Jump to content

Photo

Alfa 159 1.9 16V 110Kw - Motor Se Trese Ko Lud Prilikom Paljenja

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 avidoje

avidoje
  • Alfista
  • 4 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:159 1.9 jtdm 16v 110kW

Posted 27 May 2020 - 12:22 PM

Pozdrav svima,

Vise meseci pokusavam da resim problem vezan za jake vibracije motora prilikom paljenja. Problem je najizrazeniji prilikom hladnog starta. Malo je bolja situacija kada je motor ugrejan. Inace motor za sada nema drugih problema. Odlicno vuce, nema drugih problematicnih vibracija, ne gasi se na leru, ne gasi se u voznji, potrosnja je oko 9-10l u gradu. Auto je presao 198,000 km (uvoz iz Italije). Dosta toga je uradjeno kako bi se resio ovaj i drugi kvarovi:

- ociscena usisna grana,

- skinuta krilca usisne grane, a rupe zapusene cepovima,

- ociscen EGR ventil,

- zamenjena i stavljena nova dva nosaca motora (koska i onaj drugi malo veci sto lici na kosku),

- stavljen nov plivajuci zamajac i set kvacila,

- zamenjen bendix na anlaseru,

- promenjena 4 grejaca motora, 

- uradjen veliki servis (nije menjan spaner PK kajisa jer je dobar)

- ciscene i stelovane dve dizne (jedna imala veliko odstupanje oko 2.5 - 3 na Fiat EcuScan druga oko 1),

- stavljen nov akumulator. 

Problem se javlja i zimi i sad u ovo doba kasnog proleca. Auto je stigao iz Italije sa tim problemom, koji do danas nije resen. Dijagnostika ne prijavljuje nikakve greske. 

Pretpostavljam da je o ovoj temi vec bilo dosta reci. Bio bih zahvalan ako neko imas slicno iskustvo, jer majstoru ponestaju ideje. Ne bih ni obracao paznju jer nema problem u voznji, ali motor bas trese ko lud prilikom paljenja i sigurno postoji nesto sto ne valja. 

Pozdrav,

Sasa

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,111 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 27 May 2020 - 10:58 PM

Meni sve to smrdi na zamajac ali ako majstor kaze da je ok onda da cutimo. Ima li tih vibracija prilikom gasenja?

#3 avidoje

avidoje
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 27 May 2020 - 11:21 PM

Kupio sam nov Valeo set kvacila sa zamajcem. Sve je ugradjeno. Nema vibracija prilikom gasenja. Sve je ok. Na forumima ima nekih prica da problem pravi regulator pritiska goriva. Savetuju da se ubaci kljuc, saceka da pumpa napravi pritisak, pa da se izvadi kljuc, pa opet stavi. Kad se odradi ta procedura, bude malo bolje. Ne mnogo. 

#4 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 594 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 06 June 2020 - 08:52 PM

Valeo je nekad bio firma,samo ako je made in france onda vredi ovo ostalo je bulja.Regulator pritiska nema veze sa time.Izmeriu kompresiju ako je uredu onda odnesi dizne na kontrolu.

#5 avidoje

avidoje
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 08 June 2020 - 05:39 PM

Imas pravo za regulator pristiska. Nema veze. Izmericu kompresiju. Inace dve dizne imale lose vrednosti. Sredjene u servisu za dizne, proverene na dijagnostici. Sve ok. Auto trese i pre i posle remonta dizni, znaci nije to u pitanju. Stvarno ne znam da li je Valeo set made in France. Kupljen je u Kit Commerce. Tokom ovih letnih dana malo lakse pali. Razni ljudi imaju razlicita iskustva. Neko je imao problem sa povratnim crevom goriva, neko sa vazduhom u sistemu za gorivo, neko sa pustanjem vazduha na usisnoj grani kod krilaca (kod mene su skinuta, a rupe zapusene), neko sa slabim akumulatorom, neko sam alnaserom (kod mene skoro menjan bendix). Sutra idem kod majstora, pa cu videti. Taj problem vucem jos od kako mi je dovezen auto iz Italije oktobra 2019. Javljam sta sam uradio. Hvala na podrsci. 

Edited by avidoje, 08 June 2020 - 05:40 PM.

#6 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 594 posts

Posted 13 June 2020 - 09:57 PM

Kit komerc ima uglavnom korejske setove koji su se loše pokazali, nađe se po nekad i Mađarski set koji nije loš, pa polako naći ćeš problem.

#7 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 594 posts

Posted 13 June 2020 - 10:03 PM

Kakva je sad korekcija dizni na dijagnostici, kako se ponaša pk kaiš i zatezač prilikom rada u leru(da li skakuće=?

#8 avidoje

avidoje
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 16 June 2020 - 11:55 PM

Izvinjavam se zbog malog kasnjenja sa odgovorom. Problem je resen. Ponovnom proverom na dijagnostici utvrdjeno je da dizna br.4 ima velika odstupanja. Auto je ponovo odvezen u servis dizni, gde je ustanovljeno da je problem u instalaciji koja ide do dizni. Posle sam cuo da je to uobicajen problem koji nastaje zbog pregrevanja i starosti. Sve je sredjeno. Auto pali normalno, potrosnja se smanjila. U gradu ne prelazi 10l/100km (u guzvi, tipa stani kreni 1-2 brzina), a umela je da ide i do 12l/100km. U 5 brzini sam potrosnju smanjio na 8.4l (po bord kompjuteru). Motor mirnije radi, lepo vuce kao i ranije. Inace, cim sam zavrsio sa ovim problemom otisao mi je balast na faru. Stavio neki zamenski, a on zeza cas radi, cas nece. Resicu. Sredis jednu stvar saceka te druga..Idemo dalje. Hvala puno Petarc1971 na savetima, podrsci i interesovanju! Svako dobro. 

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub