Jump to content

Photo

Mogucnost Kategorizacije Euro 3 Na Euro 4

Euro 3 na Euro 4

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Nino15

Nino15
  • Alfista
  • 17 posts
  • Alfa model:145 JTD

Posted 06 January 2017 - 10:18 AM

Znam da u Njemackoj a vjerovatno i u drugim zapadnim zemlja ima mogucnost da se auto kategorise sa jednog eura na veci.To mi je prijatelj napravio na svom automobilu u Frankfurtu sto nije bas bilo jeftino pa me interesuje da li postoji ista mogucnost u Srbiji a i u ostalim zemljama bivse drzave. Da li se zna cijena i gdje se mogu ugraditi filteri za kategoriju vise.

#2 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 594 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 06 January 2017 - 02:19 PM

Koliko znam,razlika izmedju euro 3 i euro 4 je što euro 3 ima samo katalizator,a euro4 ima dpf filter.Prepravka mislim da je nemoguća ili totalno ne isplativa.Barem kod dizela,sam dpf filter košta oko 800€,drugo nameće se pitanje zamene motornog računara,zbog kontrole rada dpf filtera,verovatno ima još faktora koji dovode u pitanje celu operaciju.Sledeća stavka je kako,to sve provući kroz papire da se auto vodi kao euro4.Treća stvar zašto bi neko to u opšte radio?

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,111 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 06 January 2017 - 09:37 PM

Koliko se secam pre par godina je bila neka firma (ili servis) iz Novog Sada koji je prodavao nesto kao "kitove" za promenu kategorije motora ali je uz sve trebalo obaviti i jos nekoliko dodatnih radnji koje je Petar vec naveo. Mislim da se to isplatilo prilikom uvoza, jer je u neku ruku bilo legalno izigravanje zakona tj. rupa u zakonu a na vec uvezenom autu nikako.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub