Jump to content

Photo

Klima

Klima

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 leSa :)

leSa :)
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:147 1.6ts

Posted 16 September 2016 - 11:37 PM

Postovanje,imam pitanje pa bih zamolio ako moze pomoc?
Vozim AR 147 1.6ts 105ks 2002god,pa me interesuje da li kad upalim klimu(manuelnu) treba da radi ventilator? Inace imam samo jedan hladnjak i ventilator na njemu,ali kad upalim klimu ventilator se ne pali i kad prebacim na hladno duva mlako,a kad iskljucim klimu i prebacim na hladno u kolima ledara... Ja sam vidjao da drugi automobili sa klimom imaju 2 ventilatora i 2 hladnjaka,a ja samo jedan hladnjak imam...

Edited by leSa :), 16 September 2016 - 11:39 PM.

#2 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 594 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 17 September 2016 - 07:26 AM

Imas dva hladnjaka,jedan hladnjak je za hladjenje rashladne tecnosti-motora,drugi je hladnjak klime i stoje jedan uz drugi,zato mislis da imas samo jedan hladnjak,jedino ako nije skinut hladnjak klime.Sto se tice ventilatora,neki automobili imaju 2 neki imaju 1.Mislim da bi po ukljucivanju klime trebalo da se ukljuci ventilator.Ovo sve bi trebalo da kontrolise modul klime.Tebi izgleda da klima radi kad je iskljucena,moze biti neki problem u elektronici.

#3 leSa :)

leSa :)
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:147 1.6ts

Posted 17 September 2016 - 02:47 PM

Pa moguce je i to,ja sam ga uzeo pre 3 dana,pa cu morati detaljno da proverim sve i naravno dijagnostkovanje dal ima neka greska,jer je upaljen chek engine lampica...

Also tagged with one or more of these keywords: Klima

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub