Jump to content

Photo

Cudan Problem Sa Lerom Na 155-Ici

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 oogabooga011

oogabooga011
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:155 1.7 TS

Posted 10 March 2019 - 07:54 PM

kao prvo, pozdrav svima, novi sam ovde :)

e sad, problem: alfa 155 benzinac, 1748ccm/116 konja, T.Spark: auto kad je hladan, prvih nekoliko minuta, ler radi ultra stabilno. kada se ugreje, vuce i dalje normalno, ali kad zakocim na semaforu, i stanem, ler krene da varira od 600-1300 obrtaja, i vrlo verovatno se auto i ugasi. ako prezivi 4-5 sekundi tog variranja i ne ugasi se, ler se unormali i dok god stojim, ide na stabilno 900 obrtaja.

e sad, nesto sto primecujem, sto se desava sa lerom, kad stisnem kocnicu, cak i ako je ler stabilan, i napumpam kocnicu sa par stisaka, ler pocne tako da se ponasa i varira. i jos nesto, kad stiskam kocnicu, cuje se neki cudan "vazdusast" zvuk, tojest, kao da pumpam dusek za plazu noznom pumpom....

da li neko ima ideju sta se to desava sa lerom, ili, u koji servis u BGD da se javim, da mi ustanove sta je to?

od kad sam kupio ovu alfu pre 3 godine, super me sluzi, i majstora je videla samo zbog redovne kontrole,  zamene ulja i antifriza, sad zadnji put su zamenjeni kablovi od svecica novim slikikonskim, ali svecice nisu - jer su mi u prodavnici dali svecice sa sirokom glavom-kapom, a u motoru su trenutno svecice sa uskom glavom-kapom Bosch R6, tako da sam ih vratio u prodavnicu, ali nisam stigao jos do majstora, ali planiram i to ovih dana.

mozete li mi reci mozda koje tacno svecice idu za moj model alfe?

hvala za odgovore, i jos jednom pozdrav svim clanovima :)

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,184 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 10 March 2019 - 08:57 PM

http://www.alfisti.r...i-širom-srbije/

U ovoj temi mozes proanaci brojeve i adrese servisera. Veoma moguce je da su se neki brojevi promenili ali je zbog toga net tu i sve lako dostupno.

Mozda je potrebno samo stelovanje ler gasa ali za variranje (pad i podizanje obrtaja) je "krivac" step motor koji direktno utice na ler gas. Ovo povezivanje sa kocnicom mi ije bas najjasnije pa ne znam sta da ti kazem ...

A sto se tice svecica idi na NGK platinum iridijum https://www.ebay.co....bOkQq#vi-ilComp

#3 oogabooga011

oogabooga011
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:155 1.7 TS

Posted 10 March 2019 - 09:05 PM

pa definitivno ni ja neznam i nije mi jasno to sa kocnicom, ali je cinjenica da se to desava kad pritiskam kocnicu, jer i na semagoru da bi stao, prvo pritisnem kocnicu..... ali sam bas izricito to primetio, i ako je stabilan ler, ako napumpam kocnicu par puta, ler krene tako da se ponasa i brljavi.....

#4 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 598 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 15 March 2019 - 01:03 PM

Imam neki problem sa servo aparatom za kočnice.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub