Jump to content

Photo

Regulator Pritiska Goriva 156 Jtd 8V

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 kiza007

kiza007
  • Alfista
  • 5 posts
  • Alfa model:156 jtd

Posted 21 December 2017 - 06:15 PM

pozz morao da pravim novi profil zbog sifre,sad se izvinjivam opet neznam ni gde da se predstavim da li neko moze da mi kaze gde se nalazi taj regulator i da li ga mogu sam zameniti

#2 Vule

Vule
  • Alfista
  • 623 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:156 1.9jtd 16v 02'

Posted 21 December 2017 - 11:00 PM

Pozdrav Kizo,regulator ti se nalazi na pumpi visokog pritiska.pumpa se nalazi na desnoj strain motora kod gornjeg nosaca - takozvane koske. Ako ti je lakse od filtera prati creva do pumpe.
regulator je iza ka motoru,usrafljen je sa dva srafa I mozes sam to zameniti,nije komplikovano

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,968 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 21 December 2017 - 11:33 PM

Kizo, daj samo stari nick, spajamo ga sa novim i resetujem sifru ;)

P.S. A ovu temu, naravno, premestamo :P

#4 kiza007

kiza007
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 05 January 2018 - 04:27 PM

pozz sto se mene tice moze i ovaj nick pre je bio memara007, ionako sam nov na forumu jer odnedavno imam alfu 156 8v jtd i ova pocetna iskustva sa alfom uopste nisu dobra jer ja jos nisam resio problem naime nije ni regulator ni CR pumpa ni senzor pritiska naime alfa upali na bukvalno 30cm kad se gurne a na kljuc nikako danas mi je majstor rekao posle praznika da ce da vidi da nije komp mada mi nije jasno kako upali i radi normalno kada se gurne ali dobro,rekli su da je motor prilicno jednostavan a ja 10 dana bez auta nisu ni dizne iskljucene mada mi ni to nije jasno kako ali dobro sve u svemu svako ce mi dobro doci ili savet ili je mozda neko imao takav slucaj je spisak delova koje sam kupio uopste nije mali cifra se uvecava a ja nemam auto 

jos samo nesto izvinjavam se administratorima ako ste temu premestili ja neznam da je nadjem jer se ne snalazim na forumu 

#5 kiza007

kiza007
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 05 January 2018 - 05:02 PM

pozz sto se mene tice moze i ovaj nick pre je bio memara007, ionako sam nov na forumu jer odnedavno imam alfu 156 8v jtd i ova pocetna iskustva sa alfom uopste nisu dobra jer ja jos nisam resio problem naime nije ni regulator ni CR pumpa ni senzor pritiska naime alfa upali na bukvalno 30cm kad se gurne a na kljuc nikako danas mi je majstor rekao posle praznika da ce da vidi da nije komp mada mi nije jasno kako upali i radi normalno kada se gurne ali dobro,rekli su da je motor prilicno jednostavan a ja 10 dana bez auta nisu ni dizne iskljucene mada mi ni to nije jasno kako ali dobro sve u svemu svakako ce mi dobro doci ili savet ili je mozda neko imao takav slucaj jer spisak delova koje sam kupio uopste nije mali cifra se uvecava a ja nemam auto 

jos samo nesto izvinjavam se administratorima ako ste temu premestili ja neznam da je nadjem jer se ne snalazim na forumu 

#6 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 574 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 05 January 2018 - 05:37 PM

Za početak promeni majstora.Izmeri kompresiju,uradi kontrolu anlasera i probaj sa drugim akumulatorom.To sto na gurku upali odmah može da znači,da ti je accu rikavela,anlaser u problemu ovo sa kompresijom uzmi sa rezervom ali nije na odmet proveriti.Naravno može biti i nešto treće.

#7 kiza007

kiza007
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 05 January 2018 - 10:19 PM

pa vrti kao lud kompresija je skoro perfektna druze dok vergla na dijagnostici pokazuje jako slab pritisak cim upali na sprej ili gurku pokazuje normalan pritisak 3 pumpe promenio i regulator ali dzaba nesto je trece u pitanju nesto sto me izludjuje a i majstora koji radi   vec 20 god i nije imao ovakav slucaj da tako pali ali nepali...

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,968 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 06 January 2018 - 05:18 PM

Sredicemo sve sa nikom, ne znam samo na koju temu si mislio da je premestena.

#9 kiza007

kiza007
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 09 January 2018 - 07:55 AM

aha pa na ovu  ako je premestena...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub