Jump to content

Photo

Online Servisna Knjižica - Caloboo.com

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 webboy

webboy
  • Alfista
  • 8 posts
  • Alfa model:nijedan

Posted 10 May 2016 - 11:57 AM

Pozdrav ljudi.

Pošto se inace bavim razvojem internet aplikacija, odlucio sam da napravim online aplikaciju za servisnu knjižicu. Smorili me kojekakvi papirici, blokcici, excell fajlovi i slicno, pa sam odlucio da sve to bude online. Kad sam sve napravio, odlucio sam da podelim sa ostatkom sveta :)

Registracija je BESPLATNA, kao i samo korišcenje.
Trenutno je u test fazi, ali nece biti resetovanja baze podataka, tako da sve što budete unosili nece biti brisano.

Na samom sajtu cete naci link i ka FB grupi, preko koje objavljujem razna obaveštenja vezana za sam projekat.

Adresa aplikacije: www.caloboo.com/app/user_register

Ono što sada možete je:
- Pracenje potrošnje goriva
- Pracenje troškova servisa
- Aalarmi za mali i veliki servis
- Alarm za istek registracije

Svaki savet, kritika, ideja su više nego dobrodošli. Hvala.

Postoji i Android verzija aplikacije: http://www.caloboo.com/android

PS: Jako sam kreativan, pa je Caloboo u stvari skracenica od Car Log Book :D

Update od danas:

Profil vozila je stranica koja prikazuje sve relevantne podatke vezane za vozilo koje Vi želite da podelite sa drugima. Ukoliko iz bilo kog razloga (na primer zbog prodaje vozila) želite drugima da pokažete Vašu servisnu knjižicu, to možete uraditi tako što ćete podeliti link ka profilu vozila.

Link ka profilu vozila, kao i podešavanje o privatnosti profila, možete preuzeti na stranici "Moj auto" iz glavnog menija.

Ne prodajem ništa, pa ne smatram ovo oglasom, ali ako administratori misle da nije tako, izvinjavam se.

#2 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Zenke
  • Alfa model:156 1.9 mjet 16v

Posted 10 May 2016 - 12:05 PM

na prvo citanje, svaka ti cast 

#3 webboy

webboy
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 10 May 2016 - 02:28 PM

Hvala na lepim rečim :)

Biće još dosta noviteta, a još sjaset ideja imam za dalji razvoj, nego nisam hteo iz prve da pišem neki roman, jer postoje forumi gde sam dočekan "na nož" :)

Ne prodajem ništa, aplikacija je besplatna i za korisnike će tako i da ostane. Sigurno je da ću u nekom momentu pokušati da monetizujem celu stvar, ali sigurno ne tako što ću od jednom ljudima da pošaljem fakture :D :D :D (niti je to moguće). Najverovatniji pravac monetizacije će biti okrenut ka pravnim licima, ali o tom, potom.

Edited by webboy, 10 May 2016 - 02:28 PM.

#4 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 10 May 2016 - 05:49 PM

A za nas moze neka crvena pozadina, pa Alfin znak, pa tako svasta - nesto sto bi pojedinci rekli :D ....

#5 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts

Posted 10 May 2016 - 07:00 PM

Hvala na lepim rečim :)

Biće još dosta noviteta, a još sjaset ideja imam za dalji razvoj, nego nisam hteo iz prve da pišem neki roman, jer postoje forumi gde sam dočekan "na nož" :)

Ne prodajem ništa, aplikacija je besplatna i za korisnike će tako i da ostane. Sigurno je da ću u nekom momentu pokušati da monetizujem celu stvar, ali sigurno ne tako što ću od jednom ljudima da pošaljem fakture :D :D :D (niti je to moguće). Najverovatniji pravac monetizacije će biti okrenut ka pravnim licima, ali o tom, potom.

ja se registrovao. Ne znam ko ce sve imati pristup podacima o nasim automobilima, ali znam da ce ti ovo koristiti samo savesni vozaci, i oni koji ne tretiraju svoj auto kao stvar koja treba da ih sluzi dok ne izdahne.

Zanimljiv ti je korisnicki interfejs, ima lepih opcija. Nisam jos sve istrazio, ali lepo osmisljeno :ok:

A za nas moze neka crvena pozadina, pa Alfin znak, pa tako svasta - nesto sto bi pojedinci rekli :D ....

kruzim ja svojim nalogom, i pomislim kako bi bilo lepo da je u Alfa fazonu :xaxa:  jos kad bi mogao da biras da "uredis" nalog po svojoj Alfi :xaxa:

#6 jovan981

jovan981
  • Alfista
  • 240 posts
  • Interesovanja:masinstvo procesna i termotehnika
    majstorisanje
  • Alfa model:147 1.6ts 88kw 120hp

Posted 10 May 2016 - 10:28 PM

Svaka cast, ovo je po meni odlicna stvar, kazi mi dali kad brojcanici za servise kad odbroje na neki nacin te obavestavaju koliko je ostalo do servisa i da je vreme za njega

#7 webboy

webboy
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 11 May 2016 - 04:57 PM

Svaka cast, ovo je po meni odlicna stvar, kazi mi dali kad brojcanici za servise kad odbroje na neki nacin te obavestavaju koliko je ostalo do servisa i da je vreme za njega

Da. Na stranici "moj auto" je podešavanje intervala za mali i veliki servis. Default je 10 i 60 K km. E sad. Aplikacija na osnovu upisa računa prosečnu dnevnu kilometražu i na taj način "zna" koliko ti je još ostalo do servisa. Email obaveštenja kreću kada alarmi uđu u "žuto", tj. kada dođu na 20% od intervala. Na primer, uradio si danas mali servis, i aktivirao alarm. Kada ostane još 2000Km (20% od 10 000) sistem će krenuti sa obaveštenjima.

Što se tiče alarma za registraciju, on ulazi u "žuto" na mesec dana od isteka.

Korisnički alarmi se samostalno podešavaju na koliko km ili na koliko dana će se aktivirati.

Nadam se da sam malo rasvetlio stvar :)

Evo update od danas:

Opet nova verzija Android aplikacije (1.3.3)

- Optimizacija brzine izvršavanja
- Poluautomatsko ažuriranje aplikacije
- funkcija profila vozila
- funkcija podrške - Možete vaše upitem kritike, savete i slično slati direktno iz aplikacije
- itd.

NAPOMENA: U ovom trenutku, najbolji način za ažuriranje postojeće verzije jeste ponovno preuzimanje i instaliranje.

#8 jovan981

jovan981
  • Alfista
  • 240 posts
  • Interesovanja:masinstvo procesna i termotehnika
    majstorisanje
  • Alfa model:147 1.6ts 88kw 120hp

Posted 11 May 2016 - 05:25 PM

Sjajno, svaka cast, ja sam sve to do sad vodio rucno, pisuci u rokovnik

#9 webboy

webboy
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 28 May 2016 - 12:25 PM

Poštovani korisnici,

Zahvaljujući saradnji sa razvojnim timom Fuel.io aplikacije, od sada svi koji koriste Fuel.io aplikaciju mogu podatke iz tog programa importovati u Caloboo Servisnu Knjižicu. Ova opcija je trenutno moguća samo kroz web aplikaciju, ali će uskoro biti omogućena i kroz Android verziju.

Uvoz podataka koristi napredan algoritam sinhronizacije, tako da Caloboo neće uzeti u obzir zapise koje ste ručno uneli ranije.

Uskoro, sličnu saradnju očekujemo i sa aCar, myCar, Drivvo i ostalim programima.

Pozdrav,
Caloboo tim

#10 webboy

webboy
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 03 July 2016 - 02:24 PM

Verzija 2.1.3 Android aplikacije donosi:
- Prijava i registracija preko Facebook-a
- Prijava i registracija preko Google-a
- Upload slike fiskalnog računa iz galerije ili direktno iz kamere telefona
- Lakši uvid u odabrano vozilo (u dnu ekrana)
- Dodavanje slika vozila iz galerije telefona ili direktno iz kamere
- I još svašta nešto lepo :)

Pozdrav.

Web (browser) aplikacija: http://www.caloboo.com

#11 Easy Rider

Easy Rider

OG

• Alfista
  • 1,193 posts

Posted 03 July 2016 - 05:28 PM

Registrovao sam se a ne uneh nista od podataka ... Pih ... Mora pocnem

Hoce li biti za windows phone?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub