Jump to content

Photo

Mp3 player

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 279 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147 1,9jtd

Posted 06 December 2010 - 04:42 PM

Pozdrav Alfisti!!! Morao sam da otvorim ovu temu posto vidim da se fm transmiteri pominju u drugim temama pa reko da lepo na jednom mestu sredimo utiske. Ja sam pre dve nedelje uzeo kod kineza transmiter na koji moze sve da se prikljuci i prima microsd karticu do 8gb. Evo nasao sam i na Limundu jedan slican http://www.limundo.c...rd-iPod/1971983.
Ja sam ga inace platio 750 dinara. U nekim drugim radnjam i u metrou cene se krecu od 1000 do 2000 dinara. Imao sam prilike da testiram i kineski i ove da kazem skuplje, neki bi rekli bolje... Nema razlike, sve je isto i sve isto radi...Samo je pakovanje malo drugacije, ali na svima je pisalo Made in China. E sad zanima me zasto neki kazu da je ovo lose?! Mislim mi koji imamo fabricki cd plejer nama ovo resava sve probleme u vezi muzike

#2 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 06 December 2010 - 08:22 PM

A kom smislu lose? Ja nisam cuo da je neko imao problem sa kolima zbog njega.
Jel si u Palanku,dolazim sutra?

#3 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 06 December 2010 - 10:16 PM

Ja sam rekao da je loše rešenje u nekoj temi, zato što kvalitet ne može da se uporedi sa nekim cd mp3 plejerom. Koristio sam ga cela tri dana u kolima i poklonio ga.
Ali ok, ako vama odgovara, no problemo... Ja lično nisam bio nimalo zadovoljan.

#4 Kimi Raikkonen

Kimi Raikkonen
  • Alfista
  • 48 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 jts 2002.

Posted 06 December 2010 - 10:31 PM

kolega je upravu i ja se razmisljam da uzmem taj mp3 samo u nekoj radnji jer mi zeza fabricki cd player nece da cita ni orginale ponekad, mozda je glupo to stavljati u alfu ali po meni je jos gluplje da se izvadi fabricki cd player i da se ubaci nesto drugo pozz :eusa_clap:

#5 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 06 December 2010 - 10:41 PM

Pre svega, kvalitet audio CD-a i MP3 ne može da se poredi, pa tek onda sve ostalo.
MP3 je kompresija... Fajlovi od 192+ i liče na nešto, ali je i tu gubitak primetan i na dobrom slušanju se to čuje...
Ako uzmemo u obzir da retko ko ima zaista dobro slušanje u kolima (počev od mene, jer šta god da kupim, neće mi se dopasti) i da mnogi poistovećuju glasnoću i kvalitet (kvalitet bi trebalo da bude što realnija reprodukcija sadržaja i relativno linearan zvuk), ne bi me čudilo da i to sokoćalo može da dobije epitet "dobrog rešenja" :eusa_clap:
Čisto sumnjam da može da bude veća nesreća po zvuk od vufera u prtljažniku ;)

#6 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 06 December 2010 - 10:49 PM

Kad vam profesionalac kaže - verujte ;) Tako je Deki, zato ja i imam pioneer cd pleyer (ne mp3) i ne razmišljam mnogo o mp3, jer ću samo dobiti lošiji zvuk.. Jeste prednost što na jednom dvd ju stanu par stotina pesama, ali ovako se bar zanimam menjajući cd-ove... :eusa_clap: A transmiter em mp3, em ide preko FM-a (radio) pa šušti pa ovo pa ono...

#7 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 06 December 2010 - 11:08 PM

Akustika u automobilu je ,bar po meni,nerešiva enigma za proizvođače audio opreme.Možda,ali samo možda jedino http://www.bang-olufsen.com/car-audio su oni napravili nešto što liči na pravi zvuk.Sve ostalo je kompromis.

FM transmiter-ako nema čovek drugog izbora,što da ne.

#8 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 279 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd

Posted 06 December 2010 - 11:38 PM

A da sto se tice sustanja, potrebno je da iskljucite opciju AF TA. Objasnio mi je prijatelj cemu sluzi ali sam zaboravio. Ja sam se odlucio za transmiter kada sam u svojim kolima, koja su bila parkirana oko sedam, osam metara od drugih kola u kojima je bio transmiter cuo muziku sa tog transmitera. A da budem iskren ni tad nisam cuo neko sustanje...

#9 magic33

magic33
  • Alfista
  • 2,496 posts
  • Pol:Not Telling

Posted 06 December 2010 - 11:50 PM

AF/TA-automatsko fino podešavanje.

Ako se podešavanje izvrši kako treba nema šuštanja.Znači podesiti frekvenciju transmitera da nije blizu pored neke lokalne radio stanice sa jakim signalom.Ostalo zavisi od kvaliteta snimka i kvaliteta samog transmitera i audio sistema u kolima.

p.s.nema boljeg zvuka od Alfinog motora

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub