Jump to content

Photo

Dilema, Sve O Kupovini Alfe 147

Alfa 147 jtdm 16V 140 ks AR 147 JTD ili 1.6 TS 147 Alfa Romeo 147 facelift :)

• Please log in to reply
909 replies to this topic

#1 srdjan84

srdjan84
  • Alfista
  • 1 posts

Posted 04 February 2010 - 04:59 PM

Pozdrav svima na forumu!

Planiram da kupim Alfu Romeo 147 1.6 twin spark 2002 god presla 114000km u odlicnom stanju.

Konkretno taj auto mozete pogledati ovde LINK.

Automobil bih platio 5000e (iako pise 5999), + svi troskovi uvoza i registracija bi bili 2000e sto znaci da bi me automobil izasao tacno 7000e.

Kupujem preko pouzdanog izvora koji kaze da je automobil u extra stanju, a ono sto me zanima je da li je ova cena (7000e) previsoka za ovaj automobil?

Potreban mi je odgovor u sto kracem roku i voleo bih da cujem vise razlicitih misljenja.

HVALA!
Srdjan

Edited by srdjan84, 04 February 2010 - 04:59 PM.

#2 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Pol:Male
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 04 February 2010 - 07:00 PM

Dobro dosao Srdjane.
Lepa 147,ali nije li to malo skupo 7000 za 2002god?
Pogledaj sta imas za 8000 .http://www.polovniautomobili.com/oglas330183/alfa_romeo_147_19_jtdm/

Edited by Nesa, 04 February 2010 - 07:02 PM.

#3 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 04 February 2010 - 07:54 PM

slazem se sa Nesom... jeste prelep auto... ali mi je cena nekako visoka... a jel taj pouzdan izvor detaljno pregledao auto?

#4 Nino147

Nino147
  • Alfista
  • 1,103 posts
  • Alfa model:Giulietta 1.4 Tb, ex 147 1.9 JTD

Posted 04 February 2010 - 09:36 PM

Preskupo je!
Takva se kod nas krece oko 5000, nema potrebe da komplikujes i uvozis iz inostranstva. Cene su jako pale ovde, pre nesto vise od godinu dana takve su se prodavale za manje od 7000 i veruj mi da oni koji tad nisu hteli da spuste cenu jos uvek ih nisu prodali. Pa ja sam tada platio dizel manje nego sto ces ti sada platiti benzinca. I to sa 6 airbagova vise. A nema ni plin. Pa ti sad vidi...

Ovo su ti moji favoriti, redom:
http://www.polovniau..._ts_progresion/
http://www.polovniau...alfa_romeo_147/
http://www.polovniau...alfa_romeo_147/
http://www.polovniau...16v_twin_spark/

#5 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 04 February 2010 - 09:47 PM

Ovako,
biraj koja ti se svidja pa pravac kršten majstor i to:Detaljan kompjuterski pregled,dizalica,merenje pritiska u cilindrima iliti kompresija(gledaj da bude od 11 pa naviše).Ono što je sigurno,veliki i mali servis su ti oko 300 eura,a sve dalje šta pokaže ono troje.Plin se veoma isplati,a beži od one od 105ks......nije se pokazala baš.......

Edited by Mimmy, 04 February 2010 - 09:50 PM.

#6 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 04 February 2010 - 11:22 PM

'ajde i ja da se javim....

Mislim da je cena previsoka, spolja auto zaista izgleda kao casa ali je starija verzija :evilgrin0007: (bez obzira sto nove krecu od 2oo4)...

Unutra ne vidim da ima nista posebno od opreme,analogna klima (sto i nije toliki minus), standardne felne, zaista ne vidim nista posebno na konkretnoj alfi da bi imala ovako visoku cenu...

Definitivno o ovoj ne bi razmisljao... Sa novcem koji zelis da das za ovu orjentisao bi se ka nekoj drugoj kod nas. Veoma lako moze da se desi da prodjes jeftinije a dodjes do kvalitetne alfe.

#7 ArtAlfa

ArtAlfa
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 25 July 2010 - 05:50 PM

Pozz svima, ja sam relativno nov ovde ali konacno, dosao do nekog novca pa mi se cini da je red da udomim jednu "macu" za kojom zudim vec godinama :D
Naime, rec je o 147-ici 2000-20001 god. i pokusavam da dodjem do besprekorne preko nekih ljudi i oglasa ali cini mi se bezuspesno... Interesuju me vasi komentari i preporuke, ako znate neku proverenu, javite, nije bitno gde se nalazi, dolazim i na kraj sveta po nju :lol:
Evo par linkova i alfica koje mi se svidjaju:

http://www.polovniau...6_ts_16v_euro3/
http://www.polovniau...o_147_16_16vts/

Nisam siguran u svoj izbor, zato pomozite sto pre ne mogu da cuvam pare vise :D
Unapred hvala.

#8 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 25 July 2010 - 07:59 PM

http://www.alfisti.r...amp;#entry11167

Ovde ces naci nekoliko stvari koje su vec napisane. kako vidim na obe postavljene nije odradjen servis, sto znaci da te to ocekuje. Na izdvojenu sumu za auto moraces da dodas jos nesto, ali bi te to ocekivalo bilo koji da je u pitanji.
Gledajuci ove linkove, prva je ona koja se meni licno svidja, mada ima nesto vecu kilometrazu u odnosu na drugu, ali mi nekako dodje ocuvanije, sto ne mora da znaci. Auto bi trebalo dobro proveriti sa nekim od majstora. Prikljuciti ga na komp, pa sta kaze. Obavezno proveriti i trapove jer taj deo moze biti problematican.
Ako se ne varam pre nekih mesec i po jedan nas poznanik je prodavao solidnu 147, nisam siguran da li je taj auto prodat ili ne. Nesa bolje zna. Mogli bi proveriti, a ako se ne varam evo slike:
http://img51.imagesh...38/img0285v.jpg
Pozz i tebi, slobodno pitaj sta te jos interesuje.

#9 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 25 July 2010 - 10:06 PM

Pozdrav i tebi kolega!
Što se tiče 147.......izbegni ove od 105ks....ne kažem ti to bez razloga.Kontrola kod majstora obavezno-kompjuter,dizalica,merenje kompresije(treba da bude oko ili iznad 11).Ulaganja su veliki i malis servis od koga god da je uzmeš,što je oko 300 eura.Ja sam se dosta namučila da nadjem svoju Alficu,imaš je u temi Alfitis chronica.Ako si iz Beograda,mogu da pomognem.

Edited by Mimmy, 25 July 2010 - 10:08 PM.

#10 ArtAlfa

ArtAlfa
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 26 July 2010 - 11:56 AM

Yo ljudi, pa vi ste zlatni sa odgovorima HVALA VAM PUNO! Sto se tice servisa, malih, velikih, to mora pa mora... kupio alfu od 3500 ili od 11500 isto mi se hvata, ne sme da ne bude cakum pakum :lol:
Nisam iz Bg-a, iz Nisa sam ali nema veze, kao sto sam vec napisao, po preporuci dolazim gde god :D
Interesuje me dosta stvari vezano za njih: potrosnja, mane, vrline, konkretne vrste motora a za te od 105ks znam da su se lose pokazale ali boze moj, ako naleti "dobra" progutao bih.
Ako znate neku da preporucite, ostavite koment ili posaljite poruku pa bi mogli i da se cujemo! Bilo kako bilo, ko je nadje ima pivo i voznju! Hah! :D

#11 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 26 July 2010 - 05:38 PM

Pa šta di kažem........ako je ne gaziš hladnu(dobro zagrej ulje pa šibaj kako hoćeš),ne overiš baš svaku rupu na putu,i uredan si u održavanju,eto ti verne i pouzdane drugarice.Ništa ona nije skuplja za održavanje od ostalih automobila,svako prevozno sredstvo zahteva redovno održavanje.Najbitnije je doći do očuvanog primerka,nažalost svašta se ovde nudi.Meni je veoma udobna,nisam je spuštaja jer je inače niska,a prinudjena sam često da parkiram na trotoaru.Prethodna,156 je bila spuštena na 16,i malo se osetilo na dužim putovanjima.Mislim da su 17 stvarno za svakodnevnu upotrebu i gradsku vožnju.......nepotrebno bacanje para,kod mene su 15 i to mi je očuvalo trap.Od te od 105,ma nek je najbolja beži u širokom luku........ne pričam napamet :lol:

#12 idekius

idekius
  • Alfista
  • 1,928 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo, muzika...
  • Alfa model:Bayerische Motoren Werke AG X3; EX:146 Junior

Posted 26 July 2010 - 06:28 PM

Kad kupuješ auto, ne bi bilo loše da pogledaš servisnu knjigu, ako je ima, a ako ne da pitaš vlasnika kada su menjane svećice i koje su stavljene, kao i da obratiš pažnju na to da li auto ima "dizel zvuk" i koliko dobro radi na ler gasu, inače veliki servis neće koštati 300 eu, već skoro X2, ukoliko na sve to treba dodati i protokomer, na to X2 treba dodati još para (mišljenja se razlikuju, a ja nikada ne bih ugradio išta izuzev originalnog Bosch protokomera, koji je skup).
"dizel zvuk" ima barem 50% Alfi sa Twin Spark motorima i tačno je da motoru ne šteti, ali tačno je i da je mnogo lepše voziti auto bez takvog zvuka (prijatnije u kabini, bolje vuče na malim obrtajima...), a cena dela (varijator faze) je 130 eu + rad. U nekim slučajevima je moguće repariranje, au niekim nije. Ako ga repariraš, pa brzo prozveči, trpećeš ga verovatno narednih 50.000 km, jer mora da se razubi motor da bi se popravio (zamenio), a veliki servis je idealna prilika za to.
Svećice se na TS motorima menjaju na 100.000 km i to je super, ali... ako kupiš auto sa svećicama na izdisaju, cena originalnih NGK svećica je preko 100 eu (valjda beše 120-130), a Bosch zamene oko 9000 din.
Ne bi bilo loše da pre nego što platiš auto uradiš dijagnostiku. To u Nišu možeš da odradiš npr. u Alfa Auto u Panteleju (Vojkan), kao i da proveriš koje je ulje u motoru. Naravno da ćeš ulje da zameniš, niko normalan ne bi vozio auto sa uljem koje je došlo u kolima, ali će ti vrsta ulja reći po malo o tome koliko je vlasnik vodio računa o autu. U TS Alfi bi morala da bude Selenia 20k, ili Selenia Racing. Neki ljudi koriste i druga, ali kvalitetna ulja, ekvivalentna pomenutim, ali ukoliko unutra naletiš na neko bezvezno ulje, neodgovarajućeg viskoziteta, hmmm... ja taj auto ne bih kupio.

Dobra vest: -1.6 motori sa 105 ks nemaju varijator.
Loša vest: -Ti motori su se loše pokazali (koliko ja znam).

Ako kupiš lepo očuvanu Alfu, lepo će te služiti i bićeš zadovoljan. Ukoliko se desi da treba odmah odraditi gore pomenute stavke (česti slučajevi), prodavac bi trebalo da koriguje cenu i opet ćeš biti srećan. Ali... ukoliko popaseš neodržavan auto u koji je neko samo sipao benzin i vozio ga na pranja, može da dodje do debelog razočarenja, a za to nije kriva Alfa, već aljkavi vlasnici.

#13 ArtAlfa

ArtAlfa
  • Alfista
  • 5 posts

Posted 27 July 2010 - 10:21 AM

Ako kupiš lepo očuvanu Alfu, lepo će te služiti i bićeš zadovoljan. Ukoliko se desi da treba odmah odraditi gore pomenute stavke (česti slučajevi), prodavac bi trebalo da koriguje cenu i opet ćeš biti srećan. Ali... ukoliko popaseš neodržavan auto u koji je neko samo sipao benzin i vozio ga na pranja, može da dodje do debelog razočarenja, a za to nije kriva Alfa, već aljkavi vlasnici.

SVAKA TI JE KA' NJEGOŠEVA! :lol:
Za Vojkana sam čuo i interesuje me ako oteram auto na proveru kod njega pre kupovine, koja je optimalna cena dijagnostike i da li je čovek iskren (da nije u dilovima sa prodavcima)?

U svakom slučaju ovde, među vama, praviti se pametan i filozofirati je nepotrebno jer se očigledno ne razumem koliko vi :D iz tog razloga se trenutno oslanjam na vaše savete i preporuke. Zahvaljujem se na postavljenim odgovorima kao i onima koji će uslediti i pls help da ne "popasem" alfu zbog koje ću se razočarati

Edited by ArtAlfa, 27 July 2010 - 10:28 AM.

#14 Stanisa

Stanisa
  • Alfista
  • 92 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP

Posted 10 November 2010 - 02:37 PM

Zainteresivan sam da kupim :166: :) ... motori 1.9 JTD ili 2.0 TS...

Boja nije toliko bitna samo da je ocuvana Crvena/Crna/Tamno Siva/Kameleon Plava...

4/5 vrata mi je jako bitno da ima (znam da ih je teze naci)

Full oprema

U obzir ne uzimam Navigaciju jer mi to nije bitno...

Molio bih sve alfiste ako znaju neki lep primerak da jave!

Hvala unapred... Pozdrav :xaxa:

#15 Danpil

Danpil
  • Alfista
  • 279 posts
  • Alfa model:147 1,9jtd

Posted 10 November 2010 - 11:12 PM

E Stanisa napravio sam gresku u postu na drugoj temi. Naime ne radi se placu Autosystem vec Autotrade...Ulica Kovanlucka broj 134

#16 Stanisa

Stanisa
  • Alfista
  • 92 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 147 2.0 TS 150HP

Posted 11 November 2010 - 12:29 PM

Hvala druze :xaxa:

#17 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 16 November 2010 - 09:27 PM

Stanisa evo ti pristojna 147 za male pare. Jedino sto je 1,6.
http://www.polovniau...meo_147_16_16v/

#18 Vlada

Vlada

Moderator

• Supermoderator
  • 2,269 posts
  • Alfa model:156 1.9 JTD

Posted 16 November 2010 - 10:53 PM

Stanisa evo ti pristojna 147 za male pare. Jedino sto je 1,6.

samo tolko :)
ja bih ti preporucio 1.9 jtd, s tim motorom neces pogresiti, ali cetvore oci pri gledanju i izboru auta. Nemoj da uzimas sa celicnim felnama jer ces vrlo brzo uloziti novac u kupovinu aluminijumskih, razlika je drasticna (stilski)!

ovako nesto: cista egzotika :xaxa: http://www.polovniau...eo_147_19jtd/#3

imas u ponudi sada 147-mica koliko hoces u oglasima itd... izbor je samo tvoj!

#19 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 17 November 2010 - 05:28 PM

Ovoj prvoj treba limariju dovesti u red.......kao da je neko rendao,ovde je 70eur po delu.Gume ili su prljave zestoko,ili su za reciklazu.A ja bas jurim celikane za zimski set,jer mi je pozlilo kad sam videla na sta lice aluminijumske posle lanaca.......nadam se Kopu ove zime,bar da omirisem sneg ;)

#20 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts

Posted 19 November 2010 - 11:14 PM

Stanisa jel si naso nesto?
Pogledaj ovu ako je 1,6
http://www.polovniau..._16v_pet_vrata/

Also tagged with one or more of these keywords: Alfa 147 jtdm 16V 140 ks, AR 147 JTD ili 1.6 TS, 147, Alfa Romeo 147 facelift, :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub