Jump to content

Photo

Zalomljen Sraf U Glavi Motora Alfa 159 2.4

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 Boki ff

Boki ff
  • Alfista
  • 20 posts
  • Alfa model:alfa romeo 159 2.4 jtd

Posted 05 January 2017 - 12:12 AM

Ljudi napisite misljenja iskustva...neko je pretegao sraf na izduvnoj grani i on je pukao...na tom delu sada prolaze gasovi i pisti....ima li sanse bilo sta da uradim da ne skidam glavu motora....da se nekako razbusi, zavari bilo sta???????
Hvala unapred

#2 MarkoSrb

MarkoSrb
  • Alfista
  • 93 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:166 2.0ts restyling

Posted 05 January 2017 - 01:20 AM

Busilicom neces prici tek tako lako. Moraces da skidas dosta delova, sto nije isplativo i pogotovo sto burgija nece tek tako u celicni sraf. Probaj kirnerom ili malim sekacem i cekicem da ga izbijes polagano napolje. Mislim ne znam kako je pukao i na kom mestu, ako je preko 10mm mozes se slikati, a opet ako je ravan sa rupom onda je lako izbiti to napolje.
Posto kod mene kad dodju ljudi obicno svi zatezu to na osecaj, jer boze moj tacniji je osecaj od kilo kljuca onda dolazi do mnogo ovakvih problema. WD40 spricnem po zalomljeom delu, sacekam malo i polako ga izbijem. Imas i leve burgije,ali nece ti biti od velike koristi jer ce pre uci u aluminijum nego u celik.
Skidanje glave ti odmah znaci i ravnanje koje je oko 2000din sto u krajnjem slucaju i nije losa opcija ako ne uspes da izvrnes sraf. Mozda je i bolja opcija skinuti glavu, odneti strugaru da izvrne to na strugu, odneti na ravnanje i posle sve lepo namontirati. Posla je mnogo, a bilo bi ga mnogo vise ako unistis glavu ili navoj na njoj. :)

#3 Vule

Vule
  • Alfista
  • 640 posts
  • Alfa model:156 1.9jtd 16v 02'

Posted 05 January 2017 - 09:06 AM

teraj to da skinu glavu,pa kod strugara kako je Marko rekao,posle oprada i sve kako treba...ima dosta posla ali odradi to kako valja,nemoj da unistavas glavu bzvze.

Edited by Vule, 05 January 2017 - 09:07 AM.

#4 Boki ff

Boki ff
  • Alfista
  • 20 posts

Posted 06 January 2017 - 12:09 AM

Hvala ljudi,,, onda vec kad budem skidao da cistim i usisnu granu...leptire na njoj i zamenim zupcasti i spanere.... Eto kupih savrsen auto ali sa tom manom...sta cu

#5 Boki ff

Boki ff
  • Alfista
  • 20 posts

Posted 06 January 2017 - 12:09 AM

Hvala ljudi,,, onda vec kad budem skidao da cistim i usisnu granu...leptire na njoj i zamenim zupcasti i spanere.... Eto kupih savrsen auto ali sa tom manom...sta cu

#6 Vule

Vule
  • Alfista
  • 640 posts
  • Alfa model:156 1.9jtd 16v 02'

Posted 06 January 2017 - 08:12 AM

Nije to nista strasno,ako je motor dobar i auto ocuvan,isplati se uloziti.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub