Jump to content

Photo

Prešao Bih Sa 147 Na 159 Ali Imam Dileme.

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 shok

shok
  • Alfista
  • 42 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147 JTD

Posted 12 March 2016 - 07:42 PM

Kolege Alfisti poštovanje! Ponosni sam vlasnik jedne Alfe 147 već 4 godine. Reč je o prelepoj 1.9 jtd 16v nesto manje od 150 ks sa sedamnaesticama felnama najlepšim sa 3 rupe, itd. Kupio sam je sa 174k a sada ima 215.000. Prezadovoljan sam u svakom pogledu i nikada se nisam pokajao. Odlično me služi, redovno održavanje i bez i jednog većeg problema. Zamena plocica, sajli i nekih sitnica su bila jedina ulaganja u nju.  Verovatno sam imao i sreće, ali ja sam sa njom prošao kako se poželeti može.Malo je reći da sam prezadovoljan. Potrošnja dizela smešna, ide ko mećava, stabilna, upravljiva, lepa... ALI, uvek ono ali. Nekako osećam da je došlo vreme da se rastajemo. I ona se malo zasitila mene a i ja nje. Ima tu kilometara , mada ne troši ni kap ulja i ne pokazuje znake posustajanja, pribojavam se njenih godina i mogućih nadolazećih problema. Na primer, očekuje me kompletna reparacija trapova. Već neko vreme razmišljam o kupovini Alfe 159 jer kapiram da i ja  treba da pređem na viši nivo, mislim da zaslužujem. E sad imam dilemu koju bih sa vama da podelim. Ja neću običnu Alfu 159 , ja imam tačnu viziju. Frik sam po tom pitanju i ne kupujem dok ne nađem ono što meni odgovara. Moj cilj je Alfa 159 Sport Wagon. Dakle karavan, sa boljom opremom ( ne mora koža), da prođe osnovne kriterijume očuvanosti i da nije siva. Već sam gledao nekoliko kandidata i ni jedna me nije kupila, a to je osnovni uslov da bih ja kupio nju.

Ja sam porodični čovek koji od automobila očekuje pouzdanost, komfor i estetiku a s obzirom da sam u životu svašta izgustirao, auto mi ne treba za neko hvalisanje, već uživanje. Primetio sam da Alfe 159 koštaju od 5000 evra pa na više, one koje ja gledam, 2007, 2008 godište, oko 5500 -6000 evra. To je tačno duplo više nego što vredi dobro očuvana Alfa 147. Dilema je : DA LI je Alfa 159 DUPLO bolji auto, tj. da li vredi duplo više i ima li smisla zarad razlike u veličini davati 3000 evra više? Pošto mi zamena auta nije oglavu i menjao bih ga samo radi ličnog zadovoljstva, ne želim da se zalećem i potreban mi je savet nekoga ko je vozio obe, da mi iz prve ruke kaže vredi li prelazak sa 147 na 159 tih para. Supruga i ja imamo dvoje dece koji su već veliki i u principu pri retkim putovanjima , na more i sl., sve stvari nam staju i u 147. Dakle nije mi presudno ni to što 159 ima  veći gepek, već mi se karavan sviđa eto samo tako.. Ako neko ima neku sugestiju, biću zahvalan na tome. Imam obezbeđena sredstva za doplatu i prelazak na Alfu 159 , pitanje je trenutka kada ću naći lepoticu koja se meni svidi, ali da li je vredno truda ili ne?

Hvala svima na odgovorima!

Edited by shok, 12 March 2016 - 07:43 PM.

#2 mad-max

mad-max
  • Alfista
  • 41 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 JTD i 156 SS

Posted 13 March 2016 - 02:17 PM

Na ovo pitanje mozes samo sam sebi da odgovoris. Posto ne postoji realna potreba, vec samo zelja. A realna cena za ispunjenje zelja ne postoji.

Ja sam imao 147, pa sam zbog potreba kupio 156 SW 1.9 16v 2005 god, ubacio komplet Ti enterijer, uradio veliki servis, nosace motora, kocnice, i spucao ozbiljnu cifru u auto, da bi ta ista potreba prestala da postoji... I ja se vratim na 147.

Meni 147 ispunjava sve prohteve, dovoljno mi je velik, a opet dovoljno mali, ide lepo, lepo se vozi... Sa 156, a tek sa 159 prednosti se vide na duzim putovanjima, koja su u mom slucaju 2-3 puta godisnje, ali sam svaki dan bio predugacak jedno 20-30 cm za poneko parking mesto itd...

Tako da...

Moraces sam da se presaberes...

#3 filip11314

filip11314
  • Alfista
  • 199 posts
  • Alfa model:147 1.6 ts 105ks 2003.

Posted 13 March 2016 - 02:47 PM

Iskreno rečeno i ja sam razmišljao da pređem sa 147 na 159 ali limuzinu. Ipak sam odustao posle nekog vremena. Shvatio sam da mi ne treba takav auto (još uvek) i da jednostavno ne mogu da nađem neku koja će da me kupi na prvu loptu... Ja bih ti preporučio da pazariš neku mlađu 147 sa dosta dobrim paketom opreme i da ne razmišljaš neko vreme o zameni auta. Kad ti već vrši posao 147 zašto bi je uopšte i menjao? :)

#4 manijakns

manijakns
  • Alfista
  • 345 posts
  • Alfa model:156 jtd 2002

Posted 13 March 2016 - 05:00 PM

U obzir bi takodje trebalo uzeti mnogo veca ulaganja na 159 jer uzmi sad realno ti za 5500 neces naci 159 koja je presla manje od 300 hiljada, price od prvog vlasnika dede su smesne za karavan vozila.. taj ko je kupio karavana novog uzeo je da ga vozi i za 7-8 godina je napravio sa njim bar tih 300 hiljada.. to je sad prica o nekom realnom stanju stvari jer realno ja sam takodje sa 147 presao na vecu varijantu i kupio bio sebi karavana 156.. posle tri meseca mrzeo sam sebe u njemu.. svaki put kad bi seo u njega osecao sam se lose pa sam ga prodao ali sam ispunio sebi zelju.. ovim ti sigurno nisam pomogao ali moj savet je da svakako probas..

#5 gogoalfa147

gogoalfa147
  • Alfista
  • 109 posts
  • Alfa model:159

Posted 05 April 2016 - 09:49 AM

Odgovor za shok-a,ako jos nije pazario 159-tku.Nemoj da se premisljas nego uzimaj ako imas mogucnosti.Ja sam pre mesec dva dao moju 147-icu 1.6 ts i dodao 3100 e i uzeo 159-tku 2.4 jtdm 200 ks.Odlicna-bilo malo ulaganja kao i svaki drugi auto,mozda 300-400 e.Jesu malo skuplji delovi al nista strasno-auto je formula...verujem da je i ona od 120 i 150 konja dizelke-super.I benzinci su dobri,tako da ne mozes promasiti.159-tka nije vise samo alfa romeo-nego je poboljsana u saradnji sa opelom sabbom...Najbolji izbor za male pare.

#6 kole19701

kole19701
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:156

Posted 03 June 2017 - 03:22 PM

Pozdrav

Pazi,ja sam imao istu dilemu...vozio sam 156 2,0ts....Lud motor,do 3000 rpm normanla a preko,djavoli se bude u motoru i nevreme!!!Ali od kada sam prvi put videp 159 samo ona je u srcu..Na stranu sve one boljke što 156 ima sa strujom,npr u sred zime komande grejanja polude,moraš šamane da zoveš da izvode  rituale i da grejanje radi!!!Ali koja ljubav ne boli???I nadjem (napomena veoma bitna,živim preko u Swe)159 1,9jtdm  150ks,2007 sa 190000na satu,u jako dobrom stanju.Odem sa 156,sednem i probam,DRUGI UNIVERZUM!Sasvim druga dimezija auta!Motor normalno da drugačije se ponaša od TS,ali ležanje na drumu,osećaj u krivinama je fantazija!!!Auto težak1,6 tona da tako leži na drumu i da tako guta krivine to je za neverovati!!!Što se tiče potrošnje,opet ja ti za to nisam merodavan..Ovde i kod nas kvalitet goriva nije isti i to nikako nije uporedivo.Meni vožnja (70% otvoreni put-30%polu grad)je sad 6,1 a zimi 6,3...A kad uhvatim auto put sa 150-160 pada 5,9-6,0..i Najveca razlika u odnosu na nas...ovde je nemoguće da kupiš auto da kilometraža je vraćana!!!!I svaki auto ima servisnu knjigu koja se da proveriti bez problema,tako da kvalitet polovnjaka je sigurno nuporediv!Sa 159 sam prešao do sad (1,5 god)skoro 30k i samo sipaj gorivo i gas!I još nešto...moja žena vozi Celicu  200o god 143 ks 1.8 benzinca(kao sportski auto)I jedan put je morala ona da vozi Alfu,i kad smo stigli kući samo mi je bacila Toyotine ključeve i rekla izvoli,ja u ovo ne ulazim više!!!! I tako ,sad je Celica na prodaju a druga 159 stiže!!!Nadji dobru 159 i nećeš se pokajati!!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub