Jump to content

Photo

Dijagnostika Motora 2.0 Ts

Servis dijagnostika odrzavanje

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Alfistaveramente2.0

Alfistaveramente2.0
  • Alfista
  • 12 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo i tutti modeli
  • Alfa model:159 SW 2.0 JtdM,145QV,GT

Posted 04 May 2018 - 02:54 PM

Dragi kolege Alfisti,

za ove 23 godine koliko sam Alfista i raznih Alfi u  ergeli nisam imao posebnih problema sa electronikom motora. Sada imam je mi je mapa takva da daje prebogatu smesu. Potrebno je to regulisati uz proveru zadihtovanosti usisne grane. Reklo bi se prosto ali u sustini komplikovano.

Da li neko zna majstora koji moze da mi resi podesavanja electronike i detaljan pregled ususne grane (nije plasticna vec AL).

Pomagajte i sami znate da je takvih malo da ih skoro nema. 

#2 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 588 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 04 May 2018 - 09:48 PM

Kakvo podešavanje elektronike treba da se uradi?Menjana je mapa?Nije neka filozofija proveriti usisnu granu to može bilo koji mehaničar.

Edited by petarc1971 , 04 May 2018 - 09:53 PM.

#3 Alfistaveramente2.0

Alfistaveramente2.0
  • Alfista
  • 12 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo i tutti modeli
  • Alfa model:159 SW 2.0 JtdM,145QV,GT

Posted 08 May 2018 - 10:16 AM

Petre,

hvala na odgovoru. Mislim da to u mom slucaju prtpostavlja potpunu demontazu svih delova usisnog sistema.Prilikom intervencije na glavi motora nista nije razdvajano sem samog usisnog kolektora pri glavi i tu je dihtungusisne grane zamenjen novim. Cinjenica je i da imam problem sa protokomerom jer kada ga iskljucim motor u rezinmu izmedju 2300 i 2700 ne pravi nagle trzaje kada se doda ili oduzme gas. Kada je u pitanju test elektronike nisam bas definitivno mislio na zamenu mape ali ako je sada vreme brizganja i do dva i po puta duze nego uobicajeno prosto neverujem da ce se to promeniti pronalazenjem neke rupice u usisnom sistemu. Ali da prvo resimo protokomer.

#4 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 588 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 08 May 2018 - 06:25 PM

Pitanje je u startu ne precizno,kačenjem na dijagnostiku može da se proveri protokomer i ostali perametri rada motora,da se vidi kakva je smesa vreme ubrizgavanja itd,tako da bi proveru us grane ostavio za posle.

Also tagged with one or more of these keywords: Servis, dijagnostika, odrzavanje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub