Jump to content

Photo

Lampica I Kazaljka Za Gorivo

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 west_ham_utd

west_ham_utd
  • Alfista
  • 10 posts
  • Alfa model:147 1.9 jtd

Posted 03 January 2018 - 08:07 PM

Pozdrav ljudi,

Vozim 147 1.9 jtd 2002.god. i prije neki dan kada sam upalio auto pocelo je cudno da se trese mozda 2,3 sekunde i onda se naglo ugasilo bez obzira sto sam stojao u mjestu i auto nije bilo ubaceno u brzinu. Tada sam i primjetio da se lampica za gorivo upalila i kazaljka pala do dna pa se onda vratila (u rezervoaru bi trebalo da ima makar 15l nafte). Posle toga je upalila normalno i nista cudno nije bilo. E sad svaki dan kad upalim auto kazaljka goriva poraste do realnog stanja pa onda padne do dna i lampica se upali i odmah ugasi dok se kazaljka vraca na gore. I to sam primjetio samo se desava kad auto nije zagrijano. Kada radi malo pa ugasim i upalim to se ne desava.

Da li neko zna sto to moze da bude?

Hvala unaprijed.

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,874 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 03 January 2018 - 11:07 PM

Mislim da je ovde elektronika u pitanju. Ne verujem da je plovak, pumpa ili nesto slicno. A posto navijas za "cekicare" ne zelim ni da razmisljam. Samo :evilgrin0007:  !!!

#3 west_ham_utd

west_ham_utd
  • Alfista
  • 10 posts

Posted 03 January 2018 - 11:52 PM

Vjerova ili ne ovaj username koristim za svaki log in od kad sam dijete bio pa ga ne mijenjam. Al navijam za GGMU :)

A sto se tice alfe, cudno mi je to sto se auto bas cudno culo i zatreslo i od tada se to desava.

U svakom slucaju hvala na odgovoru, probacu da nadjem u cemu je problem 😀

#4 dri

dri
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:alfa romeo 147 1.9 JTD

Posted 04 January 2018 - 02:54 PM

Meni se slicno desilo ali na Alfi 159 1.9 jtdm. U sred voznje skala za gorivo pala na nulu, upalila se lampica, vratila se opet na nivo na kom je bila, upalile se greske abs failure, vcds failure, hill holder failure, itd... auto je poceo da secka i da ima neki neravnomeran rad. Problem je bio da se kabal sa jedne dizne olabavio. Raskopcao sam kabal, ocistio kontakt, ponovo spojio i to bi bilo to. Greske nestale, auto normalno ide i tako vec hiljadama kilometara.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

#5 west_ham_utd

west_ham_utd
  • Alfista
  • 10 posts

Posted 04 January 2018 - 03:42 PM

I meni jutros kad sam krenuo poceo da se cuje kais kao da macku melje. Kad sam stanuo pocela elektronika da ludi kao sto ti kazes. Svaku gresku javlja i nece da upali. E uglavnom otisao mi je bio natezac kaisa i sad je zamijenjeno i valjda radi dobro. Vidjecu kad odem po auto posle posla :) ne znam je li to povezano sa ovim sto sam pisao juce ili ne al cemo vidjet.

Hvala svakako na odgovorima

#6 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,874 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 04 January 2018 - 11:20 PM

Vjerova ili ne ovaj username koristim za svaki log in od kad sam dijete bio pa ga ne mijenjam. Al navijam za GGMU :)

Salim se ja, ovde ni na koji nacin nismo "rasno" obojeni. Ima i drugih lepih automobila ima i drugih fudbalskih klubova a postoje i suprotna misljenja, to je ono sto nas gura napred!

Nadam se da si resio problem.

#7 west_ham_utd

west_ham_utd
  • Alfista
  • 10 posts

Posted 05 January 2018 - 02:12 PM

Rijeseno je juce. zamijenio natezac i sad odlicno ide :) samo sam ocigledno nesto pregorio jer mi kazaljka brzine ne radi. Ostale rade normalno al ona mrtva. Pa moram sad vidjet nekog elektricara da nadjem da mi to pogleda

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,874 posts

Posted 06 January 2018 - 05:19 PM

Pinjon ...

#9 west_ham_utd

west_ham_utd
  • Alfista
  • 10 posts

Posted 07 January 2018 - 06:02 PM

Ako bude pinjon, koja bi to okvirna cijena bila? Cisto da se pripremim kad nadjem elektricara kojeg jos trazim.

Hvala unaprijed i

Srecni praznici svima :)

#10 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,874 posts

Posted 08 January 2018 - 12:15 AM

Ne znam, davno sam ispao iz cena ... Mislim da nije skup.

#11 siki

siki
  • Alfista
  • 1,580 posts

Posted 08 January 2018 - 01:12 PM

nema nikakvih pinjona,ovo ti je kvar-senzor koji ide do abs centrale je u prekidu i neće pokazuje brzinu-kvar može biti u olabavljenom kontaktu-kad si skidao zaštitnu plastiku da bi zamenio zatezač sigurno si skidao točak prednji desni i negde poremetio spoj-na gornjem krilu ispod haube se vidi konekcija(crni ili braon đžek)

a možda je crkla centrala od abs jer preko nje čita brzinu(bar kod 166)-ona skine i preleme kontakti jer uglavnom samo oni crkavaju i sve vratiš i teraj dalje.

Attached Files

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub