Jump to content

Photo

Alfa 147 1.6Ts 2002 Ne Moze Da Se Upali 10 Minuta Nakon Gasenja

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 AbadjidjijA

AbadjidjijA
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:147

Posted 03 January 2018 - 03:17 PM

Pozdrav svima. Verovatno ima neko ko moze da mi pomogne ovde :)
Imam jako specifican problem:
Kada ugasim auto ako sacekam 10 minuta ne mogu da upalim dok se ne ohladi.
Vergla bas jako ali se nista ne desava.
Ako probam da ga upalim odmah nakon gasenja nikakav problem.
Ako probam da ga upalim kada je napolju -10 ili 20 stepeni pali na pola kljuca, a samo tipa odem u usce, kupujem nesto vratim se i cao... Nema paljenja dok se ne ohladi... :(
Vozio sam ga u par servisa vec i niko ne zna nista... Dijagnostika nista ne prijavljuje. Pumpa dobra, svecice dobre, sve deluje super... Dajte neki savet da ne bih isao nasumicno i potrosio brdo para... :(
Kada ga upalim on radi dobro i mogu da ga vozim ceo dan, ali kada ga upalim cim se ohladio i dozvolim mi konacno da upalim hoce ponekada da se opet ugasi... I to samo spusti obrtaje i ugasi se...jednom sam jedva primetio da se ugasio...ja da skrenem kada nema serva... :-O
Hvala unapred na pomoci
PS - nemam plin ugradjen
PS - nemam plin ugradjen

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,047 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 03 January 2018 - 07:37 PM

Senzor na radilici a ako nije na njoj onda na bregastoj. Nije to tvoj specifican problem, javljalo se i drugima ;) .

#3 AbadjidjijA

AbadjidjijA
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:147

Posted 04 January 2018 - 04:18 PM

Nasao sam to na nekim forumima pa sam porucio oba senzora...ali nigde nisam nasao da je neko napisao kako je popravio... Nasao sam bas puno njih koji su imali isto to kako na stranim tako i na domacim forumima, samo sto smaraci traze misljenje, a ne naoisu posle jel uspelo ili ne :)

#4 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,150 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 05 January 2018 - 12:50 PM

Ocito nisi isao u pravi servis ;)  Kao sto je i Gocy napisao sve to smrdi na senzor, sama zamena senzora resava problem.

#5 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,047 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 07 January 2018 - 01:02 AM

Nasao sam to na nekim forumima pa sam porucio oba senzora...ali nigde nisam nasao da je neko napisao kako je popravio... Nasao sam bas puno njih koji su imali isto to kako na stranim tako i na domacim forumima, samo sto smaraci traze misljenje, a ne naoisu posle jel uspelo ili ne :)

Automobili se ne popravljaju po forumima vec kod majstora. Ovo sto mi radimo jeste pomoc i razmena iskustva da nas ne bi drali ili zavlacili neuki majstori.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub