Jump to content

Photo

Pomoc oko upoznavanja 147

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#1 Uros147

Uros147
  • Alfista
  • 42 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:Alfa Romeo 147

Posted 05 October 2010 - 01:26 PM

E pa ovako ljudi, kupio sam Alfu 147 1.6 16V T.SPARK koja je 2001. godiste,presla 175870 km . . .
Slusao sam razne price o Alfama i dobre i lose, konacno sam je kupio i dosao sam ovde da se raspitam o tacnim detaljima oko kola,jer mislim da ovde mogu da saznam najpouzdanije informacije :arflag: za pocetak me zanima da li je auto dobar kako se pokazao ovaj motor , na sta trebam da obratim paznju da ne bi dolazilo do nekih problema koje nikako ne zelim , i koji servis je najbolji za odrzavanje ? Hvala unapred :arflag:

#2 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 05 October 2010 - 01:44 PM

Dobrodosao Urose. Dosao si na pravo mesto za savet! Doduse, trebalo je prvo da pitas pa da kupujes ali nema veze! 147 sa 1.6 motorom imas u dve varijante: od 1o5 i 12o KS. aista ne pratim koji je koji ali ono sa vecim poznavanjem ovog modela ce ti se vec javiti. Onaj sa manjim brojem konja je bez varijatora dok od 12o KS ima varijator. Kazu, ali ne mora da znaci, da se motor od 1o5 KS losije pokazao. Nadam se da si se dobro raspitao o servisima na automobilu pre kupovine i da znas sta je na njemu uradjeno a sta nije. Sto se tice servisa i mesta za kupovinu delova dobices informacije iz prve ruke, ali nam moras upisato odakle si.
Pozz

#3 thedoctor

thedoctor

thedoctor

• Administrator
  • 1,613 posts
  • Alfa model:156 Giugiaro

Posted 05 October 2010 - 02:12 PM

Pravo mesto da se upoznas sa Alfom je za volanom... :arflag: A ti sad vidi sta ces :arflag:

Dobrodosao!

#4 Uros147

Uros147
  • Alfista
  • 42 posts

Posted 05 October 2010 - 02:13 PM

Bolje Vas nasao :arflag:
Ja sam iz Beograda tacnije Zeleznik . . .
Pa iskreno bio sam malo ne odlucan oko kola sta da kupim koji i to ,vise sam bio sam 1.9 JTD al ovaj naleteo skroz je ok covek je radio veliki servis sipano ulje selenia,nigde ne lupa utegnut je , lepo prima gas ide super , izbacuje mi neke greske na senzorima zato sto na tabli ne svetle oznake za abs asr i rucnu al to u sustini nije neki kvar . . . Dao sam 3900 za nju tako da sam ostavio kes za plin eventualno ako treba nesto da se zameni dotegne i da bude sasvim dobar autic . . . Jbg to znam da sam trebao da se raspitam da znam sta kako al dobro sta je tu je . . . Citao sam malo i vidim da je varijator deo koji malo moze da zeza na sta jos trebam da obratim paznju ???

Heheh ako mi verujes vec 2 dana ne izlazim iz kola odusevaljava me kako ide i kako se ponasa u voznji :arflag:

I zaboravih da napisem ima 120 konja znaci nije ta verzija od 105 bez varijatora . . .

#5 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts
  • Pol:Female

Posted 05 October 2010 - 05:53 PM

Pozdrav,kolega!
Ista Alfica kod mene......i mogu ti reci da me bas prijatno iznenadila.Posle ale od Fiat Kupea od 230ks,mislila sam......au bre malo konjica!Ali.....ova mala ljutica me tako prijatno iznenadila da nemam reci.Startna,odlicno vuce na pravcu,stabilna......Sto se tice odrzavanja,gde je odrzavana?Sto se Beograda tice,ja odrzavam Milicu u Alfa Romeo centru Roda,a i VB servis(Kica iz Delte) je za svaku preporuku.Stavi plin...isplati se!Nemoj je spustati.....15 su sasvim OK,ionako je niska,da bi mogao lepo da parkiras i na ivicnjaku.

Da ne izlazis iz kola......e to ti verujem :arflag:
Alfisti su ljudi velikog srca,drugari,uvek spremni da pomognu,i nemoj da te cudi ako ti skroz nepoznati likovi blickaju i pozdravljaju te po gradu.
Daj neku slicicu :arflag:

Edited by Mimmy, 05 October 2010 - 05:56 PM.

#6 Nesko TS

Nesko TS
  • Administrator
  • 23,075 posts
  • Alfa model:Ex 145 1.4TS `98; Ex 147 1.6TS 105KS 2001, Now 156 1.9JTD

Posted 05 October 2010 - 06:03 PM

to sto ti pali lapmpicu za rucnu je najverovatnije nedostatak ulja u sistemu, obavezno proveri... a za ostatak mimmy ce ti najbolje reci...

#7 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 05 October 2010 - 06:05 PM

to sto ti pali lapmpicu za rucnu je najverovatnije nedostatak ulja u sistemu, obavezno proveri... a za ostatak mimmy ce ti najbolje reci...

Mozda su plocice pri kraju.

#8 Uros147

Uros147
  • Alfista
  • 42 posts

Posted 05 October 2010 - 06:07 PM

Pozdrav draga koleginice :arflag:
To je i mene odusevilo bukvalno pliva :arflag: bice slicica sutra :arflag: a pazi kupio sam je u Smederevu od penzionera koji je kupio od prijatelja inace uvezena je,odrzavana je u SD ,covek se razume u kola cuvao je radio servise ,sva je utegnuta,al bih da vidim neki servis ovde da odvezem da se upoznam jos bolje sa auticem i ono da ubacim plin i jos neke zajebancije posto mi ostalo kesa :vesel: metalik plava je sa krem enterijerom lepo izgleda videces :) i koliko je tacno plin za nju ?

#9 Nesa

Nesa
  • Alfista
  • 5,574 posts
  • Alfa model:33 1,7 ie,156 1.8 TS,147 JTD

Posted 05 October 2010 - 06:11 PM

Plin ti je od 400e pa nagore,zavisi od marke.

#10 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 05 October 2010 - 06:16 PM

Ja sam je kupila sa plinom,ugradjen je u servisu Artal u Lapovu,i kuckuc odlicno sluzi.Pre neki dan izadjem na autoput ka Medaku,ja u 5,60 pa tempomat.Zvirnem u potrosnju-4.4,istina ne mozes uvek tako ali eto.......Inace po gradu mi trosi maksimum 10 plina,a imam tesku nogu na gasu,otvoren pada ispod 8.Kod mene je Tomasetti Achile,mada nema losih plinskih uredjaja ,ima samo losih majstora.Koji god da izaberes neces pogresiti.Kocnice treba da proveris,obavezno,ide zima,promeni ulje ako nije menjano(ATE Blue racing,moja preporuka).Servisna knjizica je jako vazna,da se zna sta je radjeno,kad,i koje tecnosti i ulja su sipani.Niko ti pouzdano ne moze reci koje je ulje u motoru ako ne pise,a moras povremeno dolivati,jer vole da popiju malko ulja.Eto,ako sam ti pomogla......i naravno ako ti nesto treba,on disposal!

#11 Uros147

Uros147
  • Alfista
  • 42 posts

Posted 05 October 2010 - 06:21 PM

Sad sam i ja covek velikog srca :arflag: a gde se nalaze ti centri ??? Pa moguce da su plocice zato hocu da vidim neki pouzdani servis da odem sto pre da proverim sve . . .

#12 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 05 October 2010 - 06:30 PM

VB servis,majstor Ivan-Kica,telefon 063/15 11 555

#13 Uros147

Uros147
  • Alfista
  • 42 posts

Posted 05 October 2010 - 06:36 PM

Da,da,da svaka provera mora da se odradi , to i nameravam hocu da me sluzi dugo tako da nameravam bas da pazim na nju :arflag: hvala za pomoc i kuckamo se za dalje a sutra stizu slicice :arflag:

#14 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 05 October 2010 - 06:40 PM

Ne brini,ovi su detaljni do u sitne srafice :D

#15 Uros147

Uros147
  • Alfista
  • 42 posts

Posted 06 October 2010 - 09:52 PM

Moram ovih dana da zovem da vidim kad da idem, nasao sam plin za 550 evra naravno atestiran, i to sam resio :) nikako da stignem da ubacim slicice al bice i toga :D pozzz za sve i veliko hvala alfisti :D

#16 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 06 October 2010 - 09:54 PM

Gde ces raditi i koji uredjaj je u pitanju?

#17 Uros147

Uros147
  • Alfista
  • 42 posts

Posted 06 October 2010 - 10:03 PM

Covek iz Resnika ugradjuje cale je radio kod njega(vozi fiat mareu) nikad nije imao problema dolaze ljudi is AMS i vrse atest a marka je lovato tako mi je rekao jos ne znam sve detalje . . .

#18 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 06 October 2010 - 10:05 PM

Odlicno!Javljaj kako napreduje

#19 Uros147

Uros147
  • Alfista
  • 42 posts

Posted 06 October 2010 - 10:06 PM

Znaci dobar je ? :D

#20 Mimmy

Mimmy
  • Moderator
  • 4,119 posts

Posted 06 October 2010 - 10:28 PM

Citiracu majstor Doru,jednog od najboljih majstora za plin(NS)-Nema losih uredjaja,ali ima losih majstora.
Samo napred,kad covek tako kvalitetno radi.Pouzdan i posten majstor,koji zna svoj posao-nema kud dalje i bolje

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub