Jump to content

Photo

Vlažan Pod (Iza Suvozača)

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 dejanSnis

dejanSnis
  • Alfista
  • 10 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Basket, muzika, pivo...
  • Alfa model:159 1.9 JTDm 2008

Posted 10 April 2017 - 12:12 AM

Momci mala pomoć.

Malopre sasvim slučajno dok sas pomerao  patosnicu iza suvozača (zadnja klupa) osetim da u predelu za noge pod je vlažan nenormalno.

Odakle tu voda??

Čitao po nekim stranim forumima.. I ništa mi nije jasno.. Posle pregledao na ostalim mestima i ništa, samo tu (pod iza suvozača).. 

Hvala unapred na pomoći.

U pitanju je 159-ka...

#2 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,102 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 10 April 2017 - 08:29 AM

Moze da bude da je hladnjak klime kaput, ne znam za 159 ali na 156 je definitivno to.

#3 Vule

Vule
  • Alfista
  • 587 posts
  • Alfa model:156 1.9jtd 16v 02'

Posted 10 April 2017 - 08:58 AM

@Nikola, a sto bi bio pod iza suvozaca mokar ako je hladnjak klime??valjda bi bio pod kod suvozaca vlazan...
proveri sve kedere,dodji kuci ispolivaj auto samo po zadnjim vratima iza suvozaca,i posle pogledaj da se ne sliva negde niz keder i vrata, dole na patos.
Javi sta si uradio

#4 dejanSnis

dejanSnis
  • Alfista
  • 10 posts

Posted 10 April 2017 - 10:28 AM

Momci hvala na idejama.. Sutra se vraćam sa službenog puta, pa ću tada da probam. Pa javljam rezultate.. A u međuvremenu još ideja bi dosta značilo..

#5 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,102 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 10 April 2017 - 11:12 AM

@Nikola, a sto bi bio pod iza suvozaca mokar ako je hladnjak klime??valjda bi bio pod kod suvozaca vlazan...
proveri sve kedere,dodji kuci ispolivaj auto samo po zadnjim vratima iza suvozaca,i posle pogledaj da se ne sliva negde niz keder i vrata, dole na patos.
Javi sta si uradio

Nisam popio kafu i oci otvorio, pa nisam ni video da pise iza suvozaca  :D

#6 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,822 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 10 April 2017 - 10:43 PM

Mozda je zacepljen i neki od kanala za odvod vode .....

#7 dejanSnis

dejanSnis
  • Alfista
  • 10 posts

Posted 16 April 2017 - 07:20 PM

Momci, probao sa prskanjem zadnjih vrata.. Voda nigde ne ulazi..  Ovo za klimu ću da ispitam sl. nedelje (vozim na punjenje, pa nek lik i pregleda sve što ima).

A interesuje me ovo za kanale za odvod vode (šta da gledam, gde da vozim da neko pogleda?? 

Opet hvala na idejama.

#8 aca-tasic

aca-tasic
  • Alfista
  • 3 posts

Posted 26 April 2017 - 08:57 PM

Imao sam taj problem, menjli mi soferku i par meseci sve ok doduse bilo leto pa nije bilo problema. Kad je pocela jesen i kisa katastrofa, iza suvozacevog sedista posle nekog pljuska kao da je neko prosuo kofu vode a patosnica od suvozaca napred suva ko barut. Gledalo sta kako prskao zalivao nista i tek kad sam posle nekog vremena u perionici video da mi vlazi onaj poklopac izmedju suvozacevih vrata i soferke shvatim da je to. Skinuli i vratili soferku ponovo i od tad sve ok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

#9 aaki

aaki
  • Alfista
  • 54 posts
  • Alfa model:159

Posted 16 June 2017 - 12:35 PM

Ptoblem je sledeci. Ispod keder gume ulazi voda, gomila se na limu kada su vece padavine i ppdliva ispod gume. Problem resi kao i ja stavi zavoj ili neku krpicu ispod gume koja ce upijati tu vodu

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub