Jump to content

Photo

Svecice - Nije Vazna Marka Vec Tabela

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 bigi

bigi
  • Alfista
  • 56 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Mislim posao: perionica auta, tepiha, limarija, auspuh servis...

Interesovanja: Sve vezano za sve u svemu
  • Alfa model:147

Posted 17 October 2016 - 08:08 PM

http://www.brisk.rs/...ce/auto/silver/

Dakle, po misljenjima mnogih skolovanih ljudi, svecice treba menjati sto cesce, pa makar bile i od iridijuma. Na ovom linku je tabela brisk svecica a isto vazi i za NGK i slicne i druge velike proizvodjace jer svi primenjuju bas ove materijale. Jos niko nije napravio svecicu od zlata :)

Sta se moze zakljuciti. Zakljucite sami. Interesantna je linija rasta potrebnog napona za dobijanje varnice - kako vreme odmice, haos.

Upravo ova tabela pokazuje zasto su silver (srebrna elektroda) svcice dobre za TNG i ja bih rekao za zimske uslove, zato sto ako su nove, varnicu stvaraju vrlo rano, pri malim strujama/naponima.. uostalom vidite...

A to 100000km ja to ne bih ispostovao. I ako cu kupiti kvalitetne svecice, nema sanse da ih teram vise od 50000km.

fa12f39642c33f46b023f948ffeb4fd9.md.png

Edited by bigi, 17 October 2016 - 08:12 PM.

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 7,800 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 17 October 2016 - 08:29 PM

Veoma bitna stavka za one koji imaju ugradjene plinske uredjaje, slazem se. Takodje su bitne i bobine ,,,

#3 bigi

bigi
  • Alfista
  • 56 posts
  • Interesovanja:Mislim posao: perionica auta, tepiha, limarija, auspuh servis...

Interesovanja: Sve vezano za sve u svemu
  • Alfa model:147

Posted 17 October 2016 - 09:11 PM

Bitne su bobine, isto kazu skolovani ljudi. Da kad svecica prekoraci radni vek, pocinje sve cesce da biva u kratkom spoju, od garezi koja se talozi iz razloga ne postojanja varnice. Sto cesce neka svecica neopali varnicu, to ce vise garezi na elektrodama da se stvori i eto kratkog spoja. To opterecuje bobinu i zna i sama da probije. Doduse malo redje nego svecica, ali tim redom ide.

To me je i savetovao iskusan majstor, da ne vozim auto sa dotrajalim svecicama. Pitanje je i koje su mu stavili, ali koje god da su, presisalo ih vreme.

Edited by bigi, 17 October 2016 - 09:12 PM.

#4 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,098 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 18 October 2016 - 06:46 AM

NGK lepo i na 50k menjas i to je to. 8 godina imam TS-a probao sam samo jednom druge svecice i izvadio sam ih posle 1000km.

#5 petarcirjanic

petarcirjanic
  • Alfista
  • 517 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 18 October 2016 - 09:51 AM

Da svećice mogu da naprave problem-mogu,bilo je slučajeva crkavanja ECU-a zbog ugradnje neodgovarajućih svećica,ali netreba praviti bauka od svećica,proizvodjač daje interval zamene shodno Km,uslovima eksploatacije itd,i bez toga svaki majstor kad pogleda svećicu zna dali valja.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub