Jump to content

Photo

Nosenje Palice U Autu?

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Ikkaa

Ikkaa
  • Alfista
  • 279 posts

Posted 05 June 2016 - 10:51 AM

Da li je zakonom dozvoljeno? Ne mora biti palica, konkretno drvena drska koja stoji u gepeku? Sinoc sam imao situaciju da sam u interventnoj zavrsio zbog nje.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk

#2 gogoalfa147

gogoalfa147
  • Alfista
  • 109 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:159

Posted 05 June 2016 - 11:25 AM

Trebao si da im kazes da je nosis da udaris alnaser kad nece da upali,al da si mrtav ozbiljan :eusa_clap:...sta sve ljudi nose po gepeku.Ja sam naprimer nosio 100 litara rakije u 147 ici jednom,doduse bili su saobracajci,nisu verovali sta su videli,i pustili su me :amin: a razumi interventnu oni moraju nekoga da privedu da se vidi da nesto rade ljudi,nadam se da nije bilo neprijatnosti.

#3 Ikkaa

Ikkaa
  • Alfista
  • 279 posts

Posted 05 June 2016 - 11:45 AM

Vec su me panduri cimali zbog nje ali sam se vadio na to da mi sluzi da lakse zategnem srafove sa kljucem jer je kratka sipka.
Priveli mene devojku i drugara, srecom sam prosao dobro, oduzeli su mi je i rekli kako su mi u stvari uslugu ucinili sto nisam odgovarao za nosenje palice, ja im kazem, da hocu nekoga da udarim mogu to i sa kljucem za brenzone, vintom od dizalice, cime god.
A palicu cu opet da nosim, jer ovde gde zivim svakakvih situacija moze nocu da se desi, nikad je nisam upotrebljavao ali bilo je situacija kada je morala da se "vadi", od sad metalnu cev Ф25, za sta je? Poluga za kljuc od brenzona! :D

P.S. Zna li neko sta konkretno kaze zakon po pitanju ovoga?

#4 Mar_Kes85

Mar_Kes85
  • Alfista
  • 346 posts
  • Alfa model:147

Posted 05 June 2016 - 11:55 AM

I ja imam jednu drvenu, bas anatomsku da se lepo drzi u ruci. Ali me nisu nikad cimali zbog toga. Nisam bas siguran da imaju zakonsko pravo da cimaju i oduzimanu jer primena iste moze biti sarenolika.

Sent from my iPhone using Tapatalk

#5 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 05 June 2016 - 01:43 PM

ja nosim, bejbol palicu srednje duzine.

Ali isto tako nosim i rukavicu i loptu za bejzbol :D

sta ce Vam ovo ?!

Igrao sam se sa klincem prosli vikend :xaxa:

#6 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,151 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 05 June 2016 - 01:44 PM

Metar petozilnog kabla nosim, nije me do sada niko cimao, a bolji je od palice jer je savitljiv tako da u njavi otvara lobanju  :xaxa:

#7 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts
  • Interesovanja:Auto;Mehanika,Dijagnostika,Limarija,Lakiranje.
  • Alfa model:nije vise alfa,ali bice.

Posted 05 June 2016 - 02:43 PM

Ovo sa kablom je dobro,kad te pitaju sta ce ti kabal,ti kazes ja sam elektricar,jos ubacis srafciger i klesta i  nemogu ti nista. :vesel:

#8 Ikkaa

Ikkaa
  • Alfista
  • 279 posts

Posted 05 June 2016 - 06:14 PM

Ubacis srafciger i platis kaznu za hladno oruzje, mom caletu oduzeli srafciger i skalpel pre 7-8 godina, elektricar je, isao kod rodjaka da zameni uticnicu, ali dokazi to panduru.
Ne nosim je sa zeljom da je upotrebim, samo sa nuzdom. Imao sam problem pre godinu dana, nosio skakavac sa sobom uvek i uleti racija u diskoteku, em dobijem po rebrima, em kaznu platih, ni kriv ni duzan.
Sto se samoodbrane tice, da ti uleti u kucu i pocne da bije familiju, ne smes da mu naneses povrede, smes da se branis ali samo u "kolicini" da on odustane od svoje namere, ako ga izlomis ne daj boze, odgovaraces, ito lepo.

#9 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 05 June 2016 - 08:58 PM

tako je, nesrazmerna upotreba sile ... tako su mi objasnili sta nisam smeo

#10 IvanBg

IvanBg
  • Alfista
  • 524 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd 16v

Posted 05 June 2016 - 09:07 PM

Ubacis srafciger i platis kaznu za hladno oruzje, mom caletu oduzeli srafciger i skalpel pre 7-8 godina, elektricar je, isao kod rodjaka da zameni uticnicu, ali dokazi to panduru.
Ne nosim je sa zeljom da je upotrebim, samo sa nuzdom. Imao sam problem pre godinu dana, nosio skakavac sa sobom uvek i uleti racija u diskoteku, em dobijem po rebrima, em kaznu platih, ni kriv ni duzan.
Sto se samoodbrane tice, da ti uleti u kucu i pocne da bije familiju, ne smes da mu naneses povrede, smes da se branis ali samo u "kolicini" da on odustane od svoje namere, ako ga izlomis ne daj boze, odgovaraces, ito lepo.

Дакле, по закону је забрањено ношење хладног оружља.

Одувек ми је интресантна психологија људи који носе хладно или ватрено оружље у џепу, када изађу увече у провод. Који ђаво носе оружље, јел то значи да су спремни да га употребе...., а изашли су у провод......

Што се тиче ношења штангли, нунчака и бужир црева у гепеку, то ми је смешно, покачи се са погрешним ликом и саставиће те са асфалтом пре него што дођеш до гепека....

Иначе тумачење полиције се своди најчешће само на процену. И лопата и грабуље се могу сматрати за оружље па пленити.....

#11 Ikkaa

Ikkaa
  • Alfista
  • 279 posts

Posted 05 June 2016 - 09:20 PM

Ovde je to normalna pojava, tj gde ja zivim, normalno je da subotom uvece po celoj varosici vidis interventnu policiju, nekoliko marica, hitnu pomoc koji cekaju spremni situaciju tipa "razbio mu flasu o glavu", policija ne reaguje u takvim situacijama jer pustaju bagru da se poubijaju sto potpuno podrzavam i nosenje bilo kakvog oruzja za samoodbranu je po meni u ovom mestu opravdano, ja sa sobom vise ne nosim jer su me panduri lesili zbog toga, a u autu nosim itekako. Desavalo mi se da se vracam iz grada autom i sasece me lik, ja mu blicnem, on pusti sva 4 i stane na sred puta, izlazi troje klinaca (dobro i ja sam za nekoga mozda klinac) sa fazonom "sta blicas ti bre", lepo izvadim palicu i ajde, ako hocete i sva trojica, razbeze se odmah, imaju "muдa" jer ih je vise, da sam ostao u autu verovatno bi me razlupali kamenom nekim, da sam izasao praznih ruku, pa prebili bi me. Zato drzalica od vila 70cm, vrlo lagano moze da slomi potkolenicu, ako sme neka krene

#12 Mar_Kes85

Mar_Kes85
  • Alfista
  • 346 posts

Posted 05 June 2016 - 11:27 PM

Ako zagudi stigne se lako do gepeka, gde da drzimo u kabini, osim da se napravi neki drzac sa strane na nebu :-)

#13 manijakns

manijakns
  • Alfista
  • 345 posts
  • Alfa model:156 jtd 2002

Posted 10 June 2016 - 01:54 PM

Vidi kao prvo uvek mozes kupiti onaj veliki kljuc za odvrtanje sto se menjaju nastavci 17 i 19 (kupio sam na najlonu.. duzina je kad se izvuce negde oko 40-45cm) a druga stvar ako bas oces da budes in kupis drzalicu za sekiru.. ima ih i lakiranih.. lepo oblikovane.. ko moze to da ti oduzme??? Kazes lepo kupio sam u jos prosle nedelje nikako da izvadim ( ja sam tako mesec dana vozio dva dzaka krompira dok me nije zaustavilo i trazilo da otvorim gepek).

#14 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts

Posted 10 June 2016 - 03:26 PM

Ovo sa krompirom je dobro,kad te neko napadne,gađaš dzakom krompira.

#15 Mar_Kes85

Mar_Kes85
  • Alfista
  • 346 posts

Posted 10 June 2016 - 03:59 PM

Vidi kao prvo uvek mozes kupiti onaj veliki kljuc za odvrtanje sto se menjaju nastavci 17 i 19 (kupio sam na najlonu.. duzina je kad se izvuce negde oko 40-45cm) a druga stvar ako bas oces da budes in kupis drzalicu za sekiru.. ima ih i lakiranih.. lepo oblikovane.. ko moze to da ti oduzme??? Kazes lepo kupio sam u jos prosle nedelje nikako da izvadim ( ja sam tako mesec dana vozio dva dzaka krompira dok me nije zaustavilo i trazilo da otvorim gepek).

Kod mene je bas drzalica od sekire, jednom prilikom u selu crpak drva i zbog manjka tehnike a viska sile polomim je bas kod vrha. Zbog anatomske gradje drzalice odlucih da je ostavim u gepeku za ne daj boze...

#16 manijakns

manijakns
  • Alfista
  • 345 posts
  • Alfa model:156 jtd 2002

Posted 10 June 2016 - 05:33 PM

Axaxaxa.. kad je video da imam krompir zabiravio na alkotest i sve drugo..

#17 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts

Posted 10 June 2016 - 09:05 PM

Sta mislis daje bilo peceno prase u gepeku?

#18 Mar_Kes85

Mar_Kes85
  • Alfista
  • 346 posts

Posted 10 June 2016 - 10:34 PM

Da je bilo peceno prase cenim da bi zaseli svi zajedno da malo zameze :-)

#19 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 12 June 2016 - 08:58 AM

ja u gepeku imam set kombinovanih kljuceva, set srafcigera, rudu, kljuc za tockove i sipkicu kao nastavak i jos po nesto... i sve to lepo spakovano u kutiju... kako bi "drugovi" reagovali na to?

#20 petarc1971

petarc1971
  • Alfista
  • 607 posts

Posted 12 June 2016 - 09:31 AM

To je alat koji je potreban,ako se slucajno pokvari auto(nedaj bože),amože da poisluži i za druge stvari.Treba razumeti i policiju,nemogu oni da znaju zašto nosiš nešto u autu,dali za samoodbranu ili si agresivan pa ćeš nekoga da napadneš.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub