Jump to content

Photo

Ciao!

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Amater

Amater
  • Alfista
  • 7 posts
  • Alfa model:GT

Posted 06 March 2018 - 12:34 AM

Kao sto se da zakljuciti iz nicka, potpuni amater i nevozac, u srednjim tridesetim. Kratka istorija: vozila me nikada nisu zanimala, u smislu da bi mogao Ferrari da prodje pored mene, a da ga ne primetim, a onda su me ubedili da mi ipak treba automobil, iako mi ne treba, pa sam krenuo u potragu.

Cvrsto verujuci da sam, pre svega, prakticno bice, prvi izbor su mi bili Japanci, sa po kojim Nemcem, malih dimenzija i zapremine motora. Pozvao pouzdanog coveka, koji se bavi kupoprodajom vozila, inace prijatelja devojke brata moje drugarice, cisto da ga malo prosmaram, i on mi rece da ima neku Alfu GT, u mom cenovnom rangu. Reko' ajde da vidim sta je to. Dodjoh, videh, zaljubih se, poludeh. Sada sam u potrazi sa najboljim primerkom, koji sa svojim skromnim budzetom od 3500e mogu da priustim. U sustini, ne zuri mi se, a budzet raste svakim mesecom, pa mislim da to moze izaci samo na dobro.

Za sada sam pogledao samo tri GT-a, ali cu gledati da ih obidjem sto vise. Sa sobom vodim 2-3 miniona, koji se razumeju daleko vise od mene, pa dok vlasnik auta pokusava da me pobratimi, oni vredno traze mane. Ispostavilo se da su dve od tri bile lupane, a jedna je cudno vibrirala u voznji.

Moj pakleni plan je da kupim solidan GT, ulazem u njega, mazim i pazim, dok jedan od nas dvojce, a nadam se ne obojica istovremeno, ne crkne. Pa sad, trajalo to 10-15-...-50 godina, nije ni bitno.

Javljam vam ovih dana - nedelja - meseci, kako sam prosao.

#2 IvanBg

IvanBg
  • Alfista
  • 520 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147 1,9jtd 16v

Posted 06 March 2018 - 01:40 AM

Pozz

Kupuješ auto star 10godina i očekuješ da ga niko nikad nije čuknuo......

Za te pare može da se nađe lep autić, ali ako već nisi vozio kola do sada, kupi neku Lančiju Ipsilon ili sl.

Čini mi se da GT uopšte nije auto za početnika.

#3 Amater

Amater
  • Alfista
  • 7 posts

Posted 06 March 2018 - 07:02 AM

Zdravo, ovi koje sam gledao su i stariji. Ne ocekujem da nije cukan, daleko od toga, lose sam se izrazio. Ova dva su, po recima prijatelja, bila iskrivljena, mada su tu misljenja za drugi bila podeljena, ali su mi ipak savetovali da sacekam. Cuo sam da  AMS moze da proveri da li je auto udaren, i koliko ozbiljno.

Ovo drugo si u pravu, GT mi se cini nekako tezak za parkiranje, i nije mi narocito pregledan, a u slucaju cukanja, limariju nije lako naci. Takodje, koliko sam shvatio, nije ni bio na zvanicnom crash testu, pa mu je i sigurnost upitna. Definitivno nije auto za pocetnika, ali sam se vec odlucio. Inace ga ne dozivljavam kao sportski auto, bar ne u osnovnoj verziji, sa 1.9 jtd motorom, iako su mi dokazali da moze da povuce, vec kao auto za krstarenje/uzivanje.

Edited by Amater, 06 March 2018 - 07:03 AM.

#4 IvanBg

IvanBg
  • Alfista
  • 520 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd 16v

Posted 06 March 2018 - 10:50 AM

Automobil je bezbedan, u to nemoj da brines. 

Dosta je nizak napred , a pozadi nepregledan za pocetnika.

150ks lepo vuce.

Limarija nije nesto preterano skupa, ali je malo skuplja u odnosu na 147cu ristajling.

To je auto koji je napravljen u 90 000komada, za smesne pare ces da vozis nesto sto cé postati raritet..... 

#5 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,108 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 06 March 2018 - 07:44 PM

Dobrodosao na forum. Bas mi je lepo navukla osmeh na lice ova tvoja uvodna prica. Zelim ti da sto pre nadjes svoj GT. Ne pratim iz cene vec duze vreme ali pogledaj ima li neke Q2. Ona je sa nesto vise oreme iznutra, jednostavno, drugacija je + Q2 diferencijal.

#6 Amater

Amater
  • Alfista
  • 7 posts

Posted 07 March 2018 - 09:01 AM

Hvala, bolje vas nasao. U oglasima se za sada nalazi samo jedna Q2, a cena joj je 4500e. To mi se cini kao realna cena, o kojoj bih mogao da razmisljam tek za neka 3 meseca. Odvojicu jedan dan vikenda da ih pogledam sto vise, pa ce za par takvih pustolovina valjda iskrsnuti nesto. Moram priznati da usput upoznajem sarenolike ljude. :D

#7 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,108 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 07 March 2018 - 11:14 PM

I ne gledaj JTS ako to do sada nije upisano ...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub