Jump to content

Photo

Hladnjak Kabine Po*ebo Pola Instalacije (164 V6Tb)

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 djoleee1995

djoleee1995
  • Alfista
  • 34 posts
  • Alfa model:164 V6 TB

Posted 11 October 2017 - 02:59 PM

Pozdrav drugari, drugi put mi se ovo desava. prvi put sam vozio auto ceo dan pa je na kraju dana "prokuvao" barem sam ja tako mislio, krenula je para da mi ulazi kroz ventilacione otvore u kabini, i kroz haubu, voda je iscurela ispod auta, jedno 4,5 litara, totalni haos.  Pre nekoliko dana mi se isto desi, ali nisam presao ni 2 km, pa sam znao da nije zbog kuvanja motora, ista scena isto sve, 2,3 litara vode ispod auta iscurelo, gledam, oko motora svuda suvo, iza motora takodje, pa posumnjam na taj hladnjak da je cureo unutra. Taman pomislim da ne moze gore, al eto, jedno jutro sedam, dajem kontakt, nema nicega, upali mi se samo AIR BAG i ugasi nakon par sekundi, upalim auto, gorivo, ulje, temperatura, nista ne radi, obrtaji, kilometar sat.  Jedino sto radi na tabli je osvetljenje kad upalim svetla, i lampica od istih, i za duga takodje upali, migavci, sva 4.  Osim toga i centralna tabla sa komandama, sva sreca pa mi rade sva 4, gepek i poklopac od rezervoara. Displej isto ne radi, tacnije radi samo sat u pozadini, i kad pritisnem dugme u sredini (za podesavanje vremena) , tad mi osvetli ceo displej ali samo vreme pokazuje.  Majstor mi je raskacio taj hladnjak, tj crevo, tako da mi voda vise ne ide tamo, niti imam problema, ne curi itd. E sad, svaki dan sam auto otvarao na suncu, pokusavao da ga osusim, mislio sam da ce opet da proradi sve, ali nista.

Edited by djoleee1995, 11 October 2017 - 03:13 PM.

#2 motosiki

motosiki
  • Alfista
  • 79 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:164 v6 2.0 turbo; 156 1.6 ts

Posted 11 October 2017 - 05:05 PM

E prijatelju i meni se isto to desilo, samo bez brljavljenja tih uredjaja. Moraces u najboljem slucaju da skines srednji deo konzole i povadis kompijutere i probas da ih osusis, naravno moras da ih rasturis. U najgorem mislim da mora zamena.

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,820 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 11 October 2017 - 07:15 PM

Jedini nacin, rasturiti sve i izvaditi. Po potrebi odneti kod elektronicara da ispita i zameni kondenzatore ili sta je vec potrebno .... :(

Meni je tako puklo tzv kazance za grejanje kabine i napravilo stetu na kompjuteru airbag-ova ali je elektronicar sve resio.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub