Jump to content

Photo

Dolazi Nam Zima

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 05 November 2016 - 06:27 PM

Družino,

nadam se da smo svi prezuli Alfice u čizmice :)

Obratite pažnju na sledeće:
Pronađite sva oštećenja, ogrebotine i ocenite hitnost popravke
Proverite vetrobransko staklo – i najmanja tačkica se po hladnom vremenu može pretvoriti u veliku napuklinu
Proverite antifriz – zamenu nikako ne odlažite
Proverite stanje akumulatora – očistite kleme na kablovima i stubiće na akumulatoru, možete ih premezati i mašću kako biste ih zaštitili od vlage
Proverite brisače – dobra vidljivost je važan faktor bezbednosti
Kako se vrata ne bi zalepila, na vreme namažite gume oko vrata (kedere) glicerinom 
I ne zaboravite da obezbedite obaveznu dodatnu zimsku opremu – strugalice za led, metlice za sneg i sredstva za odmrzavanje stakla.

#2 jovan981

jovan981
  • Alfista
  • 240 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:masinstvo procesna i termotehnika
    majstorisanje
  • Alfa model:147 1.6ts 88kw 120hp

Posted 05 November 2016 - 06:50 PM

Bravo mimi svaka tije ka njegoseva

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 05 November 2016 - 07:34 PM

Ja sam danas zamenio gume i bio neprijatno iznenadjen a umalo da napravim stetu na kolima. Kada sam menjao treci tocak (drugi prednji na desnoj strani), dilzalica je bila podignuta i u trenutku kada sam zeleo da skinem tocak onda se sama od sebe sklopila. Kako sam kasnije primetio navoji na vretenu dizalice su bili "puni" metala verovatno sa caure. Imao sam srecu da nisam seo poder auta, mozda ubacio noge ispod ili da sam seo bas ispod nesta gde ide desni tocak ispruzio noge i "pogadjao" rupe.

Nazalost, sutra vozim bez dizalice a istu nasao za 1o evrica. Ne znam sta bi ovoj mojoj a verujem ocigledan zamor materijala. Inace, dilalice za 166 nisu iste kao za 156 i 147 a verovatno i GT. Isto je "zaba" ali kod mene na vrhu ima stubic koji upada u patos http://thumbs.ebayst...6RIN/s-l225.jpg

Inace jednu stvar uvek nosim za ove buduce zimske dane a za leto su zgodne da se ne zaprljaju ruke: radne rukavice. Odlicno mogu posluziti prilikom zamene guma npr. a imam i one bez prstiju za leden volan ili ciscenje snega ;) .

#4 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 05 November 2016 - 09:33 PM

One kao končane? Uvek u gepeku :)

U bre Goci, moglo je da se završi naopako...Dobro me podseti da ispregledam krokodilče, da se neko ne isakati,

#5 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 05 November 2016 - 11:24 PM

Pa ja koristim one za trening. Sa jedne strane imaju tkaninu - odozdo, a gornji deo je na nekim mestima pomalo gumiran.

#6 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 05 November 2016 - 11:50 PM

Moje su končane, u principu su za jednokratnu upotrebu, mada meni potraju, ali i zavisi šta radim.Nešto mi ne ide u poslednje vreme, pa se prljam kao prase.

#7 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 06 November 2016 - 12:40 AM

Dobro ste me podsetili za rukavice, da ih potrazim. Imam kozne skroz, tanke, mekane :D za mangupiranje driving

#8 Marko25

Marko25
  • Alfista
  • 51 posts
  • Alfa model:159 1.9jtd 16v

Posted 18 November 2016 - 08:11 PM

Ja sam danas zamenio gume i bio neprijatno iznenadjen a umalo da napravim stetu na kolima. Kada sam menjao treci tocak (drugi prednji na desnoj strani), dilzalica je bila podignuta i u trenutku kada sam zeleo da skinem tocak onda se sama od sebe sklopila. Kako sam kasnije primetio navoji na vretenu dizalice su bili "puni" metala verovatno sa caure. Imao sam srecu da nisam seo poder auta, mozda ubacio noge ispod ili da sam seo bas ispod nesta gde ide desni tocak ispruzio noge i "pogadjao" rupe.

Nazalost, sutra vozim bez dizalice a istu nasao za 1o evrica. Ne znam sta bi ovoj mojoj a verujem ocigledan zamor materijala. Inace, dilalice za 166 nisu iste kao za 156 i 147 a verovatno i GT. Isto je "zaba" ali kod mene na vrhu ima stubic koji upada u patos http://thumbs.ebayst...6RIN/s-l225.jpg

Inace jednu stvar uvek nosim za ove buduce zimske dane a za leto su zgodne da se ne zaprljaju ruke: radne rukavice. Odlicno mogu posluziti prilikom zamene guma npr. a imam i one bez prstiju za leden volan ili ciscenje snega ;) .

Uvek jedan tocak ispod vrata, meni se ista stvar desila na bmw-u ali sam srecom stavio rezerni tocak ispod vrata, i kad se spustio nije imao gde, inace bi bilo bas gadno.

#9 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 19 November 2016 - 09:12 AM

Nisam se nadao ovome, uopste. Tek kada se covek opece onda ispravlja gresku.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub