Jump to content

Photo

Stelovanje Kilometraze Na Auto Placevima U Srbiji

vracanje kilometraze auto plac

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 11 June 2016 - 07:46 PM

Oprez... Zaista je izgleda sve sto se prica o nasim auto placevima istina. Trazim ovih dana neki auto za sebe.

Iskustvo br.1:

-BMW 120 D. Kao nov. Koza, navigacija, 177 ks na zadnje tockove... Potpuno odgovara mojim potrebama. Predjena kilometraza je navodno 152.000 kilometara. Vlasnik placa garantuje istinitost podataka omogucava sve provere. Fotografisem broj sasije i preko prijatelja proveravam automobil u ovlasvenom BMW servisu u jednoj zemlji u okruzenju.

Ispostavlja se da je automobil pre dve godine poslednji put koristio usluge ovlascenog servisa i da je tada imao predjenih 315.000 kilometara :)

Zahvalio sam se vlasniku placa na trosenju mog vremena i odao priznanje na glumi koja je dostojna Oskara za reziju, glavnu musku ulogu, ali i za specijalne efekte s' obzirom na to kako auto trenutno izgleda (kao nov) :D

Iskustvo br.2:

-Dobar dan. Zovem iz Nisa. Da, iz Nis, ali akcenat kojim pircate pritom pokusavajuci da budete duhoviti svakako nije niski vec... Ko zna sta.

Audi A3 2.0 TDI, 2007. iz vaseg oglasa. Da, da, vidim da je kao nov. Naravno, ne sumnjam u to da je imao samo jednog vlasnika i osecam da je taj jedan vlasnik bila osoba zenskog pola, u ozbiljnijim godinama, a takodje sam siguran da je radila kao nastavnica ili lekar.

Negooo... Jel' kilometraza koju ste naveli istinita? Znate, ne bih da gubim svoje vreme na dolazak u Beograd pa cu kilometrazu svakako proveriti preko prijatelja u ovlascenom servisu. Da li mozete da mi date broj sasije i ako je sve u redu doci cu do Beograda da se dogovorimo u vezi kupovine automobila. Ne? Uvredio sam vas? Ma ne sumnjam covece u Vas vec samo zelim da vidim zvanicne podatke ovlascenog servisa... U redu. Zao mi je sto sam vas uvredio. Nije mi to bila namera. Necu vas vise zvati... To obecanje koje ste dali u vezi moje majke bi bilo sasvim o.k. da odrzite. Znate, ona je zena u godinama, dugo je sama i zaista bi joj dobro dosao neko ko...

:D

#2 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 11 June 2016 - 08:00 PM

:xaxa:  :xaxa:

#3 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 11 June 2016 - 08:13 PM

I kupci su cudni na svoj nacin,ocekuju da auto iz uvoza primera radi star 8-10 godina ima predjenih 100000km.Pa ko je lud preko da da brdo evra za auto i da ga nevozi,pa normalno je pogotovo za dizele da prelaze bar 30000km godisnje a mozda i vise,drugo uvoznik auta mora da uzme ostecen,sa dosta kilometraze auto,da bi imao zaradu.Kod nas je prodaja automobila drasticno opala.Moj burazer od strica je 2009god kupio Fiat cromu koja je bila stara nesto manje od tri godine i imala je na satu 130000km, i taj auto je placen 8000evr.Ali je stvarno u salonskom stanju,on je sa njom presao 80000km i od ulaganja je imao veliki servis ,par grejaca i par stabilizatora.

#4 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 11 June 2016 - 10:43 PM

U tom zecu lezi grm. Dobrim delom si u pravu. Tacno je da je konkurencija i zelja kupaca motivisala prodavce na nesto sto jeste laz i prevara. Laz i prevara koje su sami kupci svesni, ali im vise prija da kupe auto kome na satu pise 152.000 nego npr 250.000 jer onda znaju da je kilometraza vracana, ali sebe ubedjuju da je kilometraza smanjena za 60.000 pa je on zapravo presao 210.000, a ne 400.000 koliko realno jeste. Cista autohipnoza. Ipak, tako nesto bi moralo da bude zabranjeno i kaznjivo... To sto neko bukvalno moli da bude prevaren ne podrazumeva aboliciju za prevaranta.

#5 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 11 June 2016 - 10:51 PM

Ja zaista ne vidim razlog za vracanje kilometraze ... ako vracaju 150k na primer, Auto1 ima 150k na satu, Auto2 ima 180k. Ako su u istom stanju, svakako da ce kupac uzeti ovaj prvi. Prema tome, isto ce kupac uzeti Auto1 sa pravih 300k, pre nego auto2 sa 330k ..... Ostavite prave kilometraze da bi kupci zaista znali sta ih ceka i kada ih ceka .... ja bi zatvorom kaznjavao prevarante

#6 IvanBg

IvanBg
  • Alfista
  • 524 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd 16v

Posted 11 June 2016 - 11:10 PM

I kupci su cudni na svoj nacin,ocekuju da auto iz uvoza primera radi star 8-10 godina ima predjenih 100000km.Pa ko je lud preko da da brdo evra za auto i da ga nevozi,pa normalno je pogotovo za dizele da prelaze bar 30000km godisnje a mozda i vise,drugo uvoznik auta mora da uzme ostecen,sa dosta kilometraze auto,da bi imao zaradu.Kod nas je prodaja automobila drasticno opala.Moj burazer od strica je 2009god kupio Fiat cromu koja je bila stara nesto manje od tri godine i imala je na satu 130000km, i taj auto je placen 8000evr.Ali je stvarno u salonskom stanju,on je sa njom presao 80000km i od ulaganja je imao veliki servis ,par grejaca i par stabilizatora

Управо тако, човек је купио нов ауто и платио га око 27 000евра, рецимо Алфу 159

Прешао је са њим 180 000км, и продао га препродавцу из Србије за 3000евра, који га је затим овде продао за 4800евра.

Могуће да, реално није.......

#7 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,151 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 11 June 2016 - 11:12 PM

Skidali su i sa S klase sa 600-700k na 150... Sve moze da se ispegla i zamaze, poliranje, voskiranje, dubinsko, zamene se plastikice popucale, volan, pa i enterijer, sve je to p.dim.. I onda na kraju, deda vozio koji ima kracu desnu nogu i te fore

Edited by PIMP, 11 June 2016 - 11:13 PM.

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 11 June 2016 - 11:20 PM

A pravo na zastitu potosaca?

Mi smo kupci, ljudu sa parama koji su skupili nesto gotovine za noviji auto, a oni su potrosaci koji se trude na sve nacine da nam prodaju ono sto bi mi zeleli da posedujemo?!

Ako se dignes u vazduh na nebu ce te cekati 138 devica mladjih od 18 god. namenjenih samo tebi za biranje ,,, Ko ne shvata ovu pricu i podleze tim i takvim glupostima???

#9 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts

Posted 11 June 2016 - 11:39 PM

Opet ću malo o kupcima,jer prema mentalitetu kupaca se ponašaju i prodavci,prodaju im ono što kupci hoće da kupe.Često idem da gledam kola za prijatelje i njihove prijatelje-kačim na dijagnostiku,gledam dali je auto lupan farban,pakovan itd.Činjenica je da ljudi hoće za malo para,da kupe auto u besprekornom stanju,često se ne obaziru na upozorenja i kao da su hipnotisani.Često se gleda godište,a u stvari par godina stariji auto može da bude,očuvaniji,sa manje ulaganja itd.Onda kad se nešto pokvari,u ceni do par stotina evra,čupaju kosu-kako se bre pokvario,pa platio sam ga 4000€.Pajeste ali takav auto u perfektnom stanju košta više para.

#10 Guest_dejan nis_*

Guest_dejan nis_*
  • Guests

Posted 12 June 2016 - 07:38 AM

Bas to,jer takvi smo mi hocemo za male pare da se bemo i posle ne valja alfa svi je pljuju on kupio 156 2002god sa 170000km a ona ima 350000km nalickana i td,i onda vozi neko vreme i dodje neki deo sto je bio za zamenu odavno da se menja i tu krece kukanje,pljuvanje pa onda nikad vise alfa,i tako u krug....treba biti realan covek ali tesko takvih ima msm kupaca,na jednom placu alfa 159 jtdm 6500e a na drugom 5000e pribliznog izgleda i km...i sad srbin posto naviko za male pare da kupi dobro pljuje i psuje onog sto prodaje onaj od 6500e kako je lopov nabio cenu i slicno i kupi onaj od 5000e sa 400000 i onda krece kukanje da opet ne valja i slicno....i da svi su mehanicari dodje da gleda kola prvo se vata za merac i cep i tu krecu maramice,papiri dal uvlaci vakum...baca li ulje pa duva pa ovo pa ono a vozio kadeta ili golfa i onda prodao taj lom i uzeo neki kredit ili prodao kravu i prasici skupi neki dinar i doso sa 1800e da kupi auto 2001god dizel sa predjenih 122000km i onda po selo haos od hvaljenje komentari....posle mesec dana crkne remenica radilice na pr...ode da kupi nova 7000din i onda klecanje kukanje pljuvanje...a na kadeta nije menjao ni ulje a sad mora da da 7000din....i tako ko sto rece nas najveci glumap "ckalja" budale i pecurke se ne radjaju one same nicu.

#11 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts

Posted 12 June 2016 - 10:53 AM

Slazem se ja da kupci zele da prodju sto bolje. Ali... Zar to nije normalno i ocekivano? Pritom, ja ne pricam o automobilima koji kostaju 4000, pomenuo sam dva koji kostaju gotovo duplo, mada to za ovo pricu nije vazno. Vazno je to da se zeljama kupaca ne sme "udovoljavati" na takav nacin.

Sto se mene tice, ja necu kupiti auto koji nema evidenciju u ovlascenom servisu, ili kojem u toj evidenciji stoji kilometraza od preko 200-250.000 km.

Za razliku od Srbije je u Nemackoj vracanje kilometraze prekrsaj i za to se odgovara (tako i treba), mada i tamo to rade na izvesnom broju automobila (posebno Turci, Srbi, Bugari i sl.). Stos je sto ukoliko cak i Turcina na oglas pozove Nemac (ukoliko poznajes nekoga), cak ni taj Turcin ne sme da ga laze i prica sve kako jeste... Uredjena zemlja, za razliku od ove nase kaubojstine.

Sto se cena tice:

Npr. BMW 120D kod nas moze da se nadje za 6-6500 iz 2005. kojem na satu stoji 150.000, a presao je zapravo oko 400.000.

U Nemackoj takav isti auto kosta (od privatnog prodavca, a ne sa placa) isto tolikom i na to treba dodati porez, troskove transporta, AMSS itd.

Po meni je to razlika koja je prihvatljiva s' obzirom na to sta se kod nas nudi...

#12 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts

Posted 12 June 2016 - 11:31 AM

Ti si onda u zabludi.Netreba da tražiš kod nas auto.Pomenuti brat od od strica,zadnjih 4-5meseci traži opel insigniu da kupi,od pogledanih 30-tak automobila možda ima 5 koji nešto vrede.Pričamo o autu čija je vrednost na ime kupca preko 10000€.Čovek nemože da veruje,i pita se koja je gornja granica u ceni za dobar auto.Svaki od tih automobila ima prosečno oko 130000 na satu.Ali su svakome,farbani branici,i bar po još jedan deo.Tu dolazi ona priča pre 6-7 godina prodaja vozila je iśla dobro,i prodavci su imali računa da uvoze koliko toliko dobra kola,pritom nemislim na klasu auta.Sad se uvoze kola koja su oštećena,gde treba veliki servis,set kvačila u dogledno vreme,ima malo oko trapa itd,prodavac nešto od toga sredi i samo tako može da zaradi.Pa nakraju i radi zbog zarade,u principu svako može da ode preko i uveze kola.

#13 manijakns

manijakns
  • Alfista
  • 345 posts
  • Alfa model:156 jtd 2002

Posted 12 June 2016 - 03:34 PM

Mozemo pricati sta god hocemo ali kad sam kupovao alfu kroz oglase se provlacila neka za koju je prodavac naveo da je presla 360k i ja iskreno nikad nisam otvorio da pogledam slike a navescu primer druga koji je kupio 147 sa 170k kao najstvarnijih jer je bila u nemackoj i imala je fabricku gresku a enterijer je bio u perfektnom stanju.. posle mesec dana radi drug veliki servis i kad je, skido pk kais na plastici ispod pise 370k, kad je radjen zadnji veliki servis.. da je ta kilometraza bila sigurno je nebi nikad kupio ali vozi je i dalje i alfa ide brutalno i sad sigurno ima pola miliona a 2003 godiste je..

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub