Jump to content

Photo

Saveti za Alfu 147 1.9 JTD

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 Stanisa

Stanisa
  • Alfista
  • 92 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP

Posted 07 November 2010 - 08:59 AM

Danas planiram da odem da pogledam jednu alfu 147 JTD 1.9 2002 god. 200 000 km je presla pa sada me buni da li je to mnogo za dizel motor jer ona deluje jako ocuvano... hvala unapred... pozz

#2 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,239 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 07 November 2010 - 10:56 AM

Pa... ako je redovno odrzavana i nije mnogo. Vidi da li ima servisnu knjizicu.

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 6,238 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 166 2.o TS 'o2

Posted 07 November 2010 - 10:59 AM

http://www.alfisti.r...w...t=0&start=0

Moraces malo da citas. Pozdrav i dobrodosao! :)

Inace kilometraza je zaista diskutabilna stvar, pojedinima se moze dati auto i biti urnisan do kraja ulice iako je ona duga samo 2oo metara. Najbolji savet ti je prvo dijagnostika pa ostalo redom. Sve alfe su lepe i izazovne, deluju ocuvano a vecina njih pogresi na spoljasnjem izgledu. Posle ide po onoj narodnoj: " Drz mu majke glavu ... ". 

#4 Mimmy

Mimmy

Moderator

• Moderator
  • 3,547 posts
  • Pol:Female

Posted 07 November 2010 - 12:48 PM

Ako si iz Beograda,pravac sa njom kod majstora koji ima odometar,da ocita priblizno realnu km,a i da se dobro protrese,komjuter,dizalica,kompersija......Pazi,vecina dizela,ne samo Alfi,je jako mnogo presla,i stize ovamo sa vec umrlim motorom i nacetom turbinom.Znaci,Kica,Roda,Desa.......pa da vidis na cemu si i valja li cemu.Pozdrav!

#5 Stanisa

Stanisa
  • Alfista
  • 92 posts

Posted 08 November 2010 - 10:43 PM

Bio sam, pogledao Alfu i mnogo se razocarao ... Prvo kilometraza nije bila 200 000 km nego 270 000 km,motor baca ulje... Posle toga sam isao da gledam neku alfu u Ugrinovcima koju poseduje neki mehanicar iz Deltinog servisa... Kasnije se ispostavilo da je ta Alfa bila od nekog golmana Partizana, pa ju je posle kupio Kica i na kraju prodao ovom decku... Deluje mi ok auto s tim sto je motor 2.0 TS ... Video sam da je mimmy preporucila majstor Kicu, pa sam pokupio broj sa foruma i kontaktirao ga... s tim sto se Kica ogradjuje od tog auta i kaze da ne zna nista vec 2 godine o tom autu od kada nije kod njega... a rekao mi je da je bio cukan i da je menjan predji branik,ali da je dok je bio kod njega bio skroz korektan i ok... Taj auto se i dalje vodi na njega... Auto deluje jako lepo, od opreme ima Sekvent plin,Kozu,17- felne, Remus izduvni sistem,Bose ozvucenje, jedino me brine onaj Salespeed menjac posto mi je Kica rekao da je vec jednom crkavao menjac na toj alfi i da je promenjen nov...

Posto sam relativno nov i jako zapaljeni alfista, dobro bih mi dosli svi moguci saveti kako,sta i gde da jurim...

Hvala unapred svima i pozdrav :)

#6 Mimmy

Mimmy

Moderator

• Moderator
  • 3,547 posts

Posted 08 November 2010 - 11:09 PM

Pa ništa,sa sadašnjim vlasnikom u kola pa kod Kiće........da doooooooobro pregleda,pa da kaže kako je sad.Selespeed jeste problem,ali vala Kića jedini ume da ga navije kao švajcarac.

#7 Stanisa

Stanisa
  • Alfista
  • 92 posts

Posted 08 November 2010 - 11:11 PM

Problem je sto su Kica i taj Ivan dobri drugari... kad sam cuo smorio sam se kao mac u kamenu... -.-

#8 Mimmy

Mimmy

Moderator

• Moderator
  • 3,547 posts

Posted 08 November 2010 - 11:13 PM

E pa onda idi kod Deše.....u Djordja Kratovca na Voždovcu.Čula sam sve pohvale,da je vrlo objektivan i pošten.

#9 Stanisa

Stanisa
  • Alfista
  • 92 posts

Posted 08 November 2010 - 11:20 PM

Hvala na pomoci Mimmy, Meni je i Kica rekao da ce biti objektivan iako su oni drugari ali da li je to za verovati... :) Hvala na informacijama pojuricu jos malo mozda naidje i jos neka... :147: u svakom slucaju pisem vam... Pozz

#10 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 275 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd

Posted 09 November 2010 - 11:10 AM

E ne znam da li te mrzi da ides do Kraljeva, ali tamo ima mnogo placeva.Elem jedan plac drze dva druga, i plus obijica voze alfei plus imaju i svoj servis i svoju prodavnicu delova za alfe i ostale italijane... Ja iskreno nisam hteo da kupujem na placu auto, ali kada sam video, sada moju, 147-cu to je bila ljubav na prvi pogled :-) Znaci momci su potpuno korektni, meni je falilo levi zmigavac i blatobran oko desnog tocka je bio malo naprso...sve su mi sutradan poslali novo na kucnu adresu. Iako sam bio sedmi koji je tog dana kupio auto sa njihovog placa jedan od njih je isao sa mnom i u policiju da sredim papire i kod majstora za tehnicki, momci su sve papire i ostala cuda sredili za dzabe... Rekli su mi da zamenim alja, filtere i tako to...Rekli su mi da je poceo da se cuje levi homokineticki... I stvarno da kucnem u drvo nista do sad nije bilo problem... Ja sam zamenio sve diskove i placice posto su ovi bili pri kraju, ali majstor mi je rekao da bih bez problema mogao i pethiljade kilometara da predjem sa njima...Inace prodavci su me posle desetak dana zvali da pitaju da li je sve u redu i kako sam zadovoljan autom. Ja sam bio u cudu koliko su bili ljubazni...Ako si zainteresovan, mogu ti dati njihov broj.

PS ovo nije reklama nego moje iskustvo, namerno nisam napisao koji je plac u pitanju...

#11 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 6,238 posts

Posted 09 November 2010 - 11:50 AM

No problemo, ali ako si toliko zadovoljan njima svoje iskustvo mozes upisati u ovoj temi kao i brojeve telefona, tu smo da jedni drugima olaksamo stvari u savetima, iskustvom, nalazenjem delova ...
http://www.alfisti.r...hp?showtopic=53
P.S. Sorry za off

#12 Stanisa

Stanisa
  • Alfista
  • 92 posts

Posted 09 November 2010 - 12:17 PM

Pa ja nisam siguran da li je to taj plac, ali video sam jednu :147: na oglasima iz Kraljeva sa nekog placa moguce da je to taj plac... Ne znam da li ovde sme da se kace linkovi... Alfa je siva,2.0 TS,full oprema... Ako mozes ostavi mi broj, dobrodoslo je u svakom slucaju... Jurim da kupim :) vec 2-3 meseca a dve nedelje aktivno :) :) Pozdrav i hvala na pomoci :) A ja cu videti da li trenutno imaju neku :147: koja bi meni odgovarala, posto ja jurim uglavnom ili 1.9 JTD ili 2.0 TS :)

Edited by Stanisa, 09 November 2010 - 12:18 PM.

#13 Guest_Vucko_*

Guest_Vucko_*
  • Guests

Posted 09 November 2010 - 12:22 PM

Kaci linkove oglasa slobodno.

#14 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 6,238 posts

Posted 09 November 2010 - 01:18 PM

Da se nadovezem na Vuletov post, ili ovde ili u oglasima svejedno je. Pa daj da vidimo tu :) .

#15 Stanisa

Stanisa
  • Alfista
  • 92 posts

Posted 09 November 2010 - 01:33 PM

To je ova :) koju sam ja nasao sa oglasa u Kraljevu... Klikni Ovde

#16 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,206 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 09 November 2010 - 03:41 PM

Na slikama lepo deluje,ali nista dok ne odes da pogledas uzivo.
Meni se ne svidja sto je 2.0TS

#17 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 275 posts

Posted 09 November 2010 - 04:31 PM

E mislim da se taj plac zove AutoSystem, njihov sajt je www.autosystem.rs.Ovo su licni brojevi od gazda: Ivan 0612282228 drugi mislim da se zove Dejan koji inace i drzi prodavnicu delova za alfe je 0656633988. Ja cu sutra da ih zovem treba da narucim set zupcastog i pk kajsa pa cu da ih pitam da li sam u pravu za ime. Jbg moras me razumeti, bio sam presrecan sto sam kupio alfu, tako da nisam znao ni gde se nalazim, a kamoli kako se zove plac :-)
Evo primer moje alfe 147. Ona je 2001 godiste, 1,9 jtd, presla 134 000 km, mislim da je dinamik paket opreme posto nema kozu i automatsku klimu... Trazili su za nju 4000 evra, pa im je zadnja cena bila 3800. Posle pet sati pogadjanja i da ne pricam sad sta je sve bilo :-) ponudili su mi cenu od 3400 evra, ali da mi skinu prelepe alu felne, one alfine sa pet kruga slicne onima na djulijeti, i da mi stave celicne sa zimskim miselin alpin gumama, a kako ide zima a ja bez para to mi je bila super ponuda. Imam coveka koji zna coveka na carini i proverio sam i kilometrazu i da li je udaran i sve. Posle desetak dana su mi nudili 4600 evra za nju, ne lazem casna rec. Na njoj sam uradio servis, zamenio homokineticki, zamenio diskove i kocnice ialo nisam morao i to bi bilo to. Sad su na redu kajsevi, ali sve je to normalno da mora da se zameni kod polovnog auta ako hoces da ti traje i da budes siguran u njega.

#18 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 275 posts

Posted 09 November 2010 - 04:43 PM

Vidoh sad na sajtu da trenutno imaju cetiri alfe ali sve su sa benzinskim motorima...Ljudi mi obicno pricaju da su alfini benzunci vrlo losi, bez da uvredim nekog, ali to su mi rekli i u servisu... Probaj da nadjes jtd, ljudi beze od dizela kao skupa je registracija...na placevima isto ne dovoze dizele jel im dugo stoje, i onda moraju da im spuste cenu da bi ih prodali. E tu je tvoja prilika da kupis dobar auto. Ja sam hvala Bogu tog dana kada sam kupovao imao mnogo srece...Ali kao sto svi kazu ostavi sa strane jedno hiljadu evra za popravke,pratecu opremu i registraciju, trebace ti. Ja sam se smejao tome ali eto, mene je do sada alfa sa svim troskovima ispala 4200 evra. Naravno ne moras da mu sijes presvlake po meri, ne moras da ga poliras, ne moras da imas lavlju kandzu, brisace od 25 evra (prednje) itd... Mozda sam ja ipak preterao :-) Ali za kola i devojku idu sve pare...malo vise za kola :-)

#19 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,206 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 09 November 2010 - 04:51 PM

Kazu da su Alfini benzinci losi? E ovo prvi put cujem.

#20 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 275 posts

Posted 09 November 2010 - 04:58 PM

E kao sto rekoh nemoj neko da se ljuti samo tako su meni rekli. Ja sam trazio da kupim benzinac, iskreno ne volim, bolje reci nisam voleo bucan zvuk dizela i narucito kad cujem kako radi, podseca me na traktor... Kada sam bio u servisu tamo je stojala prelepa 156-ca iz 2002 godine kojoj je kako sam gazda kaze totalno vrisnuo motor, nesto se odvalilo ili sta vec ne razumem se toliko. Inace u pitanju je 1,6 benzinac. Sad ima i drugih slucajeva...moj komsija je u isto vreme kad i ja kupio 156-cu 2.0 benzinac i on je zadovoljan. Mozda je ipak do toga ko je i kako vozio taj auto pre nas...

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users