(Gocy @ Apr 29 2011, 08:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>

Ovo je jedan od razloga zasto ne volim Ferrari, hteo sam to reci ranije, ali nisam hteo da podgrevam situaciju, jer ga ovde mnogi vole, ali kad me presidente razume, onda mi je lakse wink.gif ... Jednostavno Porsche i Ferrari nikad nisam voleo, svakako da mi je Ferrari u neku ruku drazi, ali opet ne zaigra mi srce uz ove automobile... Da je srece i pameti Alfa bi sama pravila automobile u tom rangu, ali sta da se radi, kako je tako je... Nadam se da ce napraviti ovaj 4c, samo da ga malo muskije urade, bice bombonica od kola arflag.gif .

#15 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,965 posts

Posted 30 April 2011 - 07:00 PM

QUOTE(Bosko159 @ Apr 30 2011, 12:49 PM) <{POST_SNAPBACK}>
ali nisam hteo da podgrevam situaciju
Ne vidim zbog cega bi bilo podgrevanje situacije kada sam samo realan wink.gif.

#16 Bosko159

Bosko159
  • Alfista
  • 717 posts

Posted 01 May 2011 - 09:54 AM

Hvala bogu da smo realni, ali uvek se nadje neko ko bas i nije i onda krene prepirka, a do toga mi nije...

#17 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,965 posts

Posted 01 May 2011 - 11:48 AM

...a da ne dodajem i to ko je plakao kao beba kada je prvi put pobedio neku od alfi. I on je covek (iako pomalo egoista) postovao ono iz cega je potekao i sta ga je proslavilo.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub