Jump to content

Photo

Alfa Romeo 156 1.8 Ts

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 96 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:164 v6 2.0 turbo; 156 1.6 ts

Posted 01 December 2018 - 05:43 PM

Pozdrav prijatelji!

Imam za sada veliki problem sa autom, neznam sta bi moglo biti u pitanju, pa evo da pitam vas za vase misljenje, ipak kako kaze narodna izreka vise glava je pametnije od jedne. O cemu se radi? Na autu je odradjeno sve sto se tice mehanike i velikog servisa, posle toga auto se uspesno vozio bez ikakvih problema. auto je normalno ugasen i nije hteo da upali, znaci nije u toku voznje. E sad sta se desava, znaci prilikom verglanja pojavi se kao znak da ce upaliti znaci kao detonacija i uvek u istom intervalu. Auto ima plin. Da li je neko do sada imao ovakvu vrstu problema, trazio sam ovde na forumu ali nisam nasao nista slicno. Svaka vrsta pomoci i dijagnostike je od pomoci, da bar krenem od necega. 

Hvala unapred

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 01 December 2018 - 07:51 PM

Ima tu dosta stvari. Ne znam sta da ti kazem prvo:

- ako je sekvent plin (a trebao bi biti) onda pali na benzin - proveri pumpu goriva

- ako je sekvent plin, drzi prekidac za prebacivanje i probaj odmah da upalis na plinu

- ako ima alarm mozda imas neku blokadu paljenja

- moguce da je otisao i neki od senzora (na radilici ili bregastoj)

- mozda je auto lose uzubljen ali bi  trebao i malo slabije da vuce

- mozda je u pitanju i samo paljenje, recimo zabrljavio kompjuter

Da li si radio dijagnostiku i da li izbacuje ikakvu gresku?

#3 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 96 posts

Posted 02 December 2018 - 10:33 AM

Pa to je najveci problem sto ne izbacuje nista. Dva puta je radjena dijagnostika! Jeste sekvent plin je u pitanju, pre ovoga je palio i radio bez greske, vukao ko lud. Uzubljen je kako treba jer ne bi palio pre toga i vuko ko lud.Moguce da je komp zabrljaveo zbog hladnoce. Probao sam da raskacim ona dva konektora za senzore bregaste i radilice, i desava se to da kad je raskacen senzor bregaste isto se desava samo vergla i zakaslje se, znaci potpuno isto kao kad je prikacen. Kad raskacim senzor radilice samo vergla bez ikakvih eksplozija? 

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 02 December 2018 - 11:10 PM

Mislim da se vec nekima desavalo kada senzori nisu u redu nema nikakve greske a auto lose pali. Mada, auto je palio posle vise pokusaja a ne uopste.

Probaj da ga upalis na plinu a i proveri dovod benzina. Ako je komp zabrljavio mozes da mu skines obe kleme i ostavis neko vreme ...

#5 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 96 posts

Posted 28 January 2019 - 11:14 AM

Evo i dalje mucim muku, nista se novo desilo nije. Palo mi je na pamet da je protokomer. Raskacim protokomer auto upali ali nikako da radi na ler gasu, moze da se vozi ali se gasi. Zamenio protokomer i opet ista stvar.

#6 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 28 January 2019 - 11:12 PM

Lose uzubljen, mislim da je to ...

#7 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 96 posts

Posted 31 January 2019 - 09:52 PM

Ma ne verujem, posle velikog servisa je prosao oko 500 km, a i nisam ga uzubio kako kazu na " oko " vec uz pomoc alata. Ne da mi mira nikako, sreca pa imam drugu alfu inace bih poludeo. Kupio sam i protokomer i senzor radilice, provericu za svaki slucaj i repere, mada ne verujem, proveravam po nekoliko puta ...

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 02 February 2019 - 02:44 AM

A ja mislio da si vozio 2-3 dana ... Iz poslednjeg posta kazes da se gasi na leru. Mozda je stepmotor?!

#9 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 96 posts

Posted 02 February 2019 - 10:23 PM

Ma auto nece uopste da upali, jedino kad raskacim protokomer on upali ali ne zadrzava obrtaje, gasi se odmah, jedino da je noga na papucici stalno. Zamenio sam drugi protokomer i isto se desava. To je ono sto za ebava. Kada je protokomer zakacen mozes da verglas dok se anlaser ne usija ili otopi, desava se to da zakaslje u jednakim intervalima i to je to. E sad se bas ne secam ali mislim da kad raskacim senzor radilice vergla cisto bez tog kasljanja. Ili bregaste jbm li ga vise ni ja neznam. Da li ta dva senzora rade jedan sa drugim i rade to da sastave fazu i on normalno upali, ako jedan ne radi sta se desava. Senzor bregaste je skoro menjan stavio sam sa 1.6 ts, ali mislim da nike on jer ne bi radio da je problem sa njim.

#10 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 96 posts

Posted 08 February 2019 - 06:57 PM

Evo da se javim nisam mogao ranije, uglavnom ako nekom bude trebalo u defektu je bio senzor radilice. Pali radi normalno, sad mi falsira vazduh ali sredicemo i to. Mislim ne moze da skodi...

#11 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 10 February 2019 - 01:18 AM

Bitno da je reseno!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub