Jump to content

Photo

Caos Drugari! Imam Pitanje Za Iskusne[Emoji16]

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 ivan.ixa

ivan.ixa
  • Alfista
  • 2 posts

Posted 17 November 2018 - 06:31 PM

Šta povećava potrošnju alfe?Imam 156 od letos trošila je oko 8 u gradu sada kada je zahladnelo skoro 10l.U pitanju je 1.9JTD 108 konja 2001god.
Savet šta da radim da probam da smanjimo to naravno nogu na gasu sam smanjio ali je isto?Hvala u napred

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока

#2 Drejk

Drejk
  • Alfista
  • 6 posts

Posted 17 November 2018 - 10:20 PM

Normalno je kad zahladni da vise trosi jer se sporije zagreva. Dok ne dodje na radnu temeperaturu smesa je bogatija (kao nekada kad smo vukli saug). Da li ti posle odredjenog vremena dodje temperatura na 90 stepeni? Ako ne, menjaj termostat.

#3 ivan.ixa

ivan.ixa
  • Alfista
  • 2 posts

Posted 19 November 2018 - 05:33 AM

Normalno je kad zahladni da vise trosi jer se sporije zagreva. Dok ne dodje na radnu temeperaturu smesa je bogatija (kao nekada kad smo vukli saug). Da li ti posle odredjenog vremena dodje temperatura na 90 stepeni? Ako ne, menjaj termostat.

Toga sam svestan da troši više sada kada je hladno ali mi je malo to mnogo.Termostat reaguje podiže temperaturu ali mu treba vremena.Da li postoji nešto kod JTD da se proveri što se tiče kvarova da bi povećala potrošnju?pozzz

Послато са TA-1032 уз помоћ Тапатока

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub