Jump to content

Photo

147 1.6Ts Monitor System I Nesto Mi Je Slaba Za 120Ks

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 bratlemi

bratlemi
  • Alfista
  • 5 posts
  • Alfa model:147 ts

Posted 17 April 2017 - 09:48 AM

Hello narode. Od pre dve nedelje ne bas tako srecan vlasnik 147ice. Ali kad uguram jos nesto para u nju, bicu I srecan ;)
Nego, imam gresku "system monitor control failure". Upali se kad nagazim gas I stoji. Nekad se ugasi nakon gasenja itd. Ima plin, vecinom vozim plin na NIS mada srecan sam I sa 100oktana sa OMV pumpe.
Skoro uzeo, sa mnogo losim trapovima I crvenim oprugama. Uradio nesto oko trapova, stavio obicne amortizere I opruge (jer sam razbio karter), registrovao... dakle nema se para sad za detaljisanje :(
Elem. Kod 3 majstora sam bio. Jedan kaze da ta greska nije nista. Drugi je video da je servo crevo polomljeno, treci je ispustio gas iz klime. Da je bar ispumpao u bocu kod komsije... Amortizeri su 3 puta skidani I meni I dalje krlja I ne vraca volan zbog solje od 800din...
Meni od vas treba pomoc samo da mi kazete gde ja u Sapcu nju da teram na servise? Odrase me brate :D

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,847 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 17 April 2017 - 11:21 PM

Dobrodosao na forum, kao prvo! :arflag: :arflag: :arflag:

najbitnija stvar je da odes kod nekog ko ce ti ocitati gresku a ne na osnovu gledanja kaze sta je greska ... Ona moze biti ozbiljna ali i ne mora da znaci. Ne bih da te odmah plasim ali nemoj voziti auto bez znanja koja je greska u pitanju, nikako!!! Moda je u pitanju nesto oko plina, moze biti i oko izduvnih gasova ali obavezno idi da ti ocitaju gresku dijagnostikom.

Za Sabac ne znam, mozda je neko upisao ali cu ti ostaviti link pa potrazi .... http://www.alfisti.r...i-širom-srbije/

Inace, nisi ni prvi ni poslednji koji je krenuo sa sredjivanjem automobila odmah posle kupovine i ne dozvoli da te to razocara, naprotiv. Kada ga sredis videces sve njegove cari i uzitak u voznji! :clover:

#3 bratlemi

bratlemi
  • Alfista
  • 5 posts
  • Alfa model:147 ts

Posted 18 April 2017 - 10:26 AM

Hvala Gocy. Pogledacu link pa cu videti dalje.
Ne plasi me sredjivanje, uzivam u tome. Da kosta - kosta papreno ali ja to gledam drugacije. Volim auto :)

#4 AlfaJoe

AlfaJoe
  • Alfista
  • 11 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147 1.6 T.Spark (2004) 120BHP

Posted 04 May 2017 - 08:45 AM

Kod mene ista greška i konstantno uključena ona žuta ikonica za motor failure na inst.tabli.

Kažu da je do mešavine, zbog plina, nešto kao što Gocy kaže. Šalje kompjuter ili šta od plina, drugačije podatke u centralni komp i on to vidi kao nekakvu nepravilnost.

Tako vozim 4 godine i jače, jer drugih problema nema što bi komp izbacio. Samo s vremena na vreme proverim na dijagnostici da nema nekih novih problema, jer mi ono svetli te svetli.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub