Jump to content

Photo

Servo Upravljacki Sistem 159-Ke

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Vlada159

Vlada159
  • Alfista
  • 4 posts
  • Alfa model:159 sw

Posted 07 July 2018 - 06:32 AM

Pozdrav svima. Imam duzi period problem koji se javlja periodicno. Pisao sam u nekoliko navrata o istom na raznim forumima ali bez konkretnog uspeha. Naime, radi se o ne cestom kvaru servo pumpe. Auto sam uzeo pre tri godine, kada sam ga kupovao, servo pumpa mu je bila pod znakom pitanja. Slinio je tada na posudi za servo ulje. Menjao sam ulje nakon pola godine (tutela gir) bez nekog efekta. Pumpa prvi put stradala nakon godinu dana od kupovine auta. Zatim sam kupio novu, koja je izdahnula za nepuna tri meseca. Onda sam remontovao staru, sada opet pocinje da huji i zuji kao pred rikavanje nove i stare prvi put. Posto treba da idem na put za 20 dana, molim za malu pomoc. Ako je neko imao "iskustva" ili zna u cemu je problem, zasto se pumpa haba tako brzo, molim jos jednom da mi pomognete. Upitanju je Alfa 159 kombinacija dizel robusni motor 1.9 JTDm 2007 godiste sw. Trenutno planiram da skinem pumpu i da je opet remontujem, da ne rizikujem put. Ali bojim se da ce opet poceti da se brzo haba. Gledane su manzetne sve ok. Malo je tezi na volanu u odnosu na druga vozila, ali upitanju je nijansa. Orginalno Tutelino ulje (zeleno) je u sistemu.

Sent from my G3311 using Tapatalk

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,108 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 07 July 2018 - 06:45 PM

To im je mana, ne znam sta reci ....

#3 Vlada159

Vlada159
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 09 July 2018 - 11:46 AM

To im je mana, ne znam sta reci ....

Cuo sam da im je mana. Pitao sam drugare koji imaju duze 159-ku. Nemaju problem sa servom, naime imaju problem sa drugim stvarima, dizne, pumpom... Ali sa servom upravljacem i servo sistemo ne. Da li ima svrhe raditi letvu volana? Posto kao sto sam i pisao za nijansu mi je tezi na volanu od ostalih automobila koje sam vozio. Gledali su majtori manzetne na poluosovinama, sve je suvo. Nigde ne curi.

#4 milosabs

milosabs
  • Alfista
  • 233 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:166 Ti

Posted 09 July 2018 - 06:58 PM

Proveri letvu, isperi sistem kompletan a onda naspi novo servo ulje, nemogu da se setim da li bese zeleno ili crveno. Uglavnom potrebno je dobro ispiranje, obicno ode oko 3l za ispiranje.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

#5 Vlada159

Vlada159
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 09 July 2018 - 07:39 PM

Proveri letvu, isperi sistem kompletan a onda naspi novo servo ulje, nemogu da se setim da li bese zeleno ili crveno. Uglavnom potrebno je dobro ispiranje, obicno ode oko 3l za ispiranje.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

To mi je u planu cim se vratim sa puta. Trenutno mi je pumoa na remontu. Ide zelena tutela. Da oko 2-3l. Hvala.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub