Jump to content

Photo

Alfa 156 1.8 Ts Problemi

156 TS

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 ivcha90

ivcha90
  • Alfista
  • 4 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 1.8 TS 106kw

Posted 16 May 2015 - 04:30 PM

Pozdrav drugari, vozim Alfu 156 1.8 TS i imam par iritirajuca problema, desava mi se u voznji da krene da secka na recimo 2100 obrtaja i to radi uvek kad mi je pedala gasa bukvalno par milimetara pritisnuta, cim je vise ili uopste nije pritisnuta ne secka, onda desi se da kad naglo ubrzam par puta secne u toku ubrzanja i na kraju ono sto me izludjuje u niskim obrtajima od 1000 do 2500 kad dam gas jedva da odreaguje dok ne predje, cini mi se da negde kao povuce vakum, promeni zvuk kao da usisa vazduh a nista se ne desi, vuce se jedva, a cim predje 2500 ili 3000 odlicno ide. Probao sam da raskacim protokomer ali tad neravnomerno radi, kao da trokira. Filter za vazduh sam menjao pre par meseci, auto vozim na plin u pitanju je Brc. Ako neko moze da mi pomogne savetom ili sugestijom neka pise, hvala unapred svima. Pozdrav

#2 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 16 May 2015 - 05:54 PM

To što secka može da bude mnogo toga...bez detaljne dijagnostike teško da ćemo doći do nekog rešenja. Protokomer se ne proverava raskačivanjem, nego čitanjem vrednosti na kompu.Da nije crevo usisa od protokomera do filtera vazduha negde naprslo ?

#3 ivcha90

ivcha90
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 16 May 2015 - 11:17 PM

Od filtera do protokomera imam napukotinu tj ne zatvara se lepo kutija filtera pa ima malo lufta s jedne strane ali do sad je i tako radio :|, od protokomera do usisa mi je ono revrasto crevo ispucalo ali zalepljenk je trakom. Cak kad sam uzeo auto to crevo je bilo napuklo skroz i imalo je rupu i auto je kidao, isto je iso i kad sam zalepio, ovo se desava u poslednjih par dana, jel ima neko sliku stelovanja ono srafa klapne tj kolko treba da bude stegnut i da li treba da ima lufta kad se mrda rukom taj sraf ima malo lifta kod mene i ne pomera odma klapni tj sraf je kao neki granicnik ne znam ni ja, pa ne znam da li da stegnem da nema lufta ili postoji nesto odredjeno.

#4 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 16 May 2015 - 11:45 PM

To moraš da središ!Krpljeno crevo nije rešenje, možeš da voziš tako, ali onda se ne čudi otkud secka i troši mnogo više negoli je uobičajeno! Pa ne košta sve to što si pobrojao 100 dukata bre.

#5 ivcha90

ivcha90
  • Alfista
  • 4 posts

Posted 17 May 2015 - 07:26 PM

Resen problem, svratio drug sa Alfom 156 2.0 pa smo prebacili creva i auto se isto ponasao. Podesio sam klapnu tj onaj sraf za poziciju, zatego sajlu, ocistio klapnu i odradio reset klapne i sad neuporedivo bolje ide. 

@Mimmy zamenicu crevo ovih dana, ionako trebam da narucim zadnji levi lezaj pa da sve resim odjednom, hvala na sugestijama ;)

Also tagged with one or more of these keywords: 156, TS

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub