Jump to content

Photo

Turbina Zavija

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 totonka

totonka
  • Alfista
  • 22 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:147 1.9jtd 85kw 2003

Posted 11 March 2016 - 10:50 PM

Moze li neko da preporuci dobrog dijagnosticara turbine, naime u zadnje vreme se cuje kako fijuce pogotovo kad je hladna i vise se cuje pri pustanju gasa i menjanju brzina. Gornje crevo je novo a donje je citavo takodje. Ne znam da li je u najavi remont turba ili mozda samo ciscenje. U pitanju je 147 ica 85 kw. Inace ne dimi vuce normalno, po nekad se oseti da trza kada se vozi polako i gas jedva dodiruje.

#2 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,136 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 11 March 2016 - 11:13 PM

U visnjickoj ulici imas odlican servis i majstore za svaku preporuku. Rade samo turbine, dizne i te stvari. Mogu da ti sibnem kontakt na PP

#3 zzz156

zzz156
  • Alfista
  • 267 posts
  • Alfa model:Giulietta 2.0 TCT 170hp

Posted 13 March 2016 - 08:43 PM

ako se cuje kao da hitna ide za tobom turbina je sigurica...skini cijev koja vodi na turbinu, probaj prstima uhvatiti osovinu i vidi ima li lufta aksijalnog ili raialnog...mrda li igdje...nesmije imati ni mm nigdje ....ako ima lufta a ne trosi ulje to je sigurica, samo nemoze ti niko reci koliko ce izdrzati, mozes preci 1000km a mozes i godinu voziti...nema pravila, jedno je sigurno morace se turbo reparirati ili novi uzeti...

#4 totonka

totonka
  • Alfista
  • 22 posts
  • Alfa model:147 1.9jtd 85kw 2003

Posted 21 March 2016 - 04:25 PM

ne cuje se bas toliko, skinuo juce to rebrasto crevo usisa i video je je napuklo, narucio sam novo, nisam osetio nikakav luft pod prstima. da li je moguce da je zbog njega zvuk drugaciji

bxefPT.jpg

Edited by totonka, 21 March 2016 - 04:36 PM.

#5 Vule

Vule
  • Alfista
  • 623 posts
  • Alfa model:156 1.9jtd 16v 02'

Posted 22 March 2016 - 04:45 PM

moguce je.videces sve kada zamenis crevo..trebalo bi da osetis neku razliku tj da auto bolje vuce..

#6 balkanfreak

balkanfreak
  • Alfista
  • 24 posts

Posted 22 May 2016 - 09:29 PM

Pozdrav, da nepocinjem novu temu, naime imam problem koji mi se povremeno javlja posle malo zustrije voznje kad usporim (recimo da stanem na semafor) cuje mi se zvuk koji je kao grebanje metala o metal, kao da turbina kaci kad se okrece tako mi deluje isto kad krenem cuje se taj zvuk poprilicno glasno. Parkiram auto kasnije sednem u njega nema tog zvuka, malo fijuce u 2-3 brzini, nevidim da mi trosi vise ulja...Sta mislite jel turbina zrela za remont ili ima nesto drugo sto moze taj zvuk da proizvede?

#7 balkanfreak

balkanfreak
  • Alfista
  • 24 posts

Posted 07 June 2016 - 07:51 PM

Pozdrav, da nepocinjem novu temu, naime imam problem koji mi se povremeno javlja posle malo zustrije voznje kad usporim (recimo da stanem na semafor) cuje mi se zvuk koji je kao grebanje metala o metal, kao da turbina kaci kad se okrece tako mi deluje isto kad krenem cuje se taj zvuk poprilicno glasno. Parkiram auto kasnije sednem u njega nema tog zvuka, malo fijuce u 2-3 brzini, nevidim da mi trosi vise ulja...Sta mislite jel turbina zrela za remont ili ima nesto drugo sto moze taj zvuk da proizvede?

Cisto da javim resio sam sam problem, naime primetio sam da je to pocelo da se desava samo kad volan odnosno tockove okrenem u jednu stranu a na suprotnu prestaje i ispostavilo se da je onaj "branik", stitinik od diska kocnice izgleda kacio disk...malo ga pomerio rukom i nema vise cesanja :)

#8 Amater

Amater
  • Alfista
  • 7 posts
  • Alfa model:GT

Posted 22 March 2018 - 07:04 PM

Zdravo, pisacu ovde, da ne otvaram novu temu. Kupio sam Alfu GT, sa pokvarenom turbinom, na preporuku prijatelja, koji je mehanicar. Ostavio sam je kod njega, da uradi servise i skine turbinu. Turbina je remontovana, i sve je to ok, ali mi je javio da je filter ulja turbine, koji valjda izgleda kao nekakav sraf, zapusen i da ga je on otpusio probusivsi mrezicu. Sad ce navodno odlicno da ide, ali meni je to jako sumnjivo, jer ne bi valjda filter bio tu, da ne treba? Koliko sam shvatio, njegov posao je da otkloni sitne necistoce iz ulja, koje bi mogle da ostete turbinu. Ima li neko iskustva sa ovim, i zna li kako se taj filter zove i gde moze da se kupi? Hvala.

#9 Petar993

Petar993
  • Alfista
  • 1 posts
  • Alfa model:147

Posted 14 April 2018 - 09:06 PM

Dobri su za turbinu u turboservisu u Uzicu.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub