Jump to content

Photo

Muzika koju volim da slusam dok vozim

• Please log in to reply
60 replies to this topic

#1 Stefan

Stefan
  • Alfista
  • 118 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Muzika, Sport, Automobili, Zene, Pivo, Crtani Filmovi, Borbeni avioni
  • Alfa model:Alfa Romeo XX (Brojke tek treba da se unesu)

Posted 09 November 2009 - 01:41 PM

Da se ne bi punila tema "Dobrodosli", mislim da je bolje da to svedemo u ovu temu.
Ko sta slusa i voli da slusa, sta ne bi voleo da slusa, mozemo raspravljati u ovoj temi.

E ja ne znam da li bih smeo da vozim uz ovako nesto

A za sve koji se svadjaju i prepiru imam samo jednu poruku: "MIR BRATE MIR" ,

#2 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,613 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 09 November 2009 - 01:46 PM

&

http://www.youtube.com/v/7LNeMUaJEac

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 09 November 2009 - 01:48 PM

Lepo pokrenuta tema Stefane. :ok: Volim, nije da nije, brzu voznju i "jaku" muziku uz sve...
Alfa ume da navuce na gas, nije da nije, ali kada bi se svi pridrzavali ovako neceg, gde bi nam bio kraj...

Pa neka ovo bude neka vrsta upozorenja ili geslo koje cemo svi da koristimo ubuduce i da propagiramo. :arflag:

#4 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 09 November 2009 - 01:53 PM

Slušam sve i svašta, ali... eto... recimo ovo:

#5 Stefan

Stefan
  • Alfista
  • 118 posts
  • Interesovanja:Muzika, Sport, Automobili, Zene, Pivo, Crtani Filmovi, Borbeni avioni
  • Alfa model:Alfa Romeo XX (Brojke tek treba da se unesu)

Posted 09 November 2009 - 01:56 PM

Lepo pokrenuta tema Stefane. :ok: Volim, nije da nije, brzu voznju i "jaku" muziku uz sve...
Alfa ume da navuce na gas, nije da nije, ali kada bi se svi pridrzavali ovako neceg, gde bi nam bio kraj...

Pa neka ovo bude neka vrsta upozorenja ili geslo koje cemo svi da koristimo ubuduce i da propagiramo. :arflag:

Naravno, prvo to pa sve ostalo!!!

#6 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,103 posts
  • Alfa model:Giulietta 1.4 Tb, ex 147 1.9 JTD

Posted 10 November 2009 - 12:22 AM

Ovo ne vidim kao kacenje linkova, vec kao razgovor o tome sta volimo da slusamo dok vozimo.
U skladu sa reputacijom i karakterom marke automobila, u njemu se ne bi trebalo slusati svasta :arflag: :ok: . Mada i da vozim golfa ili kadeta, ne bi se slusalo narodno. Elem, rekao sam sebi kad kupim kola u njima ce se slusati jazz. Dobro, ne samo to, ali dens ili neka agresivna muzika pojacana do daske pa da cuju prolaznici sta slusam - to nikako.

Dakle, u mom pretincu za diskove naslo se, pored probranih kompilacija jazz standarda i Ella Fitzgerald, moj omiljeni Stan Getz, Atlantic soul 60-ih, malo elektro popa 80-ih, Dire Straits, female alternative, clubbing (Fashion TV, Costes), od domaceg malo novog talasa... Sve kompilacije su rucno radjene.

#7 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 10 November 2009 - 09:15 AM

... ali dens ili neka agresivna muzika pojacana do daske pa da cuju prolaznici sta slusam - to nikako.

Klinci, a Boga mi i neki stariji, ne prave razliku izmedju glasno i dobro! Glasno ne znači da je automatski i dobro. Pioneer i slični bass wooferi, koje budže u prtljažnike automobila daju sve, samo ne kvalitetan zvuk, a to mnogima nije jasno. Bass koji možeš da dobiješ iz onog, a posebno iz automobilskog prtljažnika je muljav i nedefinisan... sve sem pravog bass-a koji je producent neke pesme zamislio/uradio. Zvuči odvratno... Kad vidim auto na semaforu iz kojeg trešti muzika, uvek pomislim u kakvoj zabludi žive ljudi...

#8 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,103 posts

Posted 10 November 2009 - 01:11 PM

Eto, Mijalko, jel vidis sta kaze stariji i iskusniji kolega :arflag:. Dobro je sto nisi kupio Pioneer, a kamoli stavio onu kutijetinu u gepek :ok:

#9 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,613 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 10 November 2009 - 02:07 PM

Deki hoces da kazes da postoji samo jedan pravi nacin za slusanje muzike?? Onako kako je originalni autor to zamislio...

Ogroman deo muzicke industrije se ne bi slozio sa tobom... Taj deo ne bi ni postajao da je tako kako ti kazes...

#10 mijalko33

mijalko33
  • Alfista
  • 307 posts
  • Interesovanja:Adrenalin & Relax
  • Alfa model:Alfa Romeo 8C-35 Scuderia Ferrari :)

Posted 10 November 2009 - 04:04 PM

Pa stariji jeste u pravu,ali u pravu su i oni sto kazu da su cigarete stetne ali se ipak puse! Ne volim jedino one najgore narodnjake kad cujem da neko pusti do kraja a vozi neki dobar auto! Kod mene sve to zavisi od raspolozenja! Ja volim da slusam strani i domaci Rock,i stariji i noviji ali vise stariji,ali ne bezim od ostalih vrsta muzike... volim ponekad ali samo ponekad da se podsetim nekih dobrih stvari kao sto je pravio Sunshine ili Prodigy i koje su obelezile to doba u mom zivotu! Imaju nekih stvari koje kad pustis jace u kolima proradi ti adrenalin a taj adrenalin meni predstavlja veliki uzitak i zadovoljstvo! Pa moze da kaze ko god hoce i da sam seljak i sta hoce,ne zanima me,ja pustim dokle god zvucnik izbacuje kvalitetan zvuk... Problem je kad takve stvari pustim u autu,uvek ide gas do patosa,jednostavno kad slusas prodigy ne mozes da vozis polako,a to mi ponekad treba,ne mogu stalno da se kilavim,mora malo zivosti da se unese... Ali opet kazem,vise volim da cujem pravu muziku,sa bubnjevima,gitarom,saksofonom,nego li elektricnu muziku...
Evo jedna od mojih omiljenih,ovde se ne zna ko daje bolji zvuk... Mada ja ipak blagu prednost dajem saksofonu...

#11 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 10 November 2009 - 04:35 PM

Deki hoces da kazes da postoji samo jedan pravi nacin za slusanje muzike?? Onako kako je originalni autor to zamislio...

Ogroman deo muzicke industrije se ne bi slozio sa tobom... Taj deo ne bi ni postajao da je tako kako ti kazes...

Posmatranje prirode kroz zamagjene naočare koje izobličavaju nije ni malo kreativan proces. Isto je i sa slušanjem.
Ozbiljna oprema za slušanje muzike je vrloooo skupa stavka i na njoj ne piše Pioneer, Grundig, Philips... consumer priča i ono što neki zovu Hi-Fi je nešto drugo. Uglavnom puni stvari, osrednjeg kvaliteta, ili ispod te sredine, za relativno malo para, uz bombastične reklame.

Mislim... o.k... ljudi mogu da slušaju šta god hoće i na čemu god hoće, ako im se to svidja.
Ja sam za svoj auto kupio najjeftiniji Pioneer mp3 player, jer... sve što bi zadovoljilo neki kriterijum dobrog zvuka DEBELO košta, a nemam nameru da od automobila pravim još jedan tonski studio. Da li mi zvuk u kolima smeta? Naravno da smeta. Trudim se da na zvuk u kolima ne obraćam pažnju. To je nešto kao relativno o.k., ali... za mene nije o.k. Što bi se reklo "vrši posao".
Naravno da nije o.k., kad 90% vremena muziku slušam na systemu sa kojim ne može da se poredi ni jedan Hi-Fi, pa posle udjem u auto sa šugavim Pioneerčićem. Ali, i to je bolje nego nabiti limenu tutanjavu prepunu modulacija u prtljažnik i oštećivati sebi sluh odšrafljivanjem istog...

Bass je mnogo zajebano rešiti kako valja u vrlo ozbiljno akustički srdjenim prostorima i to sa neuporedivo skupljom opremom, neuporedivo više klase.
Kad čujem "ubice" iz prtljažnika.. pola onog što treba da se čuje se ne čuje, trese, mumla, mulja... prepuno modulacija i nuspojava...

Što se tiče muzičke industrije.. naravno da se ne bi složili. Kada bi svi poznavali zvuk i imali sluha, ko bi onda kupio 5.1 sa bomastičnim nazivima i bombastičnim funkcijama za svega 200 eu? Niko...

@Mijalko33 -Muzika je stvar ukusa, afiniteta itd.. nema lošeg pravca, postoje samo dobro i loše odradjene stvari u svakom žanru.
Ja živim od muzike, a slušam svašta... sve što je dobro odradjeno. Zbog mojih minulih radova mnogi misle da sam ja nekakav zagriženi rocker, pa se začude kad kažem da Miroslav Ilić odlično peva :xaxa: Da... iz profesionalnog ugla gledano, on ne peva, on ubiva na mestu. "Devojka iz grada" je maestralno otpevana!!! Dinamika, feeling, precizna intonacija... ono mali broj pevača može. Slušam i Justin Timberlake-a, jer su ono fenomenalno producirane pesme... Slušam i R.H.C.P... slušam jazz, blues... šta god mi padne pod ruku, ako je dobro odsvirano, otpevano i isproducirano. Vezivanje za žanrove je pogrešno, ako ćemo o nekom muzičkom kvalitetu. Ne volim da slušam one anti-sluhiste u našoj pivnici. Odabrali ljudi što teži repertoar, koji ne umeju da izvedu, a nemaju ni čime da ga izvedu i pritom se pojačaju kao nezdravi. Klasičan jeftini, tezgaroški zvuk...

#12 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,103 posts

Posted 10 November 2009 - 09:14 PM

Kad čujem "ubice" iz prtljažnika.. pola onog što treba da se čuje se ne čuje, trese, mumla, mulja... prepuno modulacija i nuspojava...

A jel to zavisi od toga dal cu da stavim kofer u gepek ili ce da mi bude prazan? :xaxa: :xaxa: :xaxa:

Nego, Deki, svidjaju mi se ova tvoja predavanja iz teorije muzike, ne znam sta te samo sprecava da nam ih ponekad i sredom priustis, oni antisluhisti koji ti idu na zivce ili poneko pivce?
Tacnije, one more beer, always!

#13 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 10 November 2009 - 09:38 PM

A jel to zavisi od toga dal cu da stavim kofer u gepek ili ce da mi bude prazan? :xaxa: :xaxa: ;)

Nego, Deki, svidjaju mi se ova tvoja predavanja iz teorije muzike, ne znam sta te samo sprecava da nam ih ponekad i sredom priustis, oni antisluhisti koji ti idu na zivce ili poneko pivce?
Tacnije, one more beer, always!

Kad nosim Telecaster
on javi se na taster
i kaže da se ne vozim s´ njim
U gepeku subwooferi
pa ne staju mi kuferi
od velike boce za plin...

:)

U vreme dok sam ja sa bandom svirao po klubovima, da sam svirao kao oni momci, ne bih zaradio ni za iskrivljeni znak od Golfa Keca :xaxa:
Trebalo bi da im pridjem tamo i kao onaj Rom iz "Ko to tamo peva" kažem: -Nećete se vi najesti ´leba od muzike :) Mada... moram da priznam... nekako što više pijem, oni sve bolje i bolje sviraju!
Oni momci dobro sviraju, ali ih je loše slušati :-))))) Kada smo prešli u "Sun(s)et", svirka je bila za kojih 100 nijansi bolja. :)

#14 mijalko33

mijalko33
  • Alfista
  • 307 posts

Posted 11 November 2009 - 02:57 AM

iz profesionalnog ugla gledano, on ne peva, on ubiva na mestu.

Haha,svaka cast na izrazu i prepoznavalnju pravih vrednosti! ;)

#15 Guest_Vucko_*

Guest_Vucko_*
  • Guests

Posted 13 November 2009 - 11:45 PM

Ovo ja volim:

http://www.visit-x.net/rammstein/
Ovaj zadnji spot je samo za +18,bukvalno.... :xaxa:

#16 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 14 November 2009 - 12:19 AM

Ovo ja volim:

http://www.visit-x.net/rammstein/
Ovaj zadnji spot je samo za +18,bukvalno.... :xaxa:

:xaxa: :xaxa: :xaxa:

#17 mijalko33

mijalko33
  • Alfista
  • 307 posts

Posted 24 November 2009 - 03:44 PM

Nije preporucljivo za gledati! Izbija na mafiju! ;)

Edited by mijalko33, 24 November 2009 - 03:44 PM.

#18 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 29 December 2009 - 04:43 AM

Možda neko bude slušao u kolima i ovo: :arflag: :xaxa:

#19 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 29 December 2009 - 07:36 AM

deki... extra... nista drugo i nije moglo da se ocekuje... hoce li biti ceo album ili samo ovaj singl?

#20 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 30 December 2009 - 12:26 AM

deki... extra... nista drugo i nije moglo da se ocekuje... hoce li biti ceo album ili samo ovaj singl?

Biće nešto. Malo pre sam došao sa konferencije za novinare u RTS... Pričali smo o tome po ko zna koji put. Postoje predlozi da bude ceo album od nekih 12-tak pesama, a moja ideja je da bude maxi singl od tri pesme, jer je nemoguće uraditi za nekih godinu dana (recimo) 12 ozbiljnih pesama, a strašno mrzim te varijante gde na prvo slušanje čuješ koje su pesme radjene iz petnih žila (obično par njih), dok su ostale tu da popune prazan prostor. Po meni je bolje uraditi tri pesme, sa tri spota, ali da se svaka izvuče do maksimuma...

U svakom slučaju, šta god bude bilo, nešto će biti, a ono što je najbitnije je to da je troglavo kučence opet stalo na vrata hada ;)

Edited by idekius, 30 December 2009 - 12:26 AM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub