Jump to content

Photo

Alfa Romeo 166 2.0Ts Paljenje

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 MarkoSrb

MarkoSrb
  • Alfista
  • 93 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:166 2.0ts restyling

Posted 25 May 2018 - 08:50 PM

Pre svega pozdrav svima.
Imam sledeci problem. Sednem u auto i dodjem sa vikendice normalno kuci, auto upalio na po kljuca, presao nekih 3-4km. Stanem ispred kuce i da ga opet upalim nema sanse. Zavergla jednom i samo pocne da skljoca ispod haube, predpostavljam anlaser. Kazaljka od km/h i obrtaja pocne da skakuce tom prilikom. Goriva ima, akumulator je maltene nov. Nisam probao na kablove jer moram prvo nekoga nahvatati za to ko ih ima. Cisto da li je neko imao slican problem, pa da znam sta otprilike da planiram da menjam ili popravljam?
Pozdrav svima

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,068 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 25 May 2018 - 10:20 PM

Obicno kada tako skakucu kazaljke bude prazan akumulator. Izvadi, dopuni pa vidi. 166 je veliki auto sa velikim akumulatorom koji trosi dosta potrosaca. Mozda su cetkice u pitanju, mozda i nemas dobro punjenje akumulatora ... Po meni dve stvari: anlaser ili alternator. Ne verujem da je regler.

#3 MarkoSrb

MarkoSrb
  • Alfista
  • 93 posts
  • Alfa model:166 2.0ts restyling

Posted 25 May 2018 - 10:25 PM

Bojim se ako izvadim akumulator da necu moci pronaci kodove za ics i ostalo jer nemam ni jedan jedini kod.
Probacu sutra da cvrknem drvcetom nekim anlaser pa ako su cetkice nadam se da ce upaliti. Cisto toliko da mogu da ih zamenim. Ako je akumulator to je najbezbolnije ali kodovi su uzasan problem i ne znam kako cu njih resiti

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,068 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 25 May 2018 - 10:33 PM

Kod sluzi samo za radio a u pitanju je cetvorocifreni broj. Reset koda je u Nisu pre dve ili nesto vise godina bio 8o evra. Sada je verujem dosta manje.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub