Jump to content

Photo

Parking Senzori "čepovi" Za Gt

parking senzori GT cepovi parkiranje

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Sticky2B

Sticky2B
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:GT

Posted 24 May 2017 - 01:52 PM

Pozdrav svima, nažalost, ja se još uvek nisam predstavio u odgovarajućoj temi, sorry zbog toga. Obećavam da ću uskoro. Ukratko, vlasnik sam 1.9 GT-a, 2005. godište. Kupio sam ga pre 10-ak meseci od lika, koji je uvezao auto iz Verone od prvog vlasnika. Auto je odličan, pri kupovini, imao sam majstora koji je sve pregledao, izgledao i više nego zadovoljan. Posle par meseci mi se počelo dešavati da ne mogu da ubacim u rikverc, jednom nedeljno, dok nije skroz riknuo menjač. To sam sredio u Šapcu za 200e, sad je sve ok.

Pored toga što imam samo jedan ključ, i ne rade mi "klikovi" na daljinskom, i još neka sitnica... razlog zašto moram ovde da se obratim za pomoć su ustvari senzori za parkiranje.

Dok je auto stajao napolju, ispred zgrade, skontao sam da mi je levi senzor (prvi od 4 na zadnjem delu auta), malo udubljen. Čim ubacim u rikverc, on pišti jedno 5 sekundi, što naravno znači da senzori ne rade. Skinuo sam taj čep, i senzor, sa oprugom, otkačio kablove. Očigledno je pukla ta plastika, tj. čep, koji obuhvata senzor i "zaključava" ga, da ne iskoči napolje.

Da li neko zna gde mogu to da nadjem? Raspitao sam se u par shopova u Temerinskoj u NS-u, ali niko nema pojma.

Slika otprilike: http://prntscr.com/fbjka8  - samo što na GT-u je taj spoljašnji deo više kao pečurka.

Baš ovaj: http://prntscr.com/fbjli4

Hvala svima! Sve najbolje :)

#2 Lazar Orlovic

Lazar Orlovic
  • Alfista
  • 56 posts
  • Pol:Male

Posted 23 June 2017 - 07:33 AM

Pozdrav. U vezi problema sa ubacivanjem u rikverc,da li ti se desavala nekad da nece da izbaci iz brzine bilo koje ili da malo teze ubacuje u neku brzinu?

#3 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 23 June 2017 - 11:06 PM

Desavalo mi se sa starim kvacilom.
Zamenjeno je, kao i zamajac, promenjeno ulje, sad sve 5

#4 Lazar Orlovic

Lazar Orlovic
  • Alfista
  • 56 posts

Posted 23 June 2017 - 11:10 PM

U vezi senzora toga verovatno imas koliko hoces ali polovne sa slupanih alfi.

Imas na netu mnogo prodavaca polovnih delova za GT.

#5 Sticky2B

Sticky2B
  • Alfista
  • 2 posts

Posted 24 June 2017 - 12:58 PM

Pozdrav. U vezi problema sa ubacivanjem u rikverc,da li ti se desavala nekad da nece da izbaci iz brzine bilo koje ili da malo teze ubacuje u neku brzinu?

Ne, to mi se nije dešavalo, samo je rikverc bio problem. Ovo sve ostalo je radilo bez problema.

Što se tiče senzora, i kontao sam negde da nadjem na otpadu, pošto mi ne vredi kupovati ceo sistem za senzore, samo zbog jedne plastike... Da li možda imaš negde da me uputiš? Pošto nisam baš uspevao naći nigde to što tražim.

Hvala!

#6 Lazar Orlovic

Lazar Orlovic
  • Alfista
  • 56 posts

Posted 24 June 2017 - 01:13 PM

064/ 500-85-62 

Vec sam narucivao od njega . Javi mu se na viber oce covek i slike da posalje ako zelis da vidis. Kontaktirao sam mnogo njih ovaj je najpovoljniji i najbolji za saradnju.

Also tagged with one or more of these keywords: parking, senzori, GT, cepovi, parkiranje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub