Jump to content

Photo

Bose Vs Fabrika? 147

bose 147

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Bujosh

Bujosh
  • Alfista
  • 103 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:156

Posted 18 November 2015 - 10:44 AM

U pitanju je 147 sa 5 vrata, imam fabricko ozvucenje, dakle bez woofera i zanima me jedna stvar. Da li dobijam nesto ako bih izbacio iz vrata fabricke zvucnike i umesto njih ugradio Bose bez woofera, znaci samo zamena sadasnjih zvucnika sa fabrickim plejerom?

Nisam preterano zadovoljan sadasnjim zvucnicima, ne znam da li ja preterujem ili sta vec, ali vec kada se pojaca na 40 zvucnici pocinju da probijaju, da li je zbog nedovoljne snage pojacala u plejeru ili do samih zvucnika ne znam ali se nadam da je ovo drugo.

#2 Bujosh

Bujosh
  • Alfista
  • 103 posts

Posted 18 November 2015 - 11:21 AM

Da, kapiram i da je BOSE u stvari fabricko ozvucenje ali nisam znao kako da se izrazim drugacije. :D

#3 DarkoKS

DarkoKS
  • Alfista
  • 227 posts
  • Alfa model:Alfa 147 1.6ts 88kw

Posted 18 November 2015 - 06:58 PM

Ubaci ti bose woofer sa tim obicnim zvucnicima.NIsta specijalno neces dobiti bez woofera.

#4 Bujosh

Bujosh
  • Alfista
  • 103 posts

Posted 19 November 2015 - 07:23 PM

Ubacio bih neki drugi woofer sa pojacalom ali ne znam mogu li to da povezem sa fabrickim plejerom?? Ima li izlaz za woofer?

Послато са ALCATEL ONE TOUCH 6012X уз помоћ Тапатока

#5 ica

ica
  • Alfista
  • 15 posts

Posted 19 November 2015 - 07:39 PM

Ovo i ja planiram u neko skorije vreme da odradim, e sad, zanima me koliko se dobija ne toliko u jacini koliko u kvalitetu zvuka?

Sent from my B15Q using Tapatalk

Edited by ica, 19 November 2015 - 07:39 PM.

#6 nemanja.cvetkovicKG

nemanja.cvetkovicKG
  • Alfista
  • 2 posts

Posted 19 November 2015 - 09:31 PM

Fabricki radio nema izlaz za pojacalo. Ja sam prvo hteo da ubacim bose, 100e su bili svi zvucnici i woofer. Ali sam cuo da to nije bas jednostavno, pa sam odustao od toga. Jos jedan razlog je sto sam imao par zvucnika i pojacala, pa sam to spustio u gepek. Stavio sam Magnat-ovo pojacalo i kenwood 14-icu, dvokanalnu. Signal sam uzeo sa zadnjeg zvucnika, prekidac za pobudu ubacio ispod naslona za ruku, bas se lepo uklopilo, lako je da de upali, a prekidac je skriven.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Da, zaboravio sam jednu stvar da napomenem. Dobio sam vrhunski bas, uz malo stelovanje na radiju i pojacalu, ali ipak nije to ono pravo, mislim da je ipak bose bolja opcija.

Sent from my iPhone using Tapatalk

#7 Bujosh

Bujosh
  • Alfista
  • 103 posts

Posted 20 November 2015 - 11:59 AM

Fabricki radio mora da ima izlaz za woofer, kako onda radi bose?

#8 Niki 156

Niki 156
  • Alfista
  • 103 posts

Posted 20 November 2015 - 04:00 PM

ja sam ubacio sal wofer na fabricki cd plejer, mogu ti reci da otkida... potreban ti je samo haig to low modulator, kosta 1500 din...

#9 Niki 156

Niki 156
  • Alfista
  • 103 posts

Posted 20 November 2015 - 04:52 PM

da napomenem i to da fabricki cdplejer ima zicu za pobudu pojacala, zuti dzekic, zica broj 6.. moj cd plejer je samo tu zicu i imao na na tom dzeku, 

ISO1.jpg

dok kod nekih cd plejera ovo moze da ti zavrsi poso https://www.kupujemp...ter_id=31751243 , jer neki imaju takav izlaz, neki ne, tj neki na zutom dzekicu imaju sve potrebne zice za ovo a neki samo zicu broj 6

kod mene to ipak nije imalo, tj imala je samo zica br6 pa sam morao ovako

potrebno ti je samo ovo

Attached File  IMG_20151013_192347.jpg   162.49KB   18 downloads njega kacis napred kod cdplejera,signal uzimas sa zadnjih zvucnika,sve ti je lepo obelezeno, ne prekidas ih, samo sa njih uzimas signal, tako da oni ostaju i dalje da rade normalno, a sto je najbitnije, ovaj konvertor toliko malo snage uzima sa njih da se kvalitet ne zvuka pozadi ne gubi uopste... na njemu imas ulaz za cinceve i to je to

Edited by Niki 156, 20 November 2015 - 04:58 PM.

#10 Bujosh

Bujosh
  • Alfista
  • 103 posts

Posted 20 November 2015 - 07:36 PM

Niki, imas procitaj PP :)

#11 drdule

drdule
  • Alfista
  • 4 posts
  • Alfa model:Alfa romeo 156 SW 1.9JTD

Posted 27 November 2015 - 03:35 PM

Da napomenem samo da su Bose zvucnici na 8 oma i da bi se klasican cd pleyer grejao dok ne vrisnu izlazi ...
Ovi zvucnici moraju preko svog predvidjenog pojacala koje se nalazi u wooferu ...

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Also tagged with one or more of these keywords: bose, 147

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub