Jump to content

Photo

Neće Da Da Kontakt

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Alfan

Alfan
  • Alfista
  • 11 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 1.9jtd

Posted 11 January 2019 - 11:11 PM

Novi problemi sa alfa romeom 147.

Naime, auto je lepo upalio. Kako je zima i stakla magle, uključujim klimu da hladi, međutim ona gotovo i da ne radi. Vrlo slabo je ispred zadnjeg sedišta ispuštala hladan vazduh. Negde posle tri km, auto je na sekund zabrujao. Stanem na trafiku da kupim nešto,vratim se, a on, neće da da kontakt. Ni makac. Ispod prednjeg blatobrana oseća se neki smrad. Da li je problem u akumulatoru (pre jedno pet dana je davao kontakt, ali nije hteo da upali. Skinem akumulator, odstoji mu u toploj prostoriji par sati, vratim i ono proradi. Radio je super, palio na prvu, prešao xx km, a sada ni kontakt nije hteo da da. Šta mislite?

Edited by Alfan, 11 January 2019 - 11:12 PM.

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 12 January 2019 - 12:52 AM

Nisi ni probao da punis akumulator ili otvorio da vidis u kakvom stanju su celije?

Mislim da je problem grejanja u necemu drugom. Trebalo bi proveriti da li se greje voda u tzv. kazancicu (posuda za zagrevanje rashladne tecnosti u kabini. Postoji sansa da je ona pukla i da gubis tecnost. Magljenje stakla i slabo grejanje su pokazatelji toga. Ali ne iskljucuj da proveris da li su sva creva topla jer mozda pumpa ne vrti. Obavezno proveri i nivo rashlasne tecnosti.

Cini mi se da imas dva problema a ne jedan ...

#3 Alfan

Alfan
  • Alfista
  • 11 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 1.9jtd

Posted 13 January 2019 - 09:25 PM

Samo da vam se javim, za buduće članove ili za one koji budu (ne daj Bože) imali sličan problem..

Odmah sutradan ujutru je auto došlepan do majstora  i problem je bilo nešto što mi nikada ne bi palo na pamet - alnaser... Naprosto je izgoreo. Zamenjen je novi i sada je sve u redu... E sad, zašto se to desilo, da li je u pozadini neki drugi problem, tek mi ostaje da vidim...

#4 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 15 January 2019 - 11:31 PM

Ostao ti je uključen automat i anlaser se vrteo zajedno sa motorom.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub