Jump to content

Photo

Potrbni saveti oko odrzavanja Alfe 156 1.8 ts

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 steva 156

steva 156
  • Alfista
  • 20 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa 156 1.8 ts 2001 god

Posted 23 December 2010 - 03:01 PM

Od skora sam i prvi put vlasnik Alfe 156 1.8 TS pa bih molio sve koji zele da mi daju savete oko odrzavanja, i kakvo je njihovo iskustvo sa tim autom
i ako neko zna da mi kaze kako da zamenim sijalicu za mali ekran koji pokazuje broj predjenih kilometara i spoljnu temperaturi ili ako je mozda osigurac crkao gde se nalazi da ga zamenim

Hvala

#2 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 23 December 2010 - 05:09 PM

Moja bivša :)
Nadam se da si posle kupovine uradio veliki i mali servis.Ulje moraš kontrolisati otprilike jednom nedeljno,ne brini se voli da popije.Ja sam sipala Seleniu 20K,mora biti ulje na maksimumu da ne bi stradao varijator.Nemoj je nikada gaziti dok je hladno ulje,prvo je dobro zagrej,pa onda.Ne znam kakve su ti kočnice,lamela....Pazi pri parkiranju,ima jako mali ajnšlag,i pomalo je loša preglednost zadnjeg stakla,ja sam to rešila podizanjem sedišta.
Bila je to moja mezimica,doduše stara 4 godine kad sam je kupila,ali jedan od najpouzdanijih automobila koje sam vozila.Čini mi se da je najzahvalnija verzija za normalnu vožnju.Ako te zanima još neki konkretan problem kaži.
Kutija sa osiguračima je kod akumulatora,mada ima i u kabini.Čini mi se da je osigurač za to kod akumulatora.Kod koga je održavaš?

#3 steva 156

steva 156
  • Alfista
  • 20 posts

Posted 24 December 2010 - 12:58 PM

Moja bivša :arflag:
Nadam se da si posle kupovine uradio veliki i mali servis.Ulje moraš kontrolisati otprilike jednom nedeljno,ne brini se voli da popije.Ja sam sipala Seleniu 20K,mora biti ulje na maksimumu da ne bi stradao varijator.Nemoj je nikada gaziti dok je hladno ulje,prvo je dobro zagrej,pa onda.Ne znam kakve su ti kočnice,lamela....Pazi pri parkiranju,ima jako mali ajnšlag,i pomalo je loša preglednost zadnjeg stakla,ja sam to rešila podizanjem sedišta.
Bila je to moja mezimica,doduše stara 4 godine kad sam je kupila,ali jedan od najpouzdanijih automobila koje sam vozila.Čini mi se da je najzahvalnija verzija za normalnu vožnju.Ako te zanima još neki konkretan problem kaži.
Kutija sa osiguračima je kod akumulatora,mada ima i u kabini.Čini mi se da je osigurač za to kod akumulatora.Kod koga je održavaš?

Jos uvek joj nisam uradio veliki servis ali mali jesam! I ja sam sipao seleniu 20 k ali mi nije bas na maksimumu i koliko sam ga ja do sad proveravao i ne ne primecuje se da ga trosi! Nikad i ne pocinjem da je vozim dok je prvo ne zagrejem jedno dva - tri minuta bez obzira da li je hladni ili toplo napolju, jer su mi to vec rekli a i ja od prilike gledam kaod joj se sauk ugasi da tad krenem!

Ove osnovne stvari ulje i filtere sam joj menjao kod lokalnog majstora, ali kad bude trebao da joj radim veci servis videcu da se raspitam kakvi su majstori po Krusevcu i Nisu, mada imam vec neke preporuke ali iskreno da ti kazem sad i ne znam kako se zovu.

Reci mi ako znas, desava mi se da sada kad je hladno vreme ukljuci ventilator i ako nije podigao temperaturu?

Hvala na savetima

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 24 December 2010 - 01:38 PM

Siki je iz Krusevca, on te moze uputiti na majstore i od njega ces dobiti prave savete.

#5 steva 156

steva 156
  • Alfista
  • 20 posts

Posted 24 December 2010 - 02:25 PM

Siki je iz Krusevca, on te moze uputiti na majstore i od njega ces dobiti prave savete.

Hvala

#6 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 24 December 2010 - 04:35 PM

Kad se kupi od nepoznatog vlasnika,veliki servis se odmah radi.Verujem ja svima,poštujem,ali u vreme kad servisna knjižica košta 10eura,ne bih da rizikujem.Poučena iskustvom jednog vlasnika 147,koji je odlažući veliki servis na prethodnom Bravu,dobio polugeneralnu jer je zupčasti pukao u vožnji,prva vožnja mi je bila do servisa.Ulje mora da je na maksimumu,ne do čepa bukvalno nego na max na šipki,da varijator ne propeva.Jesi li proverio antifriz,imaš u svakoj prodavnici auto delova kontrolor koji košta oko 300din,ako ne znaš koji je.Troši Paraflu.Treba da proveriš termostat,to hoće kad on brlja.Jesi li proverio akumulator?Svećice?
Davaj sličke od lepoticu :arflag:

Edited by Mimmy, 24 December 2010 - 04:39 PM.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub