Jump to content

Photo

Alfa Romeo 156 1.8 Ts

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 87 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:164 v6 2.0 turbo; 156 1.6 ts

Posted 01 December 2018 - 05:43 PM

Pozdrav prijatelji!

Imam za sada veliki problem sa autom, neznam sta bi moglo biti u pitanju, pa evo da pitam vas za vase misljenje, ipak kako kaze narodna izreka vise glava je pametnije od jedne. O cemu se radi? Na autu je odradjeno sve sto se tice mehanike i velikog servisa, posle toga auto se uspesno vozio bez ikakvih problema. auto je normalno ugasen i nije hteo da upali, znaci nije u toku voznje. E sad sta se desava, znaci prilikom verglanja pojavi se kao znak da ce upaliti znaci kao detonacija i uvek u istom intervalu. Auto ima plin. Da li je neko do sada imao ovakvu vrstu problema, trazio sam ovde na forumu ali nisam nasao nista slicno. Svaka vrsta pomoci i dijagnostike je od pomoci, da bar krenem od necega. 

Hvala unapred

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,118 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 01 December 2018 - 07:51 PM

Ima tu dosta stvari. Ne znam sta da ti kazem prvo:

- ako je sekvent plin (a trebao bi biti) onda pali na benzin - proveri pumpu goriva

- ako je sekvent plin, drzi prekidac za prebacivanje i probaj odmah da upalis na plinu

- ako ima alarm mozda imas neku blokadu paljenja

- moguce da je otisao i neki od senzora (na radilici ili bregastoj)

- mozda je auto lose uzubljen ali bi  trebao i malo slabije da vuce

- mozda je u pitanju i samo paljenje, recimo zabrljavio kompjuter

Da li si radio dijagnostiku i da li izbacuje ikakvu gresku?

#3 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 87 posts
  • Alfa model:164 v6 2.0 turbo; 156 1.6 ts

Posted 02 December 2018 - 10:33 AM

Pa to je najveci problem sto ne izbacuje nista. Dva puta je radjena dijagnostika! Jeste sekvent plin je u pitanju, pre ovoga je palio i radio bez greske, vukao ko lud. Uzubljen je kako treba jer ne bi palio pre toga i vuko ko lud.Moguce da je komp zabrljaveo zbog hladnoce. Probao sam da raskacim ona dva konektora za senzore bregaste i radilice, i desava se to da kad je raskacen senzor bregaste isto se desava samo vergla i zakaslje se, znaci potpuno isto kao kad je prikacen. Kad raskacim senzor radilice samo vergla bez ikakvih eksplozija? 

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,118 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 02 December 2018 - 11:10 PM

Mislim da se vec nekima desavalo kada senzori nisu u redu nema nikakve greske a auto lose pali. Mada, auto je palio posle vise pokusaja a ne uopste.

Probaj da ga upalis na plinu a i proveri dovod benzina. Ako je komp zabrljavio mozes da mu skines obe kleme i ostavis neko vreme ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub