Jump to content

Photo

Posteni Vozaci

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 16 June 2015 - 05:57 PM

Danas se u ovoj nasoj zemlji, takva kakva jeste, retko srecu dobri ljudi a jos redje oni koji su spremni da priznaju svoju gresku i kao takvi obicno budu "markirani" kao budale ili smotani. Sta reci na ovaj postupak?!

Mi, bar mi nesto stariji, koji smo odrastali u drugacijem okruzenju, u svetu gde se postenje smatralo vrlinom a ne nesposobnoscu, gde je bilo normalno priznati gresku i za to dobiti po turu i gde je bila ispunjena neka druga Bozanska pravda, u svetu u kom su nas ucili da nije lepo lagati i varati ljude oko sebe, gde svi pre ili kasnije dobiju ono sto su zasluzili ispadamo nesposobni za ovaj, neki drugaciji, zivot koji nam je nametnut posle svih desavanja iz poslednje decenije proslog veka.

Tesko je ovakve ljude dovesti u "kolosek" gde su starlete siva eminencija, u kome "zestoki" momci sa asfalta budu uzori klincima iz kraja i pojavljuju na TV-u deleci lekcije o zivotu, gde je normalno da se prelazi iz stranke u stranku da bi se ostalo na vlasti ili poziciji, gde devojcice prate trendove polugolih pevacica iz emisija koje vode ljudi subotom uvece od 8, gde voditelji nemaju sarm jednog Mice Orlica ili Minimaksa, gde gomila njih ne zna ko je Masimo Savic a jos manje legendu o Doris Deju, oni koji nisu ziveli u svetu u kom smo odrasli mi ali im i ne mozemo ni zameriti jer smo se i mi iz nocne more koja je trajala konstantnim ratovima probudili u sadasnjosti i morali da naucimo da plivamo po nekim drugim pravilima. Nije bitno da li je to kraul ili leptir, stil nije vise bitan, sada je bitan samo cilj a sva sredstva su opravdana ...

Kada bi se neko zaposlio, u slucaju da ne zeli da menja firmu u njoj bi ga docekala penzija a danas ako firma ne propadne, bez obzira na ugovor o stalnom radnom odnosu lako leti s'posla ....

Nego da ne tupim previse, ovu vest sam zeleo da prenesem: Iz svih ovih razloga mozda trema malo pompezniji naslov teksta.

POŠTENO Čuknuo auto, pa ostavio vlasniku broj telefona

M. B. | 15. 06. 2015. - 16:07h | Komentara: 31

Nije neobično da posle “čukanja” vozači jedni drugima pruže ruku i dogovore se oko plaćanja štete… Ali, retko kada će krivac pozvati vlasnika na dogovor, ako niko nije ni video da mu je načinio štetu. Verovali ili ne, upravo to se desilo na Banovom brdu.

628069_poruka-fejs_f.jpg?ver=1434376466

“Čuknuo sam ti kola, nisam se lepo isparkirao… Platiću ti štetu, javi m i se na broj 064/******* Žurim, izvini!”.

Ovo je jedan pošteni vozač poručio vlasniku automobila koji je oštetio, na Banovom brdu. Poruka je osvanula na društvenim mrežama, a ljudi su bili u tolikoj neverici da su počeli čak i da se šale na račun njegovog poštenja. Prvo što im je palo napamet je da to nije njegov broj.

- Garant je ostavio svekrvin broj telefona - stoji u jednom šaljivom komentaru.

Naravno, bilo je i onih koje je gest nepoznatog vozača oduševio.

A da li je ispunio obećanje, to zna samo onaj kome je poruka bila namenjena.

Izvor: blic.rs

Kada sam ovo procitao vratilo me u 2oo5 godinu jer sam istu svtar, jednog potresnog dana, odradio i ja. Dan je bio za zaborav kao takav jer mi je na poslu na rukama, vise puta umirao klinja od 22 godine. Ne zelim opisivati ovaj dogadjaj koga se i danas detaljno secam, niti epilog price koja je za neverovati a ono sto zelim reci je da sam tada vozio 146. vec nekoliko godina, boxer u njoj i pojam za moje shvatanje Alfe i, tada, jos uvek atraktivan model

E, pa nakon tog preteskog dana, prilikom izlaska s'parkinga prerano smotam i ocesem se o vozilo parkirano sa moje leve, vozaceve, strane. Pazi, kazem vozilo a u pitanju je obican Jugo bordo boje, novije generacije sa plasticnim branicima. Onako rasejan, u trenutcima kada sam samo mislio da se docepam kuce i popijem koje pivo kako bi me opustilo i teralo da zaboravim vreli letnji dan od 42 stepena i sve dogadjaje od jutra koje me jednostavno primoravalo da budem onde gde netrebam i to vise puta.

I tako "vozeci" ocesam zadnja vrata, rub i felnu. Napravio sam dobru liniju na mom autu. Na sprecu ipak nisam prejako smotao volan i to sam video tek kada sam isparkirao. Naravno, stao, pogledao stetu kod mene, stetu na drugim kolika i mislio ...

Kod mene je bilo potrebno raditi prilicno a sa branika Juga samo skunuti farbu koju sam ja ostavio i mozda ga ponovo sprejom ofarbati u crnu boju. Nista prema steti na Alfi. Da trazim vlasnika koji je mozda u ambulanti koja se nalazila pored fabrike ili u fabrici gde radim nisam imao nameru, zaista posle tako teskog dana. Jos ako radi drugu smenu, pa ga izvlaciti iz proizvodnje ... Ili je nekao ostavio auto pa otisao na sluzbeni put. Zaista vise nisam imao snagu.

Preklopio sam papiric, upisao broj telefona i dodao da mi se vlasnik Juga javi. Dokotrljao se do kuce, sa mnogo vecom koncentracijom u voznji nego li na parkingu, ispricao kako sam udario kola i trazio pice jos sa vrata. Dok su kretale kritike o tome da ne pazim kako vozim ispricao sam i razlog. Muk, tisina i neverica ... Doslo je i to pivo ... Posle nekoliko casa zeleo sam samo da legnem ...    ... i spavam ...    Da se ne budim u narednim danima. Medjutim dejstvo piva je kratko trajalo i par sati posle ponoci je usledilo uobicajno budjenje i okretanje po krevetu. Jos jedna preduga noc.

A vozac Juga? Nikada mi se nije javio niti sam saznao ciji je to auto bio. Pitanje je da li je uopste i video papir koji mu je bio namenjen. Proveravao sam par puta po parkingu ali takvog vise nisam video.

#2 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 17 June 2015 - 03:41 PM

Auuuu, položi ti pisci al pade iz gramatiku :D

Šalu na stranu, pošten stav i preuzimanje odgovornosti za svoje postupke je postalo raritetno i anahrno ponašanje, da se evo svi čude...

#3 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 17 June 2015 - 07:51 PM

Ma nisam ponovo prolazio tekst, bio sam umoran i mrzelo me. A u jednom trenutku sam se pitao da sve obrisem pa je tako ostalo sa greskama. Neka ide zivot ....

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub