Jump to content

Photo

Pozdrav Svima

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 boqist

boqist
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:147 selespeed

Posted 04 November 2017 - 10:13 PM

Pozdrav i poštovanje svima
Ja sam Bojan iz Vlasotince,od maja ove godine sam vlasnik Alfe 147 2.0 selespeed koju još uvek nisam slikao ali biće slika ukoliko sutra.Alfa siva metalik,kupljena iz radoznalosti,posle kupovine 2 dana sam popravljao podizače stakala (inače imam pored nje renault megane2 1.6 16v i ladu rivu 1500 koje sam odrzavam veoma uspešno) .O Alfi negativno pričaju samo oni zavidni i ljubomorni što kupuju nemačka auta sa 3 dugmića pa kad vide šta ostali voze nemaju kud' nego "to ne valja". Ja sam na mojoj Alfi popravio podizače,elektroventilator hladnjaka,curenje atf ulja na selespeed robotu,sve lampice i lampe ,bravu na vozačkim vratima i lambda sondu 2. Uskoro ću zameniti antifriz već sam ga kupio (paraflu 11 prema bord kompjuteru)i termostat koji mi otvara ali ne zatvara. Već tražim alat za blokadu bregastih da do nove godine zamenim ulje,filtere i zupčasti.Nikakva mudrost što se održavanja i mehanike tiče jer sam već imao 4 italijana(lančiju dedru 1.8,fiat 125p,fiat132s,fiat tipo dgt2.0 sa kojim ova alfa ima mnogo zajedničkog).

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,820 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 04 November 2017 - 11:33 PM

ocigledno da si stekao iskustvo da predjes na Alfu bez ikakve bojazni :) i to sa selespidom :) . Inace, jesi u pravu da kod Nemaca ima tri dugmica i da se oni retko kvare. Pa to je zbog toga sto ih ima samo tri. Da su vise mozda bi bili gori od Alfi, ovako ne smeju da rizikuju pa ih samo malo restilizuju ili promene polozaj.

Dobrodosao i cekamo slicice!!! :arflag: :arflag: :arflag:

#3 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,165 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 05 November 2017 - 12:19 PM

Vozio sam prosle nedelje bmw x1, 2016god, instrument tabla zakrivljena prema vozacu kao kod 147/156 ... Kasne 20 godina sa smekom :D

Dobro nam dosao

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub