Jump to content

Photo

Dilema, Sve O Kupovini Alfe 147

Alfa 147 jtdm 16V 140 ks AR 147 JTD ili 1.6 TS 147 Alfa Romeo 147 facelift :)

• Please log in to reply
909 replies to this topic

#61 Dewillex

Dewillex
  • Alfista
  • 729 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 Selespeed

Posted 01 February 2011 - 08:34 AM

QUOTE(Ralee @ Feb 1 2011, 04:18 AM) <{POST_SNAPBACK}>

Druze moja je 1.6ts ali je chipovana i ima 160ks. Stajala je sest meseci jer imam i bmw-a uz nju i sada kada sam je upalio nesto brljavi,tj. cim dodas naglo gas,ona trokira i gusi se.Malo me to kod njih nervira.Ostavis ispravnu i kad treba da je vozis a ono problem.Moram ovih dana da je vozim u servis pa da vidim sta je sa njom.Osetljive su i na trapu.Doduse,moja ima velike felne i siroke gume a pri tom je i spustena = gasni amortizeri,pa se malo vozis kao na trkama...samo mozes da vozis po krivinama koliko god brzo zelis i upravljivost kao kod nje malo gde mozes sresti...Pozz Uz ovo sve da naglasim,ja bih moju alfu prodao i to za daleko manje para od te cene,pa ako nisi uzeo kod mene ces je dobiti za 3500eurica vesel.gif

Jel to samo chipovan pa ima 160 ps ili si i još nešto radio? Kako znaš da ima 160 ps? Gde si merio?

Ne mislim ništa loše. Hteo bi i ja moju da nasviram pa pitam. drinks.gif

#62 Guest_Vule_*

Guest_Vule_*
    • Guests

Posted 01 February 2011 - 12:52 PM

Gde si je cipovao? 40 ks je poprilicno veliki dobitak za taj motor samo sa drugom mapom...
    Jel mereno negde tih 160ks ili je to samo na papiru?
    Ne mislim ni ja nista lose,samo mi je malo nerealno... rolleyes.gif

#63 Dewillex

Dewillex
    • Alfista
    • 729 posts
    • Alfa model:Alfa Romeo 147 Selespeed

Posted 01 February 2011 - 01:00 PM

Rale mislim da sam te sreo pre koju nedelju u Irigu ako se nevaram. Neznam sta sam vozio. Mnogo lepo izgleda ta tvoja uživo. Pojava je na putu. evilgrin0007.gif

#64 Ralee

Ralee
    • Alfista
    • 8 posts
    • Alfa model:147ts tuning

Posted 01 February 2011 - 08:22 PM

QUOTE(Dewillex @ Feb 1 2011, 08:34 AM) <{POST_SNAPBACK}>
    Jel to samo chipovan pa ima 160 ps ili si i još nešto radio? Kako znaš da ima 160 ps? Gde si merio?

Ne mislim ništa loše. Hteo bi i ja moju da nasviram pa pitam. drinks.gif

Ma ne mislim da mislis nesto lose.Ja sam je uvezao i drugar koji ima auto plac mi je rekao da stoji na placu u Italiji i da ima papir sta je radjeno,medjutim ja ga nisam dobio i ne mogu sa garancijom da tvrdim sta je tu radjeno ali sam probao istu u varijanti 120ks i nije ni blizu kako ovo ide.Ona je gore radjena,cak ima i neki dodatak na soferci da je imala NOZ ili nitro kako vec,mada ili je samo namontirano fore radi ili je ucestvovala na nekim skupovima pa je oznacena,stvarno nemam pojma.Ja je retko vozim jel nemam vremena ai bmw mi je za svaki dan,tako da je povremeno leti za vikend isteram,izjurcam se i to je to...

#65 laki82

laki82
    • Alfista
    • 9 posts

Posted 21 March 2011 - 09:30 PM

Pozdrav svima!
    Nadam se da nisam omasio temu u pod4umu smile.gif
    Imam par pitanja koja me muce duze vreme.. Radi se o tome da zelim jako da kupim alfu 147, ali o alfi neznam nista sem onoga sto sam citao po netu i cuo utiske ljudi koji su opet culi od drugih... Uglavnom lose strane: Problemi sa trapom, viljuskama, elektronikom, delovi preskupi za odrzavanje,...
    Znaci misljenja su jako podeljena, a ja izgubljen u dilemi i neudomici sta raditi? Pazariti je ili ne???
    Izgled perfektan, cena polovnjaka od 4-5000 eura nije mnogo za takav auto, ali me odbijaju ovi problemi o kojima sam citao i cuo razne price.
    Drugo iz vaseg licnog iskustva, da li se jednom momku sa nekom prosecnom platom od 300e isplati kupovati i odrzavati alfu??? smile.gif) Da napomenem da ce u tu platu uci i rata kredita (80-100e). smile.gif
    Dajte mi neko poredjenje u smislu "cena delova alfe 147 je ista ili slicna kao za WV, Audi, reno, pezo, Fiat, bla bla " cisto da imam predstavu koliki bi mi bio trosak oko odrzavanja (redovan servis, veliki servis, trap...).
    Trece u slucaju da me ubedite da je to pravi auto u smislu da mogu da je priustim sto se odrzavanja tice, koji model 147 da uzmem? Rekli su mi da gledam iskljucivo 1.9 JTD motore?
    Cetvrto i zadnje smile.gif Sta da gledam i nasta da obratim najvise paznje prilikom kupovine polovnjaka???
    Nadam se da netrazim i nepitam previse smile.gif) ali razumite me jer mi se jako dopada, a bas nista neznam o njoj, a i nemam prave ljude oko sebe koji bi me posavetovali oko mog odabira.
    Hvala unapred !!!

#66 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
    • 1,613 posts
    • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 21 March 2011 - 09:47 PM

smile.gif

Ti izgleda ne znas zasto i kako se kupuju Alfe?? smile.gif

Pitanje da li se isplati?? Zavisi kako gledas na isplativost... Kostace te, izgubices na vrednosti ako zelis da je prodas, ali stavljace ti osmeh svaki put kad je vozis, gledas ili pricas o njoj...

Ne opterecuj se cenom delova... kostaju koliko treba da kostaju rezervi deo za jedan savremen automobil, sigurno su mnogo skuplji od delova za Yugo smile.gif

Da te ubedujemo necemo, jer takva odluka mora da bude tvoja wink.gif

Pozz i dobrodosao!

#67 Nesa

Nesa
    • Alfista
    • 5,574 posts
    • Interesovanja:Alfa Romeo
    • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 21 March 2011 - 09:55 PM

Kupi JTD i uzivaj. Prvenstveno gledaj da motor i turbina budu dobri,a sve ostalo je potrosni materijal.
    Obrati paznju na trapove,pogotovo prednji trap.
    Pojedini delovi su ti skuplji nego za WV,a pojedini mnogo jeftiniji. Jedina mana 147 je sto se teze nalaze polovni delovi ako ti nekad zatrebaju.

#68 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
    • 2,269 posts
    • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 21 March 2011 - 09:57 PM

Pozdrav.
    Ako ti sviđa alfa i ako je alfa virus uzeo maha, ništa ti tu ne možeš biggrin.gif

Hm, sad u tvoju matematiku neću da ulazim (oko para), ali ništa više nećeš davati za održavanje 147-ice u odnosu na neki drugi noviji auto... Sve zavisi kakav auto pogodiš, ali ako pažljivo odabereš nećeš imati problema.
    I ja bih ti preporučio JTD, ako voliš dizele, jer su se odlično pokazali. Iz iskustva govorim, sa jtd, ako mu redovno radiš servise, neće te izneveriti.

A što se odabira polovnjaka tiče, baci malo pogled ovde : http://www.alfisti.r...p?showtopic=846

Želim ti da što pre kupiš Alfu wink.gif

#69 Danpil

Danpil
    • Alfista
    • 279 posts
    • Alfa model:147 1,9jtd

Posted 21 March 2011 - 10:17 PM

Realno Doc je u pravu. Mada iskreno sa 300 evra minus 100 tj. sa 200 evra mesecno tesko da mozes da vozis Alfu, smile.gif
    Naravno polovan auto zahteva dosta para za da kazem pocetno odrzavanje...
    Evo ja imam 147-cu 1.9 jtd ali je 2001 godiste... Dosta toga sam radio na njoj iako su mi svi majstori rekli da sam kupio odlican auto.
    Elem zamenio sam diskove sa plocicama prednji su Bosh isti koji idu na novije tj. 147-ce posle 2004 godine, a zadnji ne znam tacno ali nesto bolji nego sto su bili fabricki na njoj i to me je kostalo oko 28000 din ne znam ni ja vise tacno, bilo je pre oko sest meseci. Tada je lik u toj istoj prodavnici kupio sve diskove i plocice za Audi A4 nesto ispod 2000-tog godista za 18500 dinara, ali kao sto mu je i prodavac rekao to su najverovatnije delovi iz turske...sto nije slucaj sa delovima za Alfu...
    Veliki servis (zupcasti, pk kajs, svi filteri, ulja i rashladna tecnost) kosta od 25 000 pa na vise, mnogo vise....
    Mozda deluje banalno ali bar ce ti jedna plata otici na gume, jedna na registraciju, druge dve na propratne sitnice, ali tako bi ti bilo i da kupis neki drugi auto.
    Majstori ce ti postati dobri drugovi biggrin.gif Ako ne znas nista o kolima, vrlo brzo ces sve nauciti laugh.gif
    Ali jedno je sigurno, osecaces se posebno vozeci Alfu, narucito kada ti drugi Alfisti budu ablendovali u prolazu...vecina je uvek spremna da pomogne!
    Ako hoces auto koji ces da kupis i da samo vozis bez preterane brige o njemu onda Alfa nije za tebe, one su kao bebice o kojima moras stalno brinuti xaxa.gif

#70 laki82

laki82
    • Alfista
    • 9 posts

Posted 21 March 2011 - 10:19 PM

Hvala na dobrodoslici i delimicnim odgovorima! smile.gif Vladin post ce mi znaciti dosta.
    @doco jbg znam zasto se kupuje alfa, ali nazalost neznam kako wink.gif
    @danpi hvala na odgovoru. To jeono sto sam od prilike trazio i ocekivao.. jbg ipak je alfa malo veci zalogaj za moj dzep sad.gif
    U sustini odrzavanje mi je najveci problem, a za sve ostalo bi se snasao nekako smile.gif

Edited by laki82, 21 March 2011 - 10:20 PM.

#71 Nesa

Nesa
    • Alfista
    • 5,574 posts

Posted 21 March 2011 - 10:25 PM

Laki a sto su delimicni odgovori? Napisi konkretno sta zelis da saznas i odgovoricemo ti.

#72 kosmos87

kosmos87
    • Alfista
    • 123 posts
    • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 21 March 2011 - 10:35 PM

Ja sam vrlo nov sa alfama,ali mogu da se poistovetim u nekom smislu sa tvojim razmisljanjem...nisam previse racionalan pa nisam bio ni pri kupovini auta,posedovanje alfe shvatio sam kao da imas devojku koja je top model i svi ti u gradu zavide na njoj i u krevetu ne moze da bude bolje i perverznije smile.gif,ali onda ona ode na par nedelja u Milano da sljaka (to ti je dok skupis pare za popravku) i u bedaku si,ali zato kad se vrati najsrecniji si covek na svetu...a posto verovatno neces nikada da imas devojku manekenku kupi sebi alfu xexe

A konkretno trebalo mi je oko 800 evra ulaganja pre nego sto je bila spremna za voznju...prednji trap,veliki servis,4gume,obavezna oprema u kolima i registracija...

#73 idekius

idekius
    • Alfista
    • 1,928 posts
    • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
    • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 21 March 2011 - 10:38 PM

Niko neće ni u šta da te ubedjuje smile.gif
    Nemoj da kupiš Alfu... o.k. ... Samo mi reci šta to može da se kupi za pare za koje može da se nadje 147 u propisnom stanju?
    Ja nisam od onih koji slepo gledaju samo u alfu i nipodaštavaju sve ostalo. Naprotiv... Trenutno je kod VW 1.8T fantastičan motor sa još fantastičnijih 180 ks. Moderne koncepcije, visoke efikasnosti, a postoji i par lepih školjkica u koje se pakuje. VW 1.8T u Audiju TT... Heh... Ne bih se žalio smile.gif Ko kaže da je loš, taj nije pri sebi smile.gif Ali ima jedan mali zec... U stvari, dva mala zeca... Gle, kad bolje pogledam tu je čitava mnogobrojna zečija porodica smile.gif Koliko koštaju polovni VW sa 1.8T motorom u odnosu na polovnu Alfu 147 2.0 TS? Cena je super, pogotovu ako se radi o lepšim i kvalitetnijim varijantama (Audi TT).
    Priča o jeftinom održavanju pada takodje u vodu. Motor moderne koncepcije ne može da bude baš badava za održavanje... Visoka efikasnost podrazumeva složeniju koncepciju, veću preciznost i samim tim i nešto skuplji npr. veliki servis, potrebu za kvalitetnijim (skupljim) uljem itd.
    TDI je takodje o.k. motor, mada gubi bitku u eri common rail dizel motora. VW će morati (a verovatno i hoće) da malo osavremeni svoje dizele. JTD i njegova druga generacija (Multi Jet) su im stavili ozbiljnu količinu soli na rep smile.gif A to koliko su jeftini za održavanje bi video onda kada bi ti došla na red za servisiranje turbina, što je kod njih čest slučaj (dizeli su obično dosta prešli). Ma džaba smile.gif

Da... JTD je odličan motor. Zavisi ko šta voli. Po meni je najbolji alfin motor, ako se uzme u obzir šta se i za koje pare dobije, 2.0 TS. Ne troši malo kao dizel, nije tako domaćinska varijanta, ali mu je potrošnja ipak prihvatljiva, kao i cena registracije, a u malenoj 147 školjkici je prilično zverinjast i možda nećeš moći da "pokidaš" TT-a sa 1.8T motorom, ali ćeš barem ozbiljno da ga pomučiš smile.gif Što se mene tiče, 147 2.0TS je nabolja moguća ponuda u klasi polovnjaka sa sportskim osobinama. Za te pare, teško da može bolje!
    Sve iole slično košta puuuunnnooo više, ako ičemu valja. Ne pričam samo o Alfama, već o kompletnoj klasi.
    Naravno da ima boljih i kod Alfe i kod drugih... GTA je super varijanta sa svojim 3,2 motorom smile.gif , ali... budimo realni smile.gif

Eto... Čekam odgovor... Koji bi ti bolji auto za te pare? wink.gif

Edited by idekius, 21 March 2011 - 10:43 PM.

#74 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
    • 1,613 posts
    • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 21 March 2011 - 10:58 PM

Kosmos razume smile.gif

#75 laki82

laki82
    • Alfista
    • 9 posts

Posted 21 March 2011 - 11:06 PM

Delimicni su bili u smislu cene odrzavajna, posto sam video samo prva 3 posta.. kasnije dok sam odgovarao ukljucio se i danpil pa mi je malo razjasnio stvari. Nema ljutnje i nista lose nisam mislio time Neso smile.gif
    Nisam mislio bas da vas smaram da mi nabrajate cene delova i servisa. Zato sam i rekao moje cene primanja da vidim da li bi se uklopio itd. Ipak vi bolje znate koliko vas i sta izadje. Alfa je po tom pitanju ozloglasena, a ja sam ko tele smile.gif gledam i mucim se i neznam sta mi raditi smile.gif
    U sustini za te pare te preformanse i izgled tesko da ima da se nadje! Mada ja nisam lik koji divlja toliko.. (mozda malo po gradu smile.gif)
    U sustini zelim lep i atraktivan auto koji ce da povuce kad zatreba, ali za neku normalnu voznju u sustini. Ne preterano divljanje.
    E sad cuo sam od jednog decka, da je u sustini koliko para toliko muzike na nasem trzistu polovnjaka. Tako da negledam 147 ispod 4-4500e? A vidim da cene idu od 3200 pa navise..

#76 laki82

laki82
    • Alfista
    • 9 posts

Posted 21 March 2011 - 11:18 PM

Da zaboravih da pitam smile.gif
    Ajd konkretno sad:
    kupim 147 za 4000e najbolju sto mogu da nadjem za te pare. Uradim velki servis, izmenjam viljuske i ostalo sto treba oko trapa (ako to vec sve nije uradjeno). To od prilike izadje oko 500e ako sam dobro sracunao? Imam 147 za 4500e. Koliko sam ja racimo miran sa time? Radim samo redovan servis kad treba. Vozim normalno bez divljanja i akanja kola (pogotovo po rupama mada to nije moguce izbeci kod nas nazalost).
    Iskreno ja ne prelazim neke vece km. max 15000 god. bar do sada nisam smile.gif
    p.s. da i tacno je da sam do sada vozio Yuga jbg, koji ne da je jeftin za odrzavanje, nego te sramota kad nakupujes delova i delova i trbas da platis par hiljada din xaxa.gif
    znam i komentare na ovo tako da.. smile.gif

#77 idekius

idekius
    • Alfista
    • 1,928 posts
    • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
    • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 21 March 2011 - 11:25 PM

Niko ne može da ti da garanciju na bilo šta polovno. Alfu, Mercedes, ili Audi...BMW... Lotus... Aston Martin... Maserati... smile.gif
    Ako si maler, ili ako kupiš loš primerak, svaki može da se raspadne.
    Poenta je kupiti 147 kojoj su trapovi i ostalo u redu. Ko kaže da trapovi moraju odmah da se servisiraju???
    Veliki servis se radi kada se kupi bilo koji auto... tako da to i ne računamo.
    Dakle, ako kupiš 147 u dobrom stanju, uradiš veliki servis, čuvaš, poštuješ i održavaš auto, poštovaće i on tebe. Tj. imaćeš dobar auto, jer 147 jeste dobar auto.
    Na koliko, to niko ne zna, a to zavisi pre svega od tebe, a vala i faktora sreće, sticaja okolnosti itd. ali to ne važi samo za 147, već za svaki auto.

Edited by idekius, 21 March 2011 - 11:25 PM.

#78 Nesa

Nesa
    • Alfista
    • 5,574 posts

Posted 21 March 2011 - 11:43 PM

Laki ne ljutim se ja,taman posla. smile.gif Ako hoces da saznas cene delova reci cu ti nije problem.
    A to kolko ces da budes miran kad uradis veliki servis,to samo Bog zna. Mozda je vozis 40000-50000km i da joj menjas samo ulje i plocice i jos poneki potrosni deo,a mozda ti nedao Bog odma sutra rikne nesto. To niko nemoze da zna. Sve zavisi kakve si srece i kako postujes auto.
    Meni je motor riknuo posle 500km od velikog servisa,to niko nije mogo da pretpostavi.
    Da rezimiramo sto bi reko Sojic.
    147 moze da se vozi sa platom od 300e mesecno. Jedan mesec ces da puknes 200e,sledeca 3 meseca si miran,pa opet 200e i tako u krug.

Edited by Nesa, 21 March 2011 - 11:44 PM.

#79 magic33

magic33
    • Alfista
    • 2,496 posts
    • Pol:Not Telling

Posted 21 March 2011 - 11:43 PM

Pošto je od 01.01.2011. počeo da važi zakon o zaštiti potrošača,auto kupljen na placu kod prodavaca polovnih automobila ima garanciju od godinu dana.Većina prodavaca je sredila vozila,odradila servise...i to uračunala u cenu.Cena auta ti sve govori.

#80 Nesa

Nesa
    • Alfista
    • 5,574 posts

Posted 21 March 2011 - 11:46 PM

QUOTE(magic33 @ Mar 21 2011, 11:43 PM) <{POST_SNAPBACK}>
    Pošto je od 01.01.2011. počeo da važi zakon o zaštiti potrošača,auto kupljen na placu kod prodavaca polovnih automobila ima garanciju od godinu dana.Većina prodavaca je sredila vozila,odradila servise...i to uračunala u cenu.Cena auta ti sve govori.

Magic jos to nije zazivelo kod nas. Bili smo Dejan i ja po auto placevima pre 20 dana. Niko ziv ne daje garanciju.
    Mozes jedino da oteras auto kod majstora da ga pregleda i to je sve. Daju samo garanciju na legalnost vozila.

Edited by Nesa, 21 March 2011 - 11:46 PM.

Also tagged with one or more of these keywords: Alfa 147 jtdm 16V 140 ks, AR 147 JTD ili 1.6 TS, 147, Alfa Romeo 147 facelift, :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
    Alfa Romeo Klub