Jump to content

Photo

Problem Sa Tempomatom Alfa 156

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 basarickv

basarickv
  • Alfista
  • 7 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 SW 1.9 jtdm

Posted 09 August 2017 - 04:04 PM

Ljudi molio bih za pomoć oko problema sa tempomatom, pa ako ima nekog ko se razume u ovo…

Naime, od kad sam kupio auto, tempomat nije radio što me je odmah razočaralo… konačno imam auto sa tempomatom, a on ne radi.

Nakon par dana sam odvezao auto na dijagnostiku, sve ok, neke greške obrisane, izmedju ostalog prikazane greške senzora ili prekidača kočnice i kvačila kao 2 zasebne greške, što je obrisano dijagnostikom, ali i dalje ne radi.. tj. Kad uključim tempomat, na displeju signal zelenog satića koji označava tempomat blicne u deliću sekunde i isključi se… Ne da mi nešto mira, krenem u pozu “69” sa Alfom ( glavom medju pedale, volan izmedju nogu) kad vidim visi jedan kabl koji nije udžekovan. Vratim to gde mislim da bi trebalo da stoji (slika ispod), odem ponovo na dijagnostiku, iste greške očitane, koje ovaj put kad su obrisane, i uključim tempomat, on ostaje uključen, radi, medjutim kad pokušam preko komandi +/- da podesim brzinu on neće da zadrži brzinu.

Elem, ono što me buni, na dijagnostici mimo liste grešaka,gde se očitavaju parametri, prikazuje da je aktivno kvačilo i to konstantno.

Savet, šta da radim, gde da gledam?

Attached Files

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub