Jump to content

Photo

Termoprekidač

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Ubermenschen

Ubermenschen
  • Alfista
  • 9 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:156 sw

Posted 15 May 2018 - 05:51 PM

pozdrav

Da li je neko upoznat sa ERA termo perkidačima?

imam problem na 156 1,9 103 kw , da mi prilikom zadržavanja u leru, auto diže temperaturu motora preko 100c (ako je kazaljka tačna, od 100-110). ventilatori se pale, ali dosta kasno, čini mi se prva brzina pa skoro na 100 stepeni...

u svom gradu imam u ponudi jedino gore pomenuti model termo prekidača( koji je kao neki multifunkcionalni ?)  na kome nije napisano kada pali ventilatore... ili da li postoji mogućnost da se ta vrijednost podesi putem računara ? 

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,017 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 15 May 2018 - 10:50 PM

Termo prekicac ili senzor temperature vode radi tako da kada "oseti" temperaturu na kojoj je fabricki "podesen" salje signal ka racunaru i pali se ventilator. Uzmi i resavaj problem. Koliko je meni poznato ventilatori se pale na 92 ili 94"C, zaboravio sam tacan podatak ali mislim da je druga temperatura. Ne postoji nikakvo dodatno podesavanje. Cena je negde oko 8oo dinara a i kakvi su to prodavci koji ne znaju sta prodaju?! Postavi i probaj ako ne odgovara onda im vrati.

Ovo vec ide ka granici kljucanja vode sa rashladnom tecnoscu. Ako je cista voda u motoru onda i kljuca. Ne dozvoli da ti auto tako radi.

#3 Ubermenschen

Ubermenschen
  • Alfista
  • 9 posts
  • Alfa model:156 sw

Posted 15 May 2018 - 11:14 PM

cijena kod mene u CG je 14€ ( oko 1700 dinara). I naravno, ne postoji varijanta vraćanja kupljenih artikala...

srećom, sipao sam antifriz, vjerovatno je time spriječena veća šteta.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub