Jump to content

Photo

Neobjasnjiv Peoblem Sa Kvacilom

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Ikkaa

Ikkaa
  • Alfista
  • 276 posts

Posted 06 July 2018 - 02:21 PM

Evo mene opet sa jednim problemom.
Set kvacila menjan pre 20k kao i zamajac i repariran menjac, cilindar u kabini nov, onaj na menjacu je stari.
Sta se desava:
Recimo. Ostavim auto u ravnici, upalim, stisnem kvacilo i bukvalno kada menjac usaltam u prvu primetim da auto sa stisnutim kvacilom se pomeri par mm napred, znaci sa stisnutim kvacilom auto se vrlo malo i jedva primetno mrdne ka napred. Wtf?

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,049 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 06 July 2018 - 10:30 PM

Po meni menjac ne odvaja kako treba, to je i razlog kretanja automobila.

#3 Ikkaa

Ikkaa
  • Alfista
  • 276 posts

Posted 07 July 2018 - 12:02 AM

Mislis kvacilo? I meni se cini da je to prob. Recimo ostavim nizbrdo u prvoj, udjem u kola, stisnem kocnicu da auto ne krene ni mm, zatim kvacilo i u tom scenariju rucica ispada iz prve jako jako tesko.Drugo je ako nizbrdo stisnem odmah kvacilo da auto krene tada lako ispada iz prve, naravno auto je ugasen. Druga stvar kad gasim nesto zacagrlja nenormalno ali samo kada je kvacilo otpusteno, kada gasim sa stisnutim kvacilom sve je ok. Kvacilo je stavljeno Sachs, 2 majstora kazu da zamajac deluje ok, nema luftova ili slicno, nosaci su losi svi sem koske i nivo ulka u menjacu je los, danas sam skontao da je 3cm ispod crtice minimuma, sutra cu da kupim da dospem.

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,049 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 07 July 2018 - 06:43 PM

Ulje mora da bude "na novou" sto bi rekao her Zika :D . Propust koji, valjda, nije napravio veliku stetu.

#5 Ikkaa

Ikkaa
  • Alfista
  • 276 posts

Posted 09 July 2018 - 10:06 AM

Sad ko ce tu da uhvati kraja, na meracu ima bukvalno crta do crte, iznad pise max ispod pise min, dal se to min racuna od crte ili do crte ne znam, ulja ima al nije pun merac, dolio sam 75-80 i nikakve razlike apsolutno nema 😁

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub