Jump to content

Photo

Auto delovi i servisi širom Srbije

• Please log in to reply
256 replies to this topic

#241 Lazar Orlovic

Lazar Orlovic
  • Alfista
  • 56 posts
  • Pol:Male
  • Alfa model:GT

Posted 12 August 2017 - 10:30 AM

Da li neko ovde moze da mi preporuci dobrog limara iz Nisa gde bih mogao da popravim par sitnih udubljenja na vratima?

#242 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Interesovanja:Alfa Romeo
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 29 August 2017 - 06:57 PM

Zaboravio sam, imam ja ako nije kasno ....

#243 Lazar Orlovic

Lazar Orlovic
  • Alfista
  • 56 posts
  • Alfa model:GT

Posted 27 September 2017 - 06:22 PM

Zaboravio sam, imam ja ako nije kasno ....

Nije.

#244 MilosNS

MilosNS
  • Alfista
  • 8 posts
  • Alfa model:147 1.6TS

Posted 26 December 2017 - 07:16 AM

Može li neka preporuka za auto električara u NS-u koji radi Alfe?

#245 hugo_017

hugo_017
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:147 (2006)

Posted 19 January 2018 - 05:02 PM

Zdravo :) skoro sam kupio 147 i sad kako to biva sa polovnim automobilima ima neke mane koje sam znao jos kad sam je uzimao. Naime, vesanje skripi, kao da je neka guma (pogaca) na amortizeru. Pali mi se lampica za abs kad upalim auto ali se ugasi odma i pali mi se lampica za kontrolu proklizavanja. Od pre neki dan mi se upalila lampica "Motor control sistem failure" i to me vec brine. E sad..da vas ne zamaram - interesuje me pouzdan majstor za vesanje u Beogradu, da dignemo auto vidimo sta je i kako i posle popravljamo, i treba mi preporuka za majstora za ove elektronske stvari :) Ako ima i alfin auto otpad bilo bi idealno (treba mi suncobran za vozacevu stranu i leva brava)

hvala unapred 

#246 Nicola Romeo

Nicola Romeo
  • Alfista
  • 1,151 posts
  • Alfa model:156 SW 2.0 TS 155ks 2000., 156 SW 1.9 JTD 115ks 2002.

Posted 22 January 2018 - 01:51 PM

Otpada imas u oglasima koliko hoces.

Sto se majstora tice:

Nikola Ilic Macak ( Obrenovac) 064 3133273

Bojan Arsenovic  (Zvezdara-Kluz) 0654677139

Misa ( Kaludjerica) 063666156

Brana (Vranic)  0642380004

To su ti jedini majstori koje bih preporucio, na tebi je da odaberes, ali ni sa jednim neces pogresiti.

Edited by Nicola Romeo, 22 January 2018 - 01:52 PM.

#247 hugo_017

hugo_017
  • Alfista
  • 2 posts
  • Alfa model:147 (2006)

Posted 23 January 2018 - 10:37 AM

Hvala imenjace :)

#248 SlavkoNi

SlavkoNi
  • Alfista
  • 8 posts
  • Alfa model:Alfa Romeo 156 JTD 8V

Posted 20 February 2018 - 02:01 PM

Jel moze preporuka nekog dobrog majstora ili servisa u Nišu,trebao bi da zamenim termostat na AR 156 1.9 JTD i da se provere grejaci jer mi blinka ona lampica u obliku federa  :D A ujedno bi da uradim i ozbiljniji pregled limuzine,cisto informativno,da znam sta me jos ceka.

#249 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts
  • Alfa model:Ex 33 1.7 IE '9o Ex 146 1.7 16V '97 Ex 166 2.o TS 'o2 Brera Italia Independent '1o

Posted 20 February 2018 - 11:22 PM

Imas Sasu, Vojkana i jos par njih ali ja ne bi isao dalje od navedenog dvojca. Termostat moze svako da zameni ali za ozbiljno i pravilno odrzavanje ne savetujem druge.

#250 SlavkoNi

SlavkoNi
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 21 February 2018 - 03:21 PM

Hvala na preporuci!Za Vojkana sam cuo da je dobar majstor i mislim da znam gde mu se servis nalazi,na kraju Gornjomatejevacke ulice,valjda? Isto tako sam za njega cuo da,onako,ume da bude i malo "teži",ako me shvataš? Sašu ne znam pa ako može broj telefona ili adresa gde mu se servis nalazi,bio bi zahvalan.

#251 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 24 February 2018 - 11:55 PM

Javljam ti ali mislim da ima ovde u temi ...

#252 SlavkoNi

SlavkoNi
  • Alfista
  • 8 posts

Posted 25 February 2018 - 12:42 AM

Ok Gocy,hvala na odgovoru. Video sam sam negde broj telefona izvesnog Saleta ili Saše ali ne znam da li je to on s obzirom da je taj post prilicno star...u svakom slucaju hvala jos jednom.

#253 pravda

pravda
  • Alfista
  • 8 posts
  • Alfa model:u potrazi za alfom

Posted 09 March 2018 - 10:49 PM

Jel ima neki servis za alfe u milutina milankovica? Idem sutra da gledam neku 147 na placu pa ako valja na oko da oteram na pregled :)

Edited by pravda, 09 March 2018 - 10:49 PM.

#254 pravda

pravda
  • Alfista
  • 8 posts
  • Alfa model:u potrazi za alfom

Posted 10 March 2018 - 06:57 PM

Bila lupana pa nije ni trebao servis al hvala na pomoci

#255 Milanche

Milanche
  • Alfista
  • 3 posts
  • Alfa model:147 1,6 TS progression

Posted 03 July 2018 - 02:14 PM

Ko hoce dobrog majstora,ljubaznog predusretljivog a pre svega drugara,a nalazi se u krugu od 100km Niš-Prokuplje pravo kod Milana Maslaka u PK. Momak profesionalan maksimalno. Pre svega stručan. Radili mi Alfu tu neki niški majstori kao neje uzubljena,zubili je ono kao svojim alatom al mućak i dalje nece da radi. Dobili šipak novce za svoj rad. Ja se tako vozio duze vreme. Pre par dana rešim da menjam varijator. Tu i tamo cuo sam za tog nekog Maslaka u PK. Pozovem,dogovorm,odem. Čovek me primi skroz korektno. Zamena varijatora i drugi polovan dobar sa zupčanjem 4500din. Auto radi kao sat. E sad o njegovoj dobroj ljudskoj strani. Par dana pre nego sam otišao kod majstora ja sam nešto tu menjao svećice i stavio neke stare Denso dok mi ne stignu NGK. Sa njima sam i otišao u servis. Čovek kako zubio motor skidao samo prvu. Podjem ja iz servisa kući za Niš sav srećan Alfa mi radi kao nikada i prvo brdo krene da radi kao boxer,frkće. Pošto je to 4km od servisa pozovem ja njega on kaze vrati se. Vratim se ja,pukla druga mala svećica,otišo poklopac ventila,bobina i kabl. Kaže čovek,kasno je sad izvadiću ti ja svećicu ti sutra donesi delove. Oću ja ali sam u PK a kuća mi u Nišu. Kaže:HOĆEŠ DA TE JA ODVEZEM DO KUĆE? Ja ne verujem majstor koji me prvi put vidi. Nisam hteo kažem snaći ću se. Kaže:IMAŠ PARE ZA AUTOBUS AKO NEMAŠ DAĆU TI JA? Naravno imao sam para i stigoh kući. Sutradan sam odneo delove momak mi namontirao sve na mesto i kada sam trebao da platim nije hteo da uzme ni dinar.
Inače sveo ovo sam napisao u ime ljubaznosti dotičnog majstora. A što se tiče stručnosti:Vojkan je majstor u ovim krajevima ali već na zalasku karijere. maslak je čovek koji će još dugo da radi a njegovo znanje za novije Alfe preko 2000.god je mnogo iznad svačijeg ovde. Ko se razume kada bude video način na koji Maslak zubi Alfu biće mu sve jasno. Tako da Niški ,,majstori'' ako vam je potreban majstor za Alfu pravac Prokuplje.

#256 Gocy

Gocy

Presidente

• Administrator
  • 8,218 posts

Posted 03 July 2018 - 10:47 PM

Iskustva su razlicita. Nisu ni Vojkan a ni Maslak jedini majstori. Ima jos dosta ljudi koji su "savladali" gradivo na TS i JTD motorima, i ne samo to, vec kupili i potreban alat.

Predusetljivost, saosecanje i otvorenost ka musteriji je ono sto istu i "kupuje". Toga bi trebali da budu svi majstori svesni. Sto ja vec dve decenije ne idem u Crnu Goru? Zbog njihovog stava i pre bih otisao u Hrvatsku nego li kod ovih "nasih".

#257 Čika Velja

Čika Velja
  • Alfista
  • 92 posts
  • Alfa model:AR 166 2,0 TS

Posted 04 July 2018 - 09:28 AM

Pozdrav drugari. Preporuka za majstora(i kontakt) u Šapcu gde bih mogao da oteram 159-ku na pregled.Hvala unapred.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Dobrodošao u našu zajednicu Alfista Srbije!

Da bi iskoristili sve mogućnosti foruma ULOGUJTE SE ili ukoliko niste obavite REGISTRACIJU!

ALFISTI SRBIJE
Alfa Romeo Klub