Jump to content

Photo

Bord Kompjuter Pociva U Miru (164 V6 Tb)

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 djoleee1995

djoleee1995
  • Alfista
  • 41 posts
  • Alfa model:164 V6 TB

Posted 03 October 2018 - 04:12 PM

Pozdrav drugari, skoro mi se pojavio jedan da kazem poveci problem, menjao sam interkuler  i posle kad sam krenuo da upalim auto, samo je verglao, i to je to sto se toga tice. Proverio sve da li sam vratio na mesto ali od ukupno sva 3 prikljucka koje sam raskacio, sva 3 su vracena na mesto. i opet nista. Varnicu ne baca, probao drugu bobinu, ista prica. Zvao jednog lika koji nije iz BG, ima dijagnostiku bas za moju alfu, povezasmo sve, kad ono, nece da se poveze sa autom. probao prvu drugu trecu aplikaciju, ista prica.. Nema sanse da se poveze. Odjednom dok je bio na kontaktu, cujemo kako otvara dizne, nismo znali odakle pucketanje dolazi. Uzmem unimer, svuda ima struje, svaki osigurac u autu ispravan, na bobini ni S od struje. Pa sad mislim da je u pitanju bord jer sam pre pola godine menjao hladnjak kabine koji je propisao.. vide se tragovi oksidacije na i oko  borda.  Je l' zna neko nekog majstora dobrog tj elektricara koji radi sa bord kompovima? 

#2 IvanBg

IvanBg
  • Alfista
  • 520 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147 1,9jtd 16v

Posted 03 October 2018 - 08:08 PM

Iz Beograda si, trebalo bi da postoji neko ko se time bavi, ALI

Ako je neki cip pregoreo, pitanje je dali ima negde da se kupi rezervni. Elektronicar ce ti naplatiti pregled 2000, i moze da ti kaze da ne moze da nadje deo, ako nadje deo, uzedje ti jos 5,6 hiljada.

Mozda ti je neki kontakt na cipu oksidirao, ali takve popravke recimo kod racunara kostaju oko 6000dinara, hladno lemljenje ploce....

Mislim da je jeftinije da kupis polovan, ako ne nadjes, odneses board, recimo u servis za mobilne, oni te upute na drugi servis, ovi te upute na drugi servis, i na kraju ti ovi traze velike pare za popravku.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub