Jump to content

Photo

Zvukovi Grebanja-Struganja Kod Prednjeg Stakla Na Desnoj Strani

Grebanje na desnoj strani

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 Nino15

Nino15
  • Alfista
  • 17 posts
  • Alfa model:145 JTD

Posted 08 November 2017 - 03:01 PM

Imam problem sa zvukom grebanja na desnoj strani kod prednjeg stakla pa me interesuje da li je neko od forumasa imao isti problem.Zvuk nekog struganja cujem samo kad je niska vanjska temperatura.Ljeti,to jest kad su topliji dani, to mi se nije desavalo.Kad je pocelo, isao sam majstoru koji je pregledao citav prednj trap i nije nista uocio sto bi moglo proizvesti zvukove na koje sam se zalio.To struganje-grebanje se cuje samo kad sam u automobilu a izvana se ne cuje posto se navedena pojava javlja kad motor radi, bez voznje.Jedan automehanicar, koji se bavi samo autima Alfa i Fijat, rekao mi je da je do sofersajbe.Primjetio je da je mijenjana i da vjerovatno nije dobro postavljena.Da li je to moguce i sta mi je raditi.Ako mi moze neko pomoci savjetom bio bi mu jako zahvalan.

#2 147miki

147miki
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:147 1.9 JTD distinctive

Posted 08 November 2017 - 05:14 PM

Imam problem sa zvukom grebanja na desnoj strani kod prednjeg stakla pa me interesuje da li je neko od forumasa imao isti problem.Zvuk nekog struganja cujem samo kad je niska vanjska temperatura.Ljeti,to jest kad su topliji dani, to mi se nije desavalo.Kad je pocelo, isao sam majstoru koji je pregledao citav prednj trap i nije nista uocio sto bi moglo proizvesti zvukove na koje sam se zalio.To struganje-grebanje se cuje samo kad sam u automobilu a izvana se ne cuje posto se navedena pojava javlja kad motor radi, bez voznje.Jedan automehanicar, koji se bavi samo autima Alfa i Fijat, rekao mi je da je do sofersajbe.Primjetio je da je mijenjana i da vjerovatno nije dobro postavljena.Da li je to moguce i sta mi je raditi.Ako mi moze neko pomoci savjetom bio bi mu jako zahvalan.

Ima sanse da je to sto ti je majstor reko oko sofersajbne.
Kod mene se isto cuje ali primetio sam to otkad sam udario auto.
Kod mene je isto sofersajbna promenjena

Sent from my SAMSUNG-SM-G930A using Tapatalk

#3 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 521 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 08 November 2017 - 06:02 PM

Šoferšajbna nemože da grebe zato što jecelom površinom koja naleže lepljena,možda neki plastični deo ili nesto slično struže o šoferšajbnj.

#4 Nino15

Nino15
  • Alfista
  • 17 posts
  • Alfa model:145 JTD

Posted 10 November 2017 - 01:15 PM

Znam da ne moze sofersajba da grebe i nisam i mislio da  je do nje vec do neke plastike koja je blizu stakla.Tako se i cuje, kao da se neki plasticni dio olabavio i struze.Ja nisam imao karambol sa autom, a to mi se pocelo pojavljivati ove godine pred proljece-ljeto.Tad sam isao majstoru koji pregledao kompletan trap i nije mogao otkriti uzrok. Cim se vrijeme proljepsalo, temperatura zraka skocila, vise nisam nista cuo.Sad, kad je opet zazimilo, narocito u jutarnjim satima, pocelo grebanje-struganje.Ovdje je izgleda veci problem otkriti uzrok nego popraviti.Najvise zbunjuje to sto se samo cuje pri niskim temperaturama zraka.To sigurno ima veze sa stanjem plastike kod hladnog i toplog vremena.Nisam pametan kako da otkrijem sta proizvodi navedene zvukove.Zato sam se i javio na ovom forumu da mi neko, ako je imao isti problem i rijesio ga,pomogne savjetom.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub